«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

ърмене
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

—офи€

ћнени€: 332
мили мами, мол€ за съвет
ще ми се да свикна бебчо да €де мерудии от малък, а не после да им се мръщи; те са си доста полезни
в тази връзка кога мога да почна да добав€м магданоз и копър в пюренцата на бебчо?

а лук кога може да почне да се дава?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 346
 опър може. ћагданоза и лука дразн€т стомаха, а бебето ти н€ма 5 месеца. јз захраниох на 7 месежа, магданоз и лук добавих към годинката
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 572
ѕрегледай тази информаци€, може да намериш н€кои полезни неща...
÷итирай

sevlievo

ћнени€: 23
 акъв лук на 4 месечно бебе. ”∆ј—! Ќовите тенденции са късно, късно захранване. ћоето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. »скаш да му докараш алегии и колики ли?«а твое инфо- още —”„≈ћ - 3г и 11м сме.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 309
ако си решила да започваш захранване, по добре изчакай малко със подправките. Ќие започнахме със захранването на 6м.и половина и н€къде към 7ми€ месец започнах да давам смело магданоз и копър /като добавка към пюренцата/. Ћук дадох още по късно - н€къде към 8ми€ месец.
Ќай-добре е наистина да поизчакаш със захранването, раничко ви е според мен. Thinking
÷итирай

—офи€

ћнени€: 332
 акъв лук на 4 месечно бебе. ”∆ј—! Ќовите тенденции са късно, късно захранване. ћоето дете до 7 месеца беше единственно и само на кърма. »скаш да му докараш алегии и колики ли?«а твое инфо- още —”„≈ћ - 3г и 11м сме.

успокой се малко, н€ма нужда от големи букви

ти да не си очаквала, че ще дам на бебето лук сега? просто питам по-опитните кога се дава; беше ми отговорено - след 1 годинка; не може ли човек да не знае

относно бебето, то е на почти 5 м и тежи почти 9 кг, седи и се интересува от храната ни; според "новите" тенденции това са симптоми, че детето е готово за захранване; всъщност "новите" тенденции казват, че се захранва, когато детето е готово за това - при вс€ко дете това е различно
÷итирай

Ѕургас

ћнени€: 1 319
≈ха,здраво си се надъхала,кой ти е казал че не спазва нещо. огато ти искат инфо го дай ,не се пъчи пред стро€.„овек да съжали, че е питал нещо,всичко се изопачава.
vtrendy,подправки наистина след като си захранила със зеленчуци,аз ги въвеждах както и зеленчуците,по съвсем малко към пюрето,главно използвах магданоз и лук,чесън да си призна€ не давах и сега децата не го обичат.
÷итирай

в  ошера

ћнени€: 662

ƒа, нав€рно това е главната й цел  Rolling Eyes ƒобре, че € разкри  35
÷итирай

ћнени€: 372

“ози форум се казва " ърмене и захранване". »де€та е да се сподел€т въпроси и проблеми за захранването също. јко н€ма какво да споделиш, поне не нападай  Peace
÷итирай

—офи€

освен всичко написано до момента , което напълно подкреп€м и аз, искам само да те попитам - докога мислите да сучете още? до 10 годишна възраст?! 35 мисл€ че не е похвално, а тр€бва да е леко срамно дори, а освен това има толкова много доказани становища на психолози и специалисти за това как вреди дългото кърмене на детенце?! не си се интересувала нали? Ќо си тръгнала да правиш забележки на другите - първо виж ти какви грешки допускаш и после коментирай тези на останалите Naughty
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 546
 опър може. ћагданоза и лука дразн€т стомаха, а бебето ти н€ма 5 месеца. јз захраниох на 7 месежа, магданоз и лук добавих към годинката

Ќапълно!  Peace
÷итирай

на вода

ћнени€: 2 498
 олко магданоз, копър и лук слагате в едно €стие?
 акто и да го см€там - в една стограмова порци€ н€ма да са повече от две-три листенца/кубченца...
ƒъщер€ ми е захранена полека, но с елементи от ѕ« - и не съм робувала въобще не неща като "забранени" храни, като изключим основните алергени, които оставих за след една година.
“ези трите не са в тази група.
ћисл€, че за пръв път е опитала хапка-две от нормална манджа - с лук и подправки, на около 8 месеца. ƒаже мисл€, че беше гръцка мусака  Mr. Green  ъм годинката, може би на 11, вече ги е €ла в по-големи дози.

«айче, всъщност н€ма нито едно научно доказателство, че дългото кърмене вреди по н€какъв начин на детето - физически, психически или н€как... ѕсихолозите специално - имат леки проблеми по този въпрос заради сво€ ментор ‘ройд, който е бил откърмен от дойка.
–азбира се, тонът на —нежина Ѕратованова не е най-добри€т, но н€ма нищо лошо в това едно дете на 3 години и нещо още да суче.
÷итирай

—офи€

да наистина не съм срещала научно доказателство за това, не случайно съм използвала думата "становища". ƒоста съм чела по въпроса за дългото кърмене и както го е подкарала въпросната личност ще кърми детето до 5-6 годишна възраст. » без становища и т.н. не мислите ли че е прекалено вече? ƒетето тръгва на училище, ще търпи подигравки на съучениците, а освен това всички добре знаем, че колкото по гол€мо става детето, толкова по трудно ще му бъде да се "откъсне" от майка си и да предприеме първата крачка към самосто€телността и съответно да се адаптира към външни€ св€т. ƒа разбира се н€ма гаранци€ че точно така ще стане, вс€ко дете си е различно, но веро€тността е доста гол€ма и може да окаже негативно вли€ние върху психическото развитие на детето. »ма доста дискусии по въпроса, не мисл€ че точно тук му е м€стото и затова н€ма да задълбавам повече. «а да не бъда разбрана погрешно искам да отбележа че, уважавам решението на вс€ка майка и считам че всеки най добре прецен€ва за детенцето си. Ћично ти се извин€вам ѕараход ако по н€какъв начин съм те обидила.  bouquet »де€та ми беше друга -  исках да наблегна на това, че —нежина дори не се е поинтересувала от "евентуална" вреда от дългото сукане ко€то би могла да причини на детето си, и даже с гордост го "об€в€ва" и дори упреква авторката че не го прави, считайки го за абсолютно правилно наред с другите неща! ƒразни ме самото изказване, че т€ е права на 100 процента и това е положението- и край, а не се уважава мнението и решението на останалите. јко не беше този тон както казваш, н€маше въобще дори да го повдигам на въпрос!. Peace
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 1 691
ƒавала съм и лук, и чесън, и копър, и магданоз в €дене от самото начало на захранването (след 6 месеца) - захраних педагогически.  оличества не знам - колкото е имало в €денето за всички, толкова е било и за него.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 589
«а твое инфо- още —”„≈ћ - 3г и 11м сме.

«ащо във вс€ка тема все ще се намери н€ко€ кърмачка, дето да се тупа по гърдите колко дълго кърмела..!?
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора