Баба каза така ...

  • 540 085
  • 758
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 217
Много полезна тема ; записвам се да ви следя. Hug

Чак сега ви откривам Embarassed

# 541
  • Мнения: 1 928
тази рецепта със сладоледа за зачервено гърло може ли да се приложи при гнойна ангина?
Малкият е болен и му изписаха АБ за гнойна ангина,а преди 15 дни пак бяхме на АБ Sick
Странното е ,че не го боли гърлото,но има висока Т

# 542
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Аз давам каквото си поиска детето: в едни случаи при ангина или ГА им става по-добре от топли напитки и си искат топли чайчета...в други  -се подобряват от студено и искат сладолед, студен чай и вода...Давам. Смятам, че детето само знае какво в момента може да го облекчи...
Но всеки си решава за своето дете..

Може да пробваш компреса с извара за ГА.  Peace

# 543
  • Universe
  • Мнения: 1 556
При простуди, настинка, грип - тинктура от мащерка

Приготовление:
Мащерката се сипва, без да се тъпча в стъклена бутилка /буркан/ до гърлото, залива се с 38 до 40%-това  плодова ракия и се оставя 14 дни на слънце.
Ако се прави през зимата - на топло до печката.
Начин на приемане:
1 кафена лъжичка от горната настойка в 1 кафена чашка вода.
 Може да се приема до 6 пъти/дневно.
Прилича на едновремешните горчиви сиропи, дето ги приготвяха апекарите на място / ако някой си ги спомня  Wink/


    П.П. В някакъв билкарски вестник бях чела, че го наричаха безвредния антибиотик и пишеше, че ако се приема  от месец септември нататък сутрин и вечер профилактично, няма да боледуваш цяла зима. Не съм го пробвала  Thinking
Утре почвам   Simple Smile

Иначе - ако се хване настинката рано - само с това се оправям  Peace


За болно гърло или гнойни сливици:

Сварете едно яйце, извадете жълтъка и напълнете белтъка с пудра захар. Докато е още топло /внимавайте за температурата/ се слага на сливиците, увива се с шал или кърпа и стои докато изстине. Прави се веднъж дневно. След 2-3 дни няма гной по сливиците. Hug


За навехнато, натъртено и оток от тях /без счупване/

Взема средата от хляба и се наръсва със захар и оцет - да стане на каша. Поставя се директно върху болното място, отгоре полиетилен и се превръзва.
Не можете да си представите колко е ефикасно  Peace

Последна редакция: ср, 16 сеп 2009, 23:48 от lenny_pld

# 544
  • Мнения: 1 798
Чудесна тема Peace

Сироп за кашлица от моята баба.
7- листа от индреше
7- бонбона лукчета
7- локума
всичко това се вари в 500 мл вода докато се стопят лукчетата и локума. Дава се 2-3 пъти  на ден по 1-2 ч.л.
На всичкото отгоре е ароматно и вкусно.

# 545
  • Мнения: 3 376
Въпросът ми може би не е за тук, но не ми се ще за толкова дребно нещо да пускам отделна тема. Може ли да добавя 1-2 капки етерично масло от лавандула към бадемово масло и да разтрия 9-месечен бебо за настинка и запушен нос?

# 546
  • Мнения: 730
Дори и само масажче с масло ще помогне.

# 547
  • Мнения: 177
Запис да следя,сега съм с ужасна суха кашлица и ще пробвам някой рецепти  Hug

# 548
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Чудесна тема Peace

Сироп за кашлица от моята баба.
7- листа от индреше
7- бонбона лукчета
7- локума
всичко това се вари в 500 мл вода докато се стопят лукчетата и локума. Дава се 2-3 пъти  на ден по 1-2 ч.л.
На всичкото отгоре е ароматно и вкусно.

Сиропа като се направи веднъж,как се съхранява?или се прави ,изпива се и после при нужда пак се прави?
Благодаря предварително за отговора  bouquet

# 549
  • Мнения: 2 784
Чудесна тема Peace

Сироп за кашлица от моята баба.
7- листа от индреше
7- бонбона лукчета
7- локума
всичко това се вари в 500 мл вода докато се стопят лукчетата и локума. Дава се 2-3 пъти  на ден по 1-2 ч.л.
На всичкото отгоре е ароматно и вкусно.

Сиропа като се направи веднъж,как се съхранява?или се прави ,изпива се и после при нужда пак се прави?
Благодаря предварително за отговора  bouquet
Пробвала съм да го съхранявам в хладилника- не става за повече от 2 седмици, вътре става на парцали. Sick

# 550
  • Мнения: 1 798
Чудесна тема Peace

Сироп за кашлица от моята баба.
7- листа от индреше
7- бонбона лукчета
7- локума
всичко това се вари в 500 мл вода докато се стопят лукчетата и локума. Дава се 2-3 пъти  на ден по 1-2 ч.л.
На всичкото отгоре е ароматно и вкусно.

Сиропа като се направи веднъж,как се съхранява?или се прави ,изпива се и после при нужда пак се прави?
Благодаря предварително за отговора  bouquet
Съхранява се в хладилника в стъклен съд около 10 дена.
При нужда се прави пак Hug

# 551
  • Варна
  • Мнения: 1 858
delicate,Благодаря за бързия отговор  bouquet

# 552
  • Мнения: 1 798
Момичета,някой да знае изпитано средство срещу косопад?

# 553
  • Мнения: 247
Много полезна тема ; записвам се да ви следя.  bouquet

# 554
  • Мнения: 431
Момичета,някой да знае изпитано средство срещу косопад?

Най-ефикасно е втриване на чесън в корените  Peace
Най-добре е да извлечеш само сока,защото парченцата полепват по косата и трудно се измива.
Втриваш,престояваш 15-20мин. и измиваш с шампоан.Аз след 2-3 процедури имах отличен резултат.
Миришеш месец след това на чесън,най-вече като се намокри главата(напр. се изпоти),но-това е положението  Wink .

Общи условия

Активация на акаунт