Баба каза така ...

  • 539 109
  • 758
  •   3
Отговори
# 630
# 631
  • Madrid
  • Мнения: 514
Момичета,помагайте,моля ви!
От три дни сина ми се превива на пристъпи от коремни болки.Водихме го на лекар,който ни прати в болницата със съмнение за апандисит,но там след обстоен преглед  от специалист и радиография се отхвърли като възможност.Давам парацетамол като го заболи много,предимно след хранене се получава,но и през останалото време не се чувства добре.Температура,повръщане и диария-няма.Облекчавам го с топла електрическа възглавница.
Ако някоя от вас е преминала през това,ще се радвам да ми сподели някой метод за облекчение. Praynig Hug

# 632
  • Мнения: 1 942
Когато го боли коремчето меко или твърдо е?
Къде казва, че го боли в горната или в долната част на стомахчето?
Чай от лайка или джоджен пробвала ли си да даваш?
Никол изкара някакъв стомашен вирус с болки в стомаха /на всеки час казваше, че я боли коремчето/, но имаше разстройство 5 дни и 3 дни имаше слаба Т.

# 633
  • Madrid
  • Мнения: 514
Меко е коремчето,болката е около пъпа.Днес имаше два пристъпи по-големи,преди малко хапна препечен хляб,ако не пропищи след малко,нещата вървят към оправяне и дано,че се измъчи тези три дни и нощи! Praynig

# 634
  • Мнения: 4
здравеите детето ми беше парво с вирос,после с херпангина а сега има ниакаква ужасна  кашлица с храчки направо се садра да кашлия даите ми савет с какво да лекувам тази кашлица много ми е претеснено пие антибиотик клацид и за кашлицата доктора изписа флудитек благодариа ви предварително

# 635
  • Мнения: 60
Опитай с чай от орехи(и черупките им),дюла,яббълка и малко лук.Аз го варя около половин час,прецеждам и да пие начесто по малко.

# 636
  • Мнения: 4
много ти благодариа vileto33 ще опитам

# 637
  • Мнения: 957
 eleonora malamova, опитай с чай от мащерка и ленено семе. Градинския чай ( салвия) е също много добър. Аз на моя като вземе да кашли му правя или тази комбинация или бронхопам от билковата аптекакато го смесвам с ленено семе непременно. Много облекчава.

# 638
  • Мнения: 720
И аз съм много доволна от отхрачващия ефект на отварата от ленено семе  Peace а и е природен лек, без химия...
(  "най - евтиния сироп за отхрачване" - едно пакетче ленено семе е стотинки )

# 639
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Момичета,а отварата от Ленено семе,как я приготвяте. newsm78
Варите го,прецеждате и?Вода колко горе -долу?

Благодаря предварително  bouquet

# 640
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
в момента малкия е с кашлица и по рецепти от нет-а  Grinning му правя вече два дена отвара от светли стафиди /за първи път забелязах, че имало два вида - светли и тъмни/ .Ако още не я е дал някой тук - 100 гр . светли стафиди се заливат с вряла вода и ги захлупвам за десет минути /аз даже и за повече , защото чакам да поизстинат, че той не обича топли чайове/ , после прибавяш една супена лъжица прясно изцеден сок от лук /аз го правя на око и идва може би малко повече/ - правя му го сутрин , след обяд и вечер и за два дни кашлицата ,която продължава вече втора седмица е почти изчезнала...
Може все пак и сиропа за кашлица да помага , защото му го смениха от билков на Ердомед , но мисля , че и стафидите помогнаха доста bowuu...

# 641
  • Русе
  • Мнения: 123
 Момичета, моля ви, споделете нещо изпитано за лекуване на възпалено гърло на малко дете. Дъщеря ми е на 1 година и 3 месеца. Има възпаление на гърлото. Един ден беше с висока температура, но се оправи без лекарства. Докторът ни изписа течен Бисептол. Тя обаче не го пие нито доброволно, нито недоброволно. А и аз никак не искам да и давам лекарства. Днес доста плака, нещо я болеше. След следобедния сън беше в настроение, приложих майчина хипноза ( http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398500.0 ) като заспа. Може и тя да е помогнала, може и просто да я е отпуснало временно.
 Благодаря ви предварително.   bouquet

# 642
  • Мнения: 720
За лененото семе - 2 - 4 чаени лъж. се възваряват в 2 чаени чаши вода . Така пише на етикета. Аз слагам 2 ч.л. и като заври водата го свалям от котлона и го прецеждам. Макар че пише след охлахдане  се прецежда , ама аз него чакам да се охлажда  Mr. Green

# 643
  • Мнения: X
Момичета, моля ви, споделете нещо изпитано за лекуване на възпалено гърло на малко дете.


Изварен компрес. Копирам - при остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.

Вече два пъти съм съм го слагала на детето за по три-четири нощи, определено действа и гърлото минава само с компреса. Само имай предвид, че изварата трябва хубаво да се поизцеди и да се завие в марлята, защото много се рони и цапа.

# 644
  • Варна
  • Мнения: 1 858
За лененото семе - 2 - 4 чаени лъж. се възваряват в 2 чаени чаши вода . Така пише на етикета. Аз слагам 2 ч.л. и като заври водата го свалям от котлона и го прецеждам. Макар че пише след охлахдане  се прецежда , ама аз него чакам да се охлажда  Mr. Green

Много ти благодаря,веднага го правя  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт