Много съм притеснена!

  • 2 117
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 522
Sad Момичета, възможно ли е да са зъби? Наско от понеделник е с висока температура (39-39,2 С). Водих го на лекар - казва нищо му няма - нито гърло(, нито уши, нито хрема...

# 1
  • Мнения: 1 599
Зъбките до колкото разбрах (че нещто и на нашето бебе май ще му никнат) са придружени с надути венци, температура, започва безпричинно да плаче, лиги, пристите стоят все в устата...Ама този лекар не му ли погледна дали не са му подути венците???

# 2
  • Мнения: 73
Според мене, отиди на друг лекар! за децата високата температура е опасна и вси4ко се развива много бързо. Може да са зъби или нещо друго, но нищо да му няма с такажа температура??????

# 3
  • Мнения: 2 006
По принцип температура от зъби се вдига,защото организмът е отслабнал,но 3 дена толкова висока т Shocked едва ли е от зъби.Посети друг лекар и настоявай за цялостен преглед.Какво даваш за т.?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 095
Rolling Eyes  Последния път, когато моя пи антибиотик, беше точно заради зъби.   Идваше ми да утрепя някой! И то като се има предвид - назначение по телефона! Съмнение за вирусна пневмония!

Основание за това - висока температура, неповлияваща се медикаментозно.

И само малко ускорена утайка. Никакви други признаци, точно както описваш.

 Close Само дето като се сетиха за утайката, вече беше пил два дни Зинат. Въпреки антибиотика температурата не спадна съвсем. На четвъртия ден започна оплакване от зъб и вече на 8-я час Аз - издивялата майка на малката Лига, като му отворих устата видях наболия зъб. Twisted Evil
Ей, богу! Добре, че нямам оръжие в ръцете си и добре, че докторите са далеч от дома. Иначе някой трябваше да ми идва на свиждане в затвора!

# 5
Не е задължително да се вдига температура от зъбите. Да не е от ушенцето. Моя приятелка имаха подобен проблем. Оказа се възпалено ухо.
Все пак моят съвет е да направите консултация и с друг лекар.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 200
Цитат на: vilito
Sad Момичета, възможно ли е да са зъби? Наско от понеделник е с висока температура (39-39,2 С). Водих го на лекар - казва нищо му няма - нито гърло(, нито уши, нито хрема...


Такава висока Т НЕ Е от зъби!!!! Заведи го пак на лекар. Да не са ушите?? А може да е вирусно нещо, което не е задължително да е с възпалено гърло ли отит. Тия работи идват после, след като се развихрят бактериите. Свалай температурата и ако се задържи 3 дни, значи си има вече бактериална инфекция.

# 7
  • Мнения: 6 314
Цитат на: Vache
Такава висока Т НЕ Е от зъби!!!!


 Laughing Точно това ни казваше нашата педиатърка... както за каката, така и за малкия змей.... и така, докато не се убеди, че освен от зъби от друго не е. Последния път, когато тичахме до докторката с температура от 39.9 градуса, която не можехме да смъкнем, тя ме изненада с репликата "ама и вие с тези температури от зъби ще ме убиете".
Факт.
И двете ми деца вдигаха 39-40 градуса Sign Exclamation  температура при ВСЯКО пробиване на зъб.
Започваше с ниска, почти неуловима температура 37-37.3(4) сутрин, същата вечер (през нощта) рязко вдигане до 39-40... после още ден до два поддържане на температура...
И това за всеки зъб!
Нито гърло, нито уши, нито дробове, нищо друго...

Пиша това само, за да кажа, че макар и рядко срещани - има и такива случаи.
Не бива, обаче, температурното състояние да се подценява - наистина, макар и възможно, вдигането и поддържането на толкова висока температура от зъби е рядкост.

Общи условия

Активация на акаунт