Zyrtec - капки

  • 88 078
  • 348
  •   2
Отговори
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Някой давал ли е на детето Зиртек? Какви са ви впечатленията?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Марти ги пи около 2 седмици в комбинация с други лекарства, докато му овладеят обострения АД. Добри са, но не са за продължително лечение. Има много мнения за тях във форума.

# 2
  • Мнения: 3 164
Аз съм давала на големия няколко пъти, когато е имало опасност да му се появи ларингита-мога да кажа, че съм доволна.

# 3
Здравейте на всички! Аз съм давала Зиртек вече 4-5 пъти от по 1 или 2 месеца курс на лечение на синът ми. Той е на 4 г. По време на приема се чувства добре но след като ги спра се разболява като чели по-лесно защото той е с алергичен рино-ларингит.

# 4
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Сина ми няколко пъти е правил субхордален ларингит и все сме стигали до Бърза помощ. Сега се преместихме в София, лекарката като разбра за това (за ларингита), каза да пие Зиртек 3 месеца и това ме притеснява. Досега като започне да става кашлицата му "кучешка", още съвсем в началото ако я хвана, му давах Кларитин, но само за няколко дни. Друго което ме притеснява е, че в листовката пише, че могат да се появят дерматити, сърбеж, обрив, уртикария, освен другите лекарствени реакции. На него и без това отвреме навреме му се появяват червени петънца по тялото - един път ми казаха, че е от храна и му предписаха Ериус. Та да не се появят пак от Зиртек-а.

# 5
  • Мнения: 1 113
Лили пи Зиртек в продължение на 1 год. и 4 мес. без прекъсване. Лекувахме хранителна алергия изразяваща се с атопичен дерматит. На нас ни помогна и нямаше странични ефекти. Много е важно да се спазва указаната доза и доколкото ми е известно действието му започва след 1-2 дни и продължава няколко дни след спирането на приема му. Ериус-а е по-нов и по-пречистен вариант на Зиртек-а и при него почти не се наблюдават нежелани ефекти (поне така са ми казвали), но и двата стават за продължителна употреба. Сега при нужда (остана ни алергията от полените) ползваме Ериус.

# 6
  • Мнения: 8 585
Някой давал ли е на детето Зиртек? Какви са ви впечатленията?
Зиртек-а е много добър препарат за лечение на алегичен ринит и остри хранителни алергии с дерматологични прояви (уртикарии).
Няма никаква роля при лечението на АБКМ, бронхиална астма, атопичен дерматит.
ВНИМАНИЕ! Знаейки практиките на НЯКОИ "алерголози" в София искам да предупредя всички четящи тук, че нито Зиртек, нито Аериус се дават повече от 10-ина дена. ТЕ НЕ СА СРЕДСТВА ЗА ПРОФИЛАКТИКА!!! А само за лечение на острият епизод!!!
Фирмата производителка изрично посочва това, както и показанията, за които се дават тези препарати. Особено неетично, неморално и осъдително е да се дават "на серии" Зиртек и Аериус с месеци ( до година), да се дават Зиртек или Аериус преди или след ваксинации, както и да се дават за заболявания, при които нямат показания (АД или бронхиална астма например). Неетично и неморално е, защото успеха на лекаря (колкото и относителен да е той при този род хронично протичащи заболявания) се поставя над детето, чрез употреба на забранени методи и неподходящи лекарства в неподходящи схеми. Недопустимо...
Писах за това обстойно и в клуб Алергии на Дир.бг.

Последна редакция: пн, 14 ное 2005, 15:36 от Birdie

# 7
  • Мнения: 1 113
Зиртек-а е много добър препарат за лечение на алегичен ринит и остри хранителни алергии с дерматологични прояви (уртикарии).
Няма никаква роля при лечението на АБКМ, бронхиална астма, атопичен дерматит.
ВНИМАНИЕ! Знаейки практиките на НЯКОИ "алерголози" в София искам да предупредя всички четящи тук, че нито Зиртек, нито Аериус се дават повече от 10-ина дена. ТЕ НЕ СА СРЕДСТВА ЗА ПРОФИЛАКТИКА!!! А само за лечение на острият епизод!!!
Фирмата производителка изрично посочва това, както и показанията, за които се дават тези препарати. Особено неетично, неморално и осъдително е да се дават "на серии" Зиртек и Аериус с месеци ( до година), да се дават Зиртек или Аериус преди или след ваксинации, както и да се дават за заболявания, при които нямат показания (АД или бронхиална астма например). Неетично и неморално е, защото успеха на лекаря (колкото и относителен да е той при този род хронично протичащи заболявания) се поставя над детето, чрез употреба на забранени методи и неподходящи лекарства в неподходящи схеми. Недопустимо...
Не знам дали е недопустимо или не, но е факт, че ние е го пихме толкова дълъг период, както е и факт, че от алергията ни към пшеница, краве мляко, морков, ябълка, соя, ориз, пилешко месо и да не изброявам още какво, няма и следа.

# 8
  • Мнения: 8 585
Зиртек-а е много добър препарат за лечение на алегичен ринит и остри хранителни алергии с дерматологични прояви (уртикарии).
Няма никаква роля при лечението на АБКМ, бронхиална астма, атопичен дерматит.
ВНИМАНИЕ! Знаейки практиките на НЯКОИ "алерголози" в София искам да предупредя всички четящи тук, че нито Зиртек, нито Аериус се дават повече от 10-ина дена. ТЕ НЕ СА СРЕДСТВА ЗА ПРОФИЛАКТИКА!!! А само за лечение на острият епизод!!!
Фирмата производителка изрично посочва това, както и показанията, за които се дават тези препарати. Особено неетично, неморално и осъдително е да се дават "на серии" Зиртек и Аериус с месеци ( до година), да се дават Зиртек или Аериус преди или след ваксинации, както и да се дават за заболявания, при които нямат показания (АД или бронхиална астма например). Неетично и неморално е, защото успеха на лекаря (колкото и относителен да е той при този род хронично протичащи заболявания) се поставя над детето, чрез употреба на забранени методи и неподходящи лекарства в неподходящи схеми. Недопустимо...
Не знам дали е недопустимо или не, но е факт, че ние е го пихме толкова дълъг период, както е и факт, че от алергията ни към пшеница, краве мляко, морков, ябълка, соя, ориз, пилешко месо и да не изброявам още какво, няма и следа.
Едва ли са изчезнали от Аериус и Зиртек... Thinking. Към толкова неща алергични? Нещо не е наред тук... почва да ми заприличва на тактики "а ла Александровска болница", от което направо се изприщвам, но това е друга (ГОЛЯМА) тема. Темата за несъществуващите алергии, Фризопеп-а, царевичните брашна и направо шизофреничните разреждания на лечебните млека (давани   при всеки "мирис" на "алергия"). Но да не чешем стари рани...

# 9
  • Мнения: 113
На нас ни действа добре. Имаме проблем с бронхит, който много бързо преминава в пневмония. Отдават го на някаква алергия към вируса. Откакто ползваме зиртек не сме влизали в болница.
И аз имам притеснения относно дългото ползване на лекарството, но е факт, че вече не пием антибиотици с килограми. Мисля, че съм избрала по-малкото зло.

# 10
  • Мнения: 1 113
Едва ли са изчезнали от Аериус и Зиртек... Thinking. Към толкова неща алергични? Нещо не е наред тук... почва да ми заприличва на тактики "а ла Александровска болница", от което направо се изприщвам, но това е друга (ГОЛЯМА) тема. Темата за несъществуващите алергии, Фризопеп-а, царевичните брашна и направо шизофреничните разреждания на лечебните млека (давани при всеки "мирис" на "алергия"). Но да не чешем стари рани...
Алергията ни беше установена след тест. А дали изчезна от Зиртек-а незнам. На фона на него проведохме 6-месична диета, като елиминирахме алергизиращите храни и после се захранихме, като алерголожката ми (нищо общо с Александровска болница, жената е от Варна) ме беше предупредила, че ако детето даде реакция от някоя храна ще трябва да я отстраня от менюто за още поне 1 година. Но аз мисля, че той (Зертек-а) също ни помогна. Да, през това време наистина ядохме царевичен хляб и пихме хидролизирано мляко, но го преживяхме и сега детето ми се храни нормално като останалите.

# 11
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Благодаря за отговорите. А дали има значение, че в момента пие Респивакс?

# 12
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Няма никакво значение - едното е имуностимулант, сругото - противоалергично. Може само да спи повече Wink

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Зиртека се води за един от пречистените противоалергични продукти, така че не би трябвало да успива/поне на Танти не й действа така/. Аз съм доволна от действието, защото малката всяка пролет и есен кашля като куче, а със Зиртек се оправя. Не съм й го давала продължително време.

# 14
  • Мнения: 1 113
Благодаря за отговорите. А дали има значение, че в момента пие Респивакс?
Няма значение. Двата препарата могат да се приемат едновременно.

Общи условия

Активация на акаунт