Живот и ежедневие в арабските страни/продьлжение/

  • 59 941
  • 424
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 269
Ако не се бъркам беше настанала голяма суматоха когатп излезна първият телефон с камера. #Crazy

# 46
  • Мнения: 3 461
Хайде и аз да питам - в Либия ядат една средиземноморска риба, която наричат "Султан Ибрахим". Обясниха ми, че я имало само в Средиземно море, но нищо повече. Много е вкусна и искам да си купя в БГ, обаче - не знам на български името. Та някоя мама да може да помогне и да назове как се казва въпросната рибка?

За тази нямам представа,но аз се чудя за hamour,в речника обясняват само каква риба е,но не дават българския еквивалент.

# 47
  • Мнения: 1 269
Аз мисля 4е hamour това е Амур.а в България амура е ре4на риба

# 48
  • Мнения: 5 790
Въпросната рибка е не много голяма, с леко закръглена форма и месото й е червеникаво. Дано това да е някаква насока, че вече не знам кого да питам  newsm78, а много ми се яде. А искам и на мъжо да му сготвя, че той никога не е чувал за такова нещо.
Ако има и някоя мама която знае как се правят онези патлаждани в леко лютив /червен, може би доматен/ сос, също ще съм й много благодарна.

# 49
  • Мнения: 1 793
Мария,писах ти на лични преди няколко дни,ама дали си го получила? newsm78
Миме, и аз ти бях писала преди доста дни. от мен получила ли си ЛС?

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
Момичета, благодаря ви за интересните разкази.

Аз много харесвам един египетски сладкиш, казва се кунафа.  Някой по-горе беше споменал кадаиф и шам фъстък, но аз го правя със всякакви ядки, даже може и със сладко сирене.  Накрая се сиропира.  Много е хубаво.  Моята приятелка Маруа ми каза че ливанците са боговете на сладкишите.


Може ли някой да даде точната рецепта на този сладкиш? Яла съм го в Турця (само че, там преводача каза "кенефе") и страшно ми хареса. Ама от познатите ми турци никой не може да ми каже рецепта  Sad.

# 51
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
алекс знам за какво говориш  ще питам и ще видя дали мога да намеря бг  име .наистина е много гот и е скъпи4ка даже за тунис  ама нали са по сметките да не ти я пуснат като трицоната хахахаха

# 52
  • Мнения: 1 269
Алекс рибата се казва  RED MULLET  на англииски.Но не знам как е на български.Някоя мама да преведе

# 53
Алекс рибата се казва  RED MULLET  на англииски.Но не знам как е на български.Някоя мама да преведе
Червен барбун или кефал Grinning

# 54
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
http://www.supertoinette.com/fiches_recettes/fiche_rouget.htm
red mullet =rouget  на френски  но на тази месото й е бяло а аз мислех 4е алекс каза с 4ервено месо и мисля си за една много прили4а на сьомгата ами като им идват на арабски имената Simple Smile) newsm78

# 55
  • Мнения: 1 269
Браво ХОНДА
Барбун е.Кефала маи не е 4ервен.Ми то има барбун в България,ние го правим солен но вкусът няма нищо общо с тукашният

# 56
  • Мнения: 1 269
Ама една рибна тема заформихме. Laughing

# 57



Е те това е тази риба.

mln, то си ни е "професионално" изкривяване. Правим струваме, минаваме през готварството Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 854
Аауу, мирише вече цялата темичка на рибка, ама аз предпочитам да гледам снимки на вече приготвена рибка - нещо на скаричка или фурна Grinning

Момичета, кажете ми за раждането при Вас - каква е практиката - в болници или вкьщи се раждат повече бебетата, може ли мьж да е акушеро-гинекологьт и вьобще какви са грижите за родилките, ходи ли се на предродилни курсове, допускат ли се бащите при раждането и т.н Grinning

# 59
  • Мнения: 1 269
Ти поне умееш,аз съм доста боса в кухнята  Laughing
Това е рибата но е по голяма

Общи условия

Активация на акаунт