Не може да не ви почерпя

  • 2 778
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Леко и безаварийно шофиране  Grinning
Ти и без това ве4е си свикнала на обърнатото движение, а това никак не е малко Crazy

# 16
  • Мнения: 2 452
Честито! Да не идваме в Глазгоу казваш..... Mr. Green

# 17
.....

Айде сега хващай тойотата Grinning

  bouquet  bouquet
То не, че съм я оставяла ама. Embarassed Mr. Green
Лауричка, е не така де. Даже половинката много пъти ме е хвалил през "чужди" хора, че карам като мъж  Crazy Mr. Green Laughing Laughing Twisted Evil.
Сърдечно ви благодаря за  пожеланията. Дай боже да е безаварийно карането.
Кейси, то обратното движение не е толкова страшно. Сега е по-страшно като се прибираме в Б-я и двамата с половинката все към насрещното тичаме Crazy Whistling. Последният път (в Несебър) той тъкмо псуваше, че не гледат къде карат и къде моля ти се ръгнал оня насреща..........., докато не устоновихме, че ние сме на грешното място Crazy Crazy Crazy (абе с всичко се свиква)
Теичка, ще се возим бре - нЕмаш грижи Flutter

Небенце, процедурата тук доста се промени през последните години. Първоначално е нямало теория за този изпит. Сядаш и тръгваш с колата. Сега обаче увеличиха и самата теория. Първата част на изпита са тестове (компютърни с докосваш екран - може и с мишката) с въпроси, втората част на същият този изпит са клипове. Там се развихряш все едно играеш електронни игри с коли Crazy Whistling. Но ако се провалиш на едната част от този изпит и изпита се смята за грешен и невзет. След като си взел теорията в период на две години ТРЯБВА да се явиш и на практика. Няма такова нещо като полигон, но има упражнения на изпита, които заместват точно този полигон от Б-я (то и в Б-я чувам вече го няма). На практическият изпит преди да влезеш в колата те питат за номерът на някоя кола, която е до 20 м отдалечена от тебе (това за проверка първо на зрението), сега към практиката въведоха и "изпит" (около 20 технически въпроса), където трябва да дадеш отговор на 2 такива зададени въпроса (ако не отговориш само на единия ти носят 2 наказателни точки преди да си тръгнал с колата). След това по живо по здраво се качвате с изпитващият (инструктора те чака в изпитващият център) и тръгвате по пътищата. Задължително трябва да се направят 2 (по избор на изпитващият) от задължителните 4-ри упражнения (обръщане на ъгъл, 3 точково обръщане на пътя, паркиране - "Софийско", или внезапно спиране).
Цените .........хм. За явяване на самият изпит сумата е 45 паунда. Допълнително плащам на инструктора ми за наемане на колата му (плащам му сумата, която ми взема за един час курмуване) - в моят случай за мой късмет това са 18 паунда (тази сума варира доста. В Абърдийн най-евтиният, който бях намерила вземаше по 25 паунда на час). Можеш да се явиш и със собствената си кола, но пък има хиляди глупости, които трябва да осигуриш - като резервно огледало за изпитващият, табели с L отпред и отзад и прочие..........та реших направо с готова да действам.
Стана дълго и отегчително. Но ще ми е интересно как е и по другите държави. Чувала съм, че практическият изпит в Щатите е безплатен Flutter

# 18
  • Мнения: 108
Честито и от мен! Пожелавам ти  да си ползвваш книшката със здраве и да не те сполетяват пътни инцеденти.

# 19
  • Мнения: 980
4естита книжка и безаварийно джиткане  bouquet  bouquet  bouquet
Браво, Хонди, ти си мъжко моми4е Hug

# 20
  • Мнения: 1 854
Супер разказче си спретнала, Хонда, грациас   bouquet
Аз нямам все още друга, освен бг шоф.книжка. До или февруари или април тази година шоф.изпит за тези, който имат бг книжка беше само шофиране с полицай, без теория, но след тази дата вьведоха и изискване за тест. Доколкото чувам за Холандия, един учебен час кормуване се движи около 45-50 евро. Средната цена за целия курс е между 1000-1500 евро. Листовките могат да се дьржат на англ. или на руски примерно/това сьм го чувала за Германия/
Слуховете които се носят са, че живот и здраве след приемането ни в ЕС, ще ни признават бг книжки и тук, но колко на практика ще се окаже вярно е друг вьпрос.

Нека и другите "холандски" сьгражданки да споделят, но от своя личен опит Grinning

# 21
....Слуховете които се носят са, че живот и здраве след приемането ни в ЕС, ще ни признават бг книжки и тук, но колко на практика ще се окаже вярно е друг вьпрос.

....
И тук такива слухове се носят, но реших да не "стоя на този стол", че до 2007 има още вода да тече. Сумата, която споменах за час е варираща и ако не си карал въобще кола не знам колко би ти стъпило. Аз само си купих 6 часа за да свикна с колата на инструктора и да ми покаже маршрутите за изпита.

# 22
  • Мнения: 4 212
предполагам знаеш къде са камерите разположени в Глазгоу  Whistling
Наша гордост си ти.  Hug

# 23
  • Мнения: 2 452
Лауричка, е не така де. Даже половинката много пъти ме е хвалил през "чужди" хора, че карам като мъж  Crazy Mr. Green Laughing Laughing Twisted Evil.

Майтап бе, Уили. Mr. Green
Аз зная, че можеш да караш, защото си спомням, че сме го коментирали по-рано.   bouquet

# 24
  • Мнения: 4 399
Честито Хондичка!
Леко и беzаварийно шофиране!

# 25
  • Мнения: 513
Еее, браво и тука де! Сега ще си отворя една кутийка турски локумчета по тоя повод.  Mr. Green
Аз имах проблеми с влизането в клуба ама се оравиха. Излизаше ми все кеша от вчера по някое време и не виждам новите теми.  Grinning

# 26
  • Мнения: 5 183
4естита ти шофьорска книжка!!!
Браво!!!
Какво ще караш?Simple Smile

# 27
  • Мнения: 7 605
Браво Хонда, 4естита кралска книжка  Wink
Желая ти беzаварийно каране и само добри други Шофьори, на които не се налага да се ядосваШ  Wink

# 28
  • Мнения: 108
Честито и от мен! Пожелавам ти  да си ползвваш книшката със здраве и да не те сполетяват пътни инцеденти.

# 29
Ама аз карам Flutter - не съм спирала Embarassed Mr. Green
Сега са тия двете Flutter Mr. Green

Теичка, знам ги камерите (що годе Rolling Eyes Embarassed Mr. Green), ама ако случайно нещо, такова .........съм я пропустила, компютърчето дето навигира предупреждава и за тях Whistling Peace

Елфче, и аз имах и май продължавам да имам проблем с форума newsm78

Пак мерси за пожеланията и чакам да ми разкажете как е по "вашите" земи Flutter

Общи условия

Активация на акаунт