Баба каза така ...

  • 540 055
  • 758
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 203
Дано не се повтарям, но нямам възможност да прочета всичко. Значи за болки в ухо, се капват няколко капки кърма в ушенцето. Изпробвано е.

# 226
  • Мнения: 574
а бе може ли да ми напишете нещо за хремата.Детето ми е на 3год.и носа му тече от 10дни
Синапено брашно с мед  се намазвавърху табанчетата , отгоре тоалетна хартия или салфетка, друг чорап и после вълнен....страхотно е .
Благодаря на мамата ,която го беше писала по- напред

# 227
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Дано не се повтарям с някоя мама, но скоро изпробвах лично ето това:
при възпаление на дихателните пътища сложих компрес върху гърдите от мас, намазана върху памук и поръсена с кристали камфор. На сутринта не можех да повярвам, че е така рязко ми се промени състоянието  Grinning

# 228
  • Мнения: 565
При болки в гърлото- прави се чай от лайка.Доабвя му се една (максимум две!!!!) капки йод и лъжичка сода.Прави се гаргара и се плюе. Ефекта се усеща моментално.След три-четири гаргари гърлото ми е като ново:)

# 229
  • Мнения: 3 886
Аз за висока Т го знам по следния дачин.Дано не повтарям  bouquet.БЕлтък хубаво разбит,после колкото е белтъка равни части оцет и ракия смесва се всичко в едно бурканче и се маже детенце  bouquet

# 230
  • Мнения: 36
Оттук прочетох рецепта за зачервеногърло-компрес с настърган лук и пудра захар,нямаше никакъв ефект.Знаете ли нещо друго като компрес-дъщеричката ми много често зачервява гърлото и вече не зная какво да правя.Тя е на 4 г.,пробвала съм и гомпрес от сярна вълна,но не го прилагам при температура,а тя вдига и температура понякога.Давам и тантум верде,но нещо не мога да му видя ползата.Може би вие,мами,знаете нещо друго/само да не е антибиотик/

# 231
  • Мнения: 6 461
За хрема

100мл вода
1с.л лайка
1ч.л. захар
Като заври водата +захарта се добавя лайката и ври 5 минути.(определено течноста намаля след 5минути)
Прецежда се през марля.
Като изстине се добавя 1ампула витамин С.

Капе се на половин час по 5/6 капки .

# 232
  • Мнения: 6 461
Научих ,че изцедения сок от  лимон определено помага при висока Т Peace
Дори съм го изпробвала -действа

# 233
  • Мнения: 555
При кашлица
(изпитано) за деца и възрастни

1-2 щипки клонки и/или корички от скоруша се заливат с ~500ml. вряща вода. Ври 10 мин. и се оставя да изстине.

Давах го вместо (и заедно с) вода на моето детенце (1г. и 7мес.) и за 2 дена кашлицата отшумя.
"дънеше" кашлица от 1 седница и изпихме 1 шише "БЕБА" + мазане с "ХУСТАДЖИЛ" и какво ли още не......

ЗА ВЪЗРАСТНИ (изпитано)

1 "лютеничен" буркан мед
по 1 с.л. от  лен, анасон, джинджифил, черен синап (смлени)

Посочените съставки се смесват много добре и от тази смес се взима няколко пъти  дневно по 1 ч.л.


При камъни в бъбреците (уратни и уратно-фосфатни)

Скорушата (Sorbus domestica L. ) е много ефикасна и при камъни в бъбреците (уратни и уратно-фосфатни). Изхвърлят се за около 36 часа след първоначалния прием на отвара по време на бъбречна криза, като процесът започва още в първите 4-5 ч. като Урината е със вид на разреден млечен разтвор,  след 7-8 ч. е вече с утаика и единични камъчета.... newsm78
Източника на рецептата го познавам лично и съм сигурна, че не е преувеличение (изключително прецизна до педантичност е професор Мондешка)
" Разработили сме точна и проверена рецепта за тази цел. Отварата се приготвя по следният начин.  вземат се 50 гр. въздушно сухи , ситно нарязани тънки клончета, заедно с коратаи пъпките, набрани след листопада. Заливат се с 500мл. вода и се варят 15мин., след което се прецежда. При бъбречно каменни кризи се изпива 1/2 от отварата още докато е гореща. След 2-3 часа се приема и втората половина. Профилактично се използва същата отвара по 1 ч.ч. 3 пъти дневно преди хранене. Когато се употребяват само изсушени кори (от млади клонки) се вземат 20-25 гр. и се варят в 2 л. вода 15 мин.  Получава се бистра рубинено червена отвара."  (ЛЕЧЕБНИ ПЛОДОВИ РАСТЕНИЯ,  Пенка Мондешка)



# 234
за хемороиди мога да ви кажа едно руско лекарство  Simple Smile бяла финна грес за лагери се меси в студена вода(размачква се)Сменят се 3 води.Греста се пресича. Мога да обясня и действието.Хемороидите сами по себе си представляват разширени вени(капиляри),който се получават главно от вдигане на тежко,напъни и т.нт.Човешката кожа и кръвоносните капиляри имат свойството да се свиват и да си изграждат защитен слой при системен досег с отрови и токсични вещества.  Simple Smile.Има и едно лекарство което може да се купи от аптеките в западна Европа.Lasonil-salbe на Bayer.Невероятно добро е.Намазваш се и болките до няколко часа спират.При редовно мазане хемороидите калцират.Аз карам мотоциклет и имах сериозни проблеми с хемороидите преди да ползвам това.Греста ми помагаше в началото,но после се получи привикване.Един колега по хоби от германия ми каза за това лекарство и след като не можах да го намеря по родните аптеки,ми го прати от там.Много съм доволен.Казах го и на други и те също се излекуваха с това.Много е добро!!!

# 235
Искам да попитам относно рецептата на Димков за кашлица ( 1 кг. захар се разтопява в 500 мл. вода, 250 гр. лук се нарязва на колелца и се вари до омекване....) : Въпрос  :  в колко мл. вода се вари лука? Много е важно, защото от това зависи количеството на полученият сок, който ще се смеси със захарния сироп.

# 236
Искам да попитам относно рецептата на Димков за кашлица ( 1 кг. захар се разтопява в 500 мл. вода, 250 гр. лук се нарязва на колелца и се вари до омекване....) : Въпрос  :  в колко мл. вода се вари лука? Много е важно, защото от това зависи количеството на полученият сок, който ще се смеси със захарния сироп.
Моля да ми напишете отговора И ! на eMail- адреса: dinkoi@yahoo.de. Предварително благодаря

# 237
  • Мнения: 957
Kамфорът за външно приложение е противопоказен за деца под 2 години

# 238
  • софия
  • Мнения: 379
а има ли нещо, което да действа моментално - от два часа дъщеря ми кашля и не може да заспи. какво правите при спешни случай с кашлица, суха и дразнеща. има и т38 от 2 дни?

# 239
  • Мнения: 198
маргоявно ве4е спите и дано да се оправила малката!но ако има Т опитай парво нея да свалиш,за кашлицата аз имам помпи4ка за малката,но  преди това съм пробвала с какво ли не-пара в банята(дръж я няколко минути,но само ако няма Т) или 4ай от лайка с мед или на парата на котлона...
съ4увствам ти защото знам колко е кофти  Hug
дано вси4ко се оправи-води я на лекар..с тях зле,ама пък без тях 2 пъти по зле!!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт