Холестерол и триглицериди - повишени?

  • 82 634
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Моят случай е точно обратния на твоя-холестерола ми е висок, а триглицеридите са ми в норма и то при всички изследвания, правени през последните 2-3 години.Нямам наднормено тегло, малко над 35 години съм, но имам понижена функция на щитовидната жлеза-тиреоидит на Хашимото, при която по необясними за мен причини/а и ендокриноложката, при която ходя не можа да ми обясни защо/ т.нар общ холестерол е със завишени стойности.Т.е. когато жлезата е затруднена, нивото на общия холестерол расте нагоре.
Препоръчаха ми диета, не ям колбаси, свинско, кайма, пия Омега 3 мастни киселини и ще видим.
Стана ми интересно мнението на W.A.S.P. за това, че високото ниво на холестерола не се свързва с инсултите и инфарктите, което е разпространеното мнение по въпроса.

# 31
  • Мнения: 1 428
Аз пък сигерлно правя алергия към тия Омега киселини щото всеки път като започна да ги пия ми излизат ужасни и сърбящи пъпки .

# 32
  • Мнения: 303
На моят мъж холестерола му се понижи след петмесечно редовно пиене на рибено масло,пектин и сусамов тахан.Ограничи червените меса и пълномасленното мляко,като наблегна на много плодове и зеленчуци.
При мен след двумесечно пиене, няма никакъв резултат!

# 33
  • Мнения: 5 686
На моят мъж холестерола му се понижи след петмесечно редовно пиене на рибено масло,пектин и сусамов тахан.Ограничи червените меса и пълномасленното мляко,като наблегна на много плодове и зеленчуци.
При мен след двумесечно пиене, няма никакъв резултат!
Не бързай,резултите  идват бавно!
Обърни внимание и на повече движение пък ако имаш въжможност започни да ходиш на тренировки:фитнес,аеробика,пилатес,йога.
Но не се отказвай от диетата и добавките,положителния резултат със сигурност ще дойде!

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 440
Препоръчвам за холестерола омега- 3 или рибено масло, а за повишени триглецириди-чесън ,но по-добре във формата на капсули ,за да не дразни стомаха.

# 35
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също имам проблем с високите триглицериди и това, което правя, за да ги поддържам са следните витамини - витамин С (2-3г на ден), калций+витамин Д, магнезий и л-карнитин.
Те са необходими, за да се активира ензим, който премахва триглицеридите от кръвта. Този ензим се казва липопротеин липаза.

# 36
  • Мнения: 260
Рибено масло,пектин и сусамов тахан!

# 37
  • Мнения: 1 428
Здравейте, аз също имам проблем с високите триглицериди и това, което правя, за да ги поддържам са следните витамини - витамин С (2-3г на ден), калций+витамин Д, магнезий и л-карнитин.
Те са необходими, за да се активира ензим, който премахва триглицеридите от кръвта. Този ензим се казва липопротеин липаза.


Как така 2 -3 грама витамин С.Това е супер висок прием, дори при вирусно заболяване не се препоръчва повече от един грам дневно.Може да се получат усложнения с бъбреците при системно предозиране на витамин С.

# 38
  • Мнения: 0
Витамин С е водноразтворим, изхвърля се с урината, не се натрупва в организма и затова не може да се предозира.
Можеш да прочетеш повече на www.vitamincfoundation.org

# 39
  • Мнения: 1 428
Витамин С е водноразтворим, изхвърля се с урината, не се натрупва в организма и затова не може да се предозира.
Можеш да прочетеш повече на www.vitamincfoundation.org


Да , изучавала съм медицина и го знам това нещо, че е водноразтворим.Но има и нещо друго-системното предозиране на витамин С предизвиква камъни в бъбреците, особено пък в комбинация с калций и витамин Д .Ако това е предписание от лекар,  не е правилно. Никога не се приема витамин С в такива дози. Консултирай се отново, ако трябва потърси и второ мнение,  но това което пишеш ме шокира.
Дори в линка , който ми изпращаш пише също за вредата на големите количества вит.С върху бъбреците и образуването на камъни.

Последна редакция: ср, 16 фев 2011, 19:22 от Helen-mama

# 40
  • Мнения: 376
Педиатъра на децата ми никога не изписва витамин С на таблетки, защото казва , че уврежда бъбреците. В суровите плодове и зеленчуци има достатъчно витамин С и не е необходимо да се приема допълнително под друга форма.

# 41
  • Мнения: 25
Привет , zv.stoykova!Аз имам едно правило от двете злини избираш по-малката.Моята майка е с висок холестерол в началото и беше 7 след какви ли не диети и храни който уж трябва да го намалят от опит мога да ти кажа че без лекарство от вида на статините  холестерола и не влезна в нормалните граници .

Хубавото е, че докато е имала холестерол над 7 и е опитвала диети, билки и съвети на разни физкултурници с "непромити мозъци" не й се е запушил някой съд да получи я инфаркт, я инсулт, че и за лекарите с промити мозъци е трудно да помогнат тогава. Просто невероятно е, че кардиоложка може да препоръчва билки, освен ако човека не е здрав. Билки и хранителни добавки често са "по-отровни" и от лекарствата, но се казват билки защото нямат доказан положителен значим ефект. Зехтин, рибено масло са добри за холестерола, но храната не толкоз важна за холестерола - влияят му до 5-10%

# 42
  • Мнения: 25
холестеролът, освен че е основна градивна единица в тялото, пази и от рак
а доказателства за връзка между висок холестерол и инфаркт/инсулт и/или артериални плаки няма

Разбира се, че няма - те в интензивната кардиология всеки ден с магии и баене се занимават. Само не ми е ясно за такъв като тебе, като получи инфарт, защо данъкоплатците трябва да извадят 6000лв за лечението му, пък после си отвори и огромната уста да съди за лекарски грешки.

# 43
  • Мнения: X
Цитат
Просто невероятно е, че кардиоложка може да препоръчва билки..........
Точно колкото е невероятно лекар да изписва силни лекарства с огромно количество странични действия само въз основа на едно единствено изследване.
Това вместо запис, да следя темата....
Аз също не съм почитател на лекарствата.Особено изписвани за "добър ден".
Организмът в поне 90 % от оплакванията има ресурсите да се пребори сам , стига да му се даде възможност.Пиейки лекарства, които само ще подтиснат симптомите , не само не го лекуваме, ами всъщност задълбочаваме проблема.

# 44
  • Мнения: 493
Ето ви едно интересно четиво и малко тема за размисъл преди да посегнете към хапчетата.

Общи условия

Активация на акаунт