Баба каза така ...

  • 539 140
  • 758
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 4 585
http://www.nelihelp.org/readarticle.php?article_id=22
Много ме заинтригува тая скоруша , идея си нямам как изглежда.
В народното творчество съм чувал круша-скоруша и толкова.
Някакво дърво високо към 20 метра от семейство розоцветни.
Интересува ме като вариант за лечение на камъни в бъбреците.

# 391
  • Мнения: 555
ЕТО това е книжката - много е интересна и там е описана точната рецепта за скорушата. Когато ми остане време ще я напиша тук. Авторката й е невероятен, разкошен човек - много ерудирана личност, винаги ти обяснява на достъпен за език и наистина това което е описала в нея е изпробвано лично или е лично наблюдение (всъщност в книгата е описан накратко целият й труд)..... Имам честта да я познавам лично.....  Hug Peace

# 392
  • Мнения: 2 176
http://www.nelihelp.org/readarticle.php?article_id=22

В народното творчество съм чувал круша-скоруша и толкова.


По биология сме учили (ако не се лъжа - генетика) за Мичурин, който кръстосал скоруша с круша. Simple Smile
Дървото не е високо, прилича на офика (калина) и е от един род с нея. Латинското име е Sorbus domestica и изглежда така:


# 393
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Отново опрях до тази тема  Confused
Отивам да правя компрес за зачервено гърло с белтък и пудра захар, ще споделя опит после  Peace
Ще намажа и със суров белтък против висока Т, въпреки че досега не е имало ефект при моята щерка  Sad

# 394
  • Мнения: 720
Когато преди седмица Мимито вдигаше температура (изкарахме всички този летния вирус с разтройството  Tired)
майка ми й даваше и компот от бели череши , казваше че имали противотемпературно действие (незная обаче дали и под формата на компот имат такова действие , да не би само като пресни плодове  newsm78)

# 395
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Здравейте! Страхотна темичка. Да споделя и аз какво правя за зачервено гърло. Разстилам локум върху вестник. Слагам на гърлото и превързвам с найлон и тензух отгоре. Отнема огъня от гърлото. 3 дена правя тази процедура, но за ефект немога да кажа понеже давах и лекарства.
Аз да попитам за черната ряпа. Как се дава това сиропче? Разрежда ли се с вода, понеже доста сладко ми се вижда.

# 396
  • Мнения: 14
Относно  лечението на камъни в бъбреците   със скоруша ето една рецепта:
Отварата се приготвя по следният начин.  вземат се 50 гр. въздушно сухи , ситно нарязани тънки клончета, заедно с коратаи пъпките, набрани след листопада. Заливат се с 500мл. вода и се варят 15мин., след което се прецежда. При бъбречно каменни кризи се изпива 1/2 от отварата още докато е гореща. След 2-3 часа се приема и втората половина. Профилактично се използва същата отвара по 1 ч.ч. 3 пъти дневно преди хранене. Когато се употребяват само изсушени кори (от млади клонки) се вземат 20-25 гр. и се варят в 2 л. вода 15 мин.  Получава се бистра рубинено червена отвара."

# 397
# 398
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 339
запис и следя темата

# 399
  • Мнения: 1 922
Прочетох цялата тема PeaceСтрахотна е и си преписах някои рецепти,а други съм ги пробвала на синчето(капки с лук в нослето).Страхотен ефект.Сега сме с друг проблем.Сутрин-запушена ноздричка ,отпушва се и цял ден нослето хърка,но не издухва нищо.Сополите са вътре и вечер се стичат в гърлото,хърка ,а на сутринта голяма мъка докато се изкашля.Моля ,ако някой знае лек за такава хрема да пише  PraynigТака сме от доста време и минахме през доста химия във вид на капки,но ефект никакъв.Надявам се да получа помощ тук,както винаги до сега  bouquet

# 400
  • Мнения: 3 810
Живанка, има тема за клеевата тинктура. Аз тези дни ползвах капки за нос(слагах 7 капки в 10мл. вода, като го ползвам само за 1 ден,  а на другия приготвям нови) и съм много доволна. Гледам че сте на 3г. и нещо, така че отпада довода- алергизиращ ефект.
Много инфо за клеевата тинктура има и във форума на часът на мама- съвети от д-р Михайлов- хомеопат и билколечител.
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=1645&start=0
Ползва се и за подсилване на имунитета.

# 401
  • Мнения: 420
Здравейте!Може ли да ми кажете някакъв компрес за суха кашлица.?Питам за компрес,защото голямото ми синче не мога да го накарам да пие отвари,а кашля като магаре.По принцип ги лекувам с хомеопатия,но този път кашлицата му продължи доста време.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 5 010
По-напред в темата има доста рецепти за кашлица от народната медицина.

Може да пробваш черна ряпа с мед, или кромид с мед, ако ги пие, домашното сиропче с лукчетата и индришето, небетшекера, орехите,.... също /рецептата я има в няколко теми/,...

За компрес: компреса с вестник, надупчен и намазан с мед върху гърдичките и гърба, като го мажеш, внимаваш да не слагаш върху областта на сърцето и гръбначният стълб.
Помага много. Прави го три - четири нощи поне.

Или компрес с топла свинска мас, намазваш гърба и гърдичките с топла, но не гореща, мас, отгоре слагаш памучни кърпи и върху тях -нещо вълнено. И спи така. Също много помага при кашлица.

Има и други рецепти, ама нямам време сега да пиша. Поразрови се из темата.

Видях, че се лекувате с хомеопатия: ако правиш сиропчето, не слагай лукчета, направи го без тях, аз така правя.  Wink

Успех!  Peace

# 403
  • Мнения: 117
За кашлица (мисля че остатъчна) боровинки. Редят се ред боровинки ред захар в буркан слага се в хладилника, защото не се консервира. За дете по 1 ч. лъжица - 2, 3 пъти на ден. Аз ги ям в кисело мляко, става като плодовите млека дето ги продават по магазините.

# 404
  • Мнения: 1 922
Живанка, има тема за клеевата тинктура. Аз тези дни ползвах капки за нос(слагах 7 капки в 10мл. вода, като го ползвам само за 1 ден,  а на другия приготвям нови) и съм много доволна. Гледам че сте на 3г. и нещо, така че отпада довода- алергизиращ ефект.
Много инфо за клеевата тинктура има и във форума на часът на мама- съвети от д-р Михайлов- хомеопат и билколечител.
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=1645&start=0
Ползва се и за подсилване на имунитета.

Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт