Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 4 дек. 2010, 09:58 ч.

магданоз и копър

• 6 586
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
мили мами, моля за съвет
ще ми се да свикна бебчо да яде мерудии от малък, а не после да им се мръщи; те са си доста полезни
в тази връзка кога мога да почна да добавям магданоз и копър в пюренцата на бебчо?

а лук кога може да почне да се дава?

# 1
Копър може. Магданоза и лука дразнят стомаха, а бебето ти няма 5 месеца. Аз захраниох на 7 месежа, магданоз и лук добавих към годинката

# 2
  • София
Прегледай тази информация, може да намериш някои полезни неща...

# 3
  • sevlievo
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

# 4
ако си решила да започваш захранване, по добре изчакай малко със подправките. Ние започнахме със захранването на 6м.и половина и някъде към 7мия месец започнах да давам смело магданоз и копър /като добавка към пюренцата/. Лук дадох още по късно - някъде към 8мия месец.
Най-добре е наистина да поизчакаш със захранването, раничко ви е според мен. Thinking

# 5
  • София
Какъв лук на 4 месечно бебе. УЖАС! Новите тенденции са късно, късно захранване. Моето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. Искаш да му докараш алегии и колики ли?За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

успокой се малко, няма нужда от големи букви

ти да не си очаквала, че ще дам на бебето лук сега? просто питам по-опитните кога се дава; беше ми отговорено - след 1 годинка; не може ли човек да не знае

относно бебето, то е на почти 5 м и тежи почти 9 кг, седи и се интересува от храната ни; според "новите" тенденции това са симптоми, че детето е готово за захранване; всъщност "новите" тенденции казват, че се захранва, когато детето е готово за това - при всяко дете това е различно

# 6
  • Бургас
Еха,здраво си се надъхала,кой ти е казал че не спазва нещо.Когато ти искат инфо го дай ,не се пъчи пред строя.Човек да съжали, че е питал нещо,всичко се изопачава.
vtrendy,подправки наистина след като си захранила със зеленчуци,аз ги въвеждах както и зеленчуците,по съвсем малко към пюрето,главно използвах магданоз и лук,чесън да си призная не давах и сега децата не го обичат.

# 7
  • в Кошера

Да, навярно това е главната й цел  Rolling Eyes Добре, че я разкри  Joy

# 8

Този форум се казва "Кърмене и захранване". Идеята е да се споделят въпроси и проблеми за захранването също. Ако няма какво да споделиш, поне не нападай  Peace

# 9
освен всичко написано до момента , което напълно подкрепям и аз, искам само да те попитам - докога мислите да сучете още? до 10 годишна възраст?! Joy мисля че не е похвално, а трябва да е леко срамно дори, а освен това има толкова много доказани становища на психолози и специалисти за това как вреди дългото кърмене на детенце?! не си се интересувала нали? Но си тръгнала да правиш забележки на другите - първо виж ти какви грешки допускаш и после коментирай тези на останалите Naughty

# 10
Копър може. Магданоза и лука дразнят стомаха, а бебето ти няма 5 месеца. Аз захраниох на 7 месежа, магданоз и лук добавих към годинката

Напълно!  Peace

# 11
Колко магданоз, копър и лук слагате в едно ястие?
Както и да го смятам - в една стограмова порция няма да са повече от две-три листенца/кубченца...
Дъщеря ми е захранена полека, но с елементи от ПЗ - и не съм робувала въобще не неща като "забранени" храни, като изключим основните алергени, които оставих за след една година.
Тези трите не са в тази група.
Мисля, че за пръв път е опитала хапка-две от нормална манджа - с лук и подправки, на около 8 месеца. Даже мисля, че беше гръцка мусака  Mr. Green Към годинката, може би на 11, вече ги е яла в по-големи дози.

Зайче, всъщност няма нито едно научно доказателство, че дългото кърмене вреди по някакъв начин на детето - физически, психически или някак... Психолозите специално - имат леки проблеми по този въпрос заради своя ментор Фройд, който е бил откърмен от дойка.
Разбира се, тонът на Снежина Братованова не е най-добрият, но няма нищо лошо в това едно дете на 3 години и нещо още да суче.

# 12
да наистина не съм срещала научно доказателство за това, не случайно съм използвала думата "становища". Доста съм чела по въпроса за дългото кърмене и както го е подкарала въпросната личност ще кърми детето до 5-6 годишна възраст. И без становища и т.н. не мислите ли че е прекалено вече? Детето тръгва на училище, ще търпи подигравки на съучениците, а освен това всички добре знаем, че колкото по голямо става детето, толкова по трудно ще му бъде да се "откъсне" от майка си и да предприеме първата крачка към самостоятелността и съответно да се адаптира към външния свят. Да разбира се няма гаранция че точно така ще стане, всяко дете си е различно, но вероятността е доста голяма и може да окаже негативно влияние върху психическото развитие на детето. Има доста дискусии по въпроса, не мисля че точно тук му е мястото и затова няма да задълбавам повече. За да не бъда разбрана погрешно искам да отбележа че, уважавам решението на всяка майка и считам че всеки най добре преценява за детенцето си. Лично ти се извинявам Параход ако по някакъв начин съм те обидила.   bouquet Идеята ми беше друга -  исках да наблегна на това, че Снежина дори не се е поинтересувала от "евентуална" вреда от дългото сукане която би могла да причини на детето си, и даже с гордост го "обявява" и дори упреква авторката че не го прави, считайки го за абсолютно правилно наред с другите неща! Дразни ме самото изказване, че тя е права на 100 процента и това е положението- и край, а не се уважава мнението и решението на останалите. Ако не беше този тон както казваш, нямаше въобще дори да го повдигам на въпрос!. Peace

# 13
Давала съм и лук, и чесън, и копър, и магданоз в ядене от самото начало на захранването (след 6 месеца) - захраних педагогически. Количества не знам - колкото е имало в яденето за всички, толкова е било и за него.

# 14
  • София
За твое инфо- още СУЧЕМ - 3г и 11м сме.

Защо във всяка тема все ще се намери някоя кърмачка, дето да се тупа по гърдите колко дълго кърмела..!?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт