Кога захранихте децата си

  • 1 167
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Мили майчета, искам да ви питам кога вие захранихте своите бебчета.
Аз още немога да реша - има доста крайни мнения. Четох мноооого за ранното и късното захранване и вече незнам, кое е правилно за бебо. Педиатърката ми казва, че досега е трябвало да започна с плодовите пюрета.
Ще ви бъда благодарна ако споделите вашия опит кога и с какво захранихте бебчетата си  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 46 492
По съвет на педито захраних на 4 месеца, ако тогава имах Интернет щях да захраня на 6 м. Wink

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
По съвет на педито захраних на 4 месеца, ако тогава имах Интернет щях да захраня на 6 м. Wink
И аз така

# 3
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
И ако ние ти кажем, какво ще се промени  newsm78 newsm78
Не познаваш никой от нас, чела си и въпреки това искаш някой да напише кога е захранил, за да вземеш решение. Някой ден сигурно ще разбера смисъла.
За протокола-на 5 месеца.

# 4
  • Мнения: 463
И аз на 5м, но за второто ще изчакам поне до 6-7 !

# 5
  • България-София
  • Мнения: 573
На 6 по съвет на педиатъра ни в Израел

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Първото на два месеца, второто на 5м. и 10 дни.
За съжаление за първото преди 6 години нямаше кой да ми каже да не бързам толкова много.

# 7
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
На 2 месеца й дадох плодово пюре, на 3 - каша "Слънчо", на 4 - зеленчуково пюре, а на 5,5 месеца я записах на млечна кухня.
Така преценихме, защото тя си беше на изкуствено хранене още като се роди. До сега не сме имали никакви проблеми. Надявам се и за в бъдеще да е така Praynig

# 8
И двете на  3м. с плодово пюре.Каката вече е на 8г. и нямаме проблеми , а малкия е на  3м2.

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 21:05 от MYSELF

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 631
По съвет на педито захраних на 4 месеца, ако тогава имах Интернет щях да захраня на 6 м. Wink
Малко ОФФ,
ще ме извините, обаче, Никол, направо си светкавична, душата Laughing
И сега, ако наистина ми кажеш, че САМО за 10 месеца си написала 6852 мнения, евала ти казвам Hug Wink

# 10
  • Мнения: 5 790
Захраних на 6 месеца и малко. Само за информация - незахранена, на 6 месеца, хемоглобинът й беше 126.

# 11
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Флора на 5 м. с оризова каша, а каката на 2 м. с плодово пюре.

# 12
  • Мнения: 1 613
Захраних при навършени 4 месеца, с плодово пюре.

# 13
  • Мнения: 5 299
На 4 месеца с картифено пюре, но прояде чак на 6. Още не мога да кажа, че си хапва както трябва

# 14
  • Мнения: 514
На 3 месеца - с плодово пюре, на 4 -зелен4уково, на 5 месно, от вчера е на кухня.

# 15
  • Мнения: 3 537
На 3 месеца - с плодово пюре, на 4 -зелен4уково, на 5 месно
И ние така Peace

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Благодаря за отзифчивостта момичета. Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 140
Ние започнахме с плодовите пюрета на 3 мес и половина,като първото беше от ябълки,на 4 мес и половина проядохме зеленчуковите,на 6 мес дадох на дъщеря ми за първи път сок,т.е.по съвет на нейната лекарка сока го пием много след като проядохме пюретата,на 5 мес и половина започнахме месните пюрета. Малко след това  дадох кашата.От няколко седмици ядем домашни пюрета,които тя харесва много повече от купените. Папкаме също и попарка ,дори кисело мляко с бисквитки.Не съжалявам за ранното захранване,защото,според мен, сега си похапва много по разнообразна храна.



# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А това виждала ли си го - касае именно нещата,които те интересуват и новите препоръки за захранване,които скоро ще бъдат въведени в България и ще заменят действащия досега невероятно остарял план за захранване:
http://www.mh.government.bg/doc/Plan_hrani_hranene_19_08.doc

# 19
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз захраних към 5 месец. Според мен е най добре самото дете да ти подскаже, че е готово за захранване, аз даже позакъснях с моя син малко. Той още към средата на 4 месец проявяваше интерес към нашата храна дърпаше ми ръцете за да вземе това което ям и го лапаше, гледаше ни с интерес как се храним и искаше да му дадем. Захраних го много лесно, научи се от раз да яде с лъжица и не съм имала никакви проблеми. Някой от нашите връсници почти насила ги захраниха и то с големи проблеми, не искаха да ядът нищо освен мляко. Но след месец сами пожелаха твърда храна. Най добре е да слушаш детето то само ще ти подскаже, че е готово.

# 20
  • Мнения: 4 358
Оги е захранен на 6 месеца най-вече заради АБКМ, която имаше като бебе.
Ивето още не е захранена, в момента е на смесено хранене.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
На 4 месеца и половина със зеленчуково пюре.Преди това няколко пъти давах сок от ябълка и морков.

# 22
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 3 месеца с плодово пюре,но и аз като Никол,ако имах интернет по рано нямаше да захраня на тази възраст,пък да не говорим,че дадох сок/по съвет на педито/на 2 месеца,започнах с няколко лъжички на ден,и като я попитах до колко сок мога да давам на двумесечно бебе,отговора беше до 50мл на ден #Crazy.Такива колики му докарах,ама чак сега го осъзнавам.Та ако имам второ дете вече имам опит,и няма да имам нужда от "напътствия"

Общи условия

Активация на акаунт