Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора

София

Не знам вече за кой път ми се запуши "канализацията",ама тоз път много сериозно.От вчера сутринта съм с буца в гърдата и нищо от прилаганите досега методи не помага.Топли компреси,масажи,топене в гореща вода,лецитин и нищо... Crying or Very sad
Иначе бебето си суче и мляко изтича от тази гърда,но буцата стои.Страхувам се да не се влоши и да прерастне в мастит.Досега винаги съм се оправяла да един ден.Този път обаче се оказа много упорито.
Дори ходих на мамолог днеска сутринта и той ми каза,че са ми много тесни каналчетата и за това имам такива проблеми и ме посъветва да продължавам със същите мерки,които вече съм взела.Но ето вече се свечери и аз все съм си така без подобрение.Кожата ми се протри вече,а и зърното ми се разранява... Sad
Моля,кажете още нещо,което би могло да ми помогне.Много се притеснявам да не се влоша,а не искам да се прощавам с кърмаческото си начинание
Цитирай

София

Понеже и при мен често се случва искрено ти съчуствам. Първо не се тревожи, че ще се прощаваш с кърмаческото начинание  Hug. Може да пробваш към описаното от теб компрес от извара, или листо от зеле в сутиена на мястото на буцата, започвайте кърменето винаги от тази гърда и пробвай да кърмиш наведена над бебо. Ще се оправи и този път - нищо, че не е за ден. И при мен трябват повече от 24 часа, за да отшуми
Успех
Цитирай

София, Младост 2

Зелевите листа Peace
Обаче само за 24ч, не повече - сменяш през 2-3 часа и си взимаш и всички други мерки. Масажирай леко бучката, докато бебето суче и опитай някоя от щуравите пози - на 4 крака над бебето, като краченцата му са към главата ти (абе като позата 69 изглежда hahaha), така помага за изпразване и на по-труднодостъпните каналчета. Изобщо е хубаво да сменяш позите на всяко хранене, за да може да упражнява натиск върху различни места от гърдата и по-хубаво да се изпразват каналчетата.
Внимавай как се масажираш - не натискай и не претривай гърдата, ако трябва я мажи с нещо - можеш да я мажеш с някое от мазилата за разранени зърна, ако имаш.
С какво цедиш - да не би в помпата да е проблема, или в неправилна техника на ръчно цедене?
Цитирай

София

Момичетата вече са ти казали всичко -аз само искам да попитам - а защо ти се разранява зърното ConfusedАз съм имала бучки, но никога това не е било свързано с разранени зърна.Нещо не вдявам newsm78
Цитирай

София

Ооо,позата на четири крака я изпрактикувахме няколко пъти днес. Smile
Но зелевите листа ще ги тествам....утре,защото днес е късно за пазар.Въпреки че тайно се надявам до утре сутрин да съм ок,че много време вече ще стане  Praynig

Хедра,цедя се с най-обикновена помпа тип спринцовка и до сега съм се справяла с нея.Съмнявам се да е в това проблемът newsm78
Белинда,разранявам се защото бебето се щура наляво и надясно на гърдата ми.Може би,защото бавно изтича млякото.А и сигурно горещата вода също допринася newsm78
Цитирай

София

Когато направих мастит си слагах питки,забъркани от мед и брашно и обвити от тензух.Затоплях ги и ги слагах на мястото.Имаше ефект.
Цитирай

Видин

Аз наскоро бях се запушила на "дърти години" Laughing. Понеже Ева от веднъж спря да се буди нощем и гърдите не успяха да се нагодят, на третата сутрин се събудих с болки и буца в дясната. оправи ме зелето и честото сукане от тази гърда. сменявах листата на всеки 2 часа, като държах зелката охладена в хладилника. Първо затоплях и масажирах гърдата, после давах на Ева да суче и накрая студената зелка. Нощем също спях със зелево листо. Така два дни и на третия буцата се разнесе.
Доста четох и за изварата като компрес, но не успях да намеря никъде в магазинчетата около нас, така че този метод не съм тествала. Ти го опитай, можеш да редуваш зелево листо с компрес от извара.
Бързо оправяне!
Цитирай

До хладилника, който обичам

...и пий лецитин! Сега, като си с проблем - по 4000-5000 мг на ден (нарочно пиша мг, защото има 2 вида лецитин на пазара, българския вариант не го броя изобщо), а после - постепенно намаляш плавно дозата, като оставяш профилактична доза от 1000 мг.
Цитирай

...и пий лецитин! Сега, като си с проблем - по 4000-5000 мг на ден (нарочно пиша мг, защото има 2 вида лецитин на пазара, българския вариант не го броя изобщо), а после - постепенно намаляш плавно дозата, като оставяш профилактична доза от 1000 мг.
Дори и по-голяма доза може. Аз току що се преборих с едно запушване и два дни пих по 7000-8000 мг на ден, следващите два по 6000 мг. Днес ве4е съм ОК
Следващият път ще внимавам със стегнатите сутиени  Confused
Цитирай

София

Може да пробваш към описаното от теб компрес от извара

Изварата студена или топла да е???

А иначе лецитин пия от доста време, (а в момента по 4 таб.)Обаче в момента,в който стигна до 1 таб на ден и излиза бучка...
Цитирай

Виж тази моя тема отпреди два месеца - и най-вече последните страници и включването на Андреас - да не би и при теб да има нещо в менюто, което да ти създава тези проблеми?
Иначе за лецитина и зелевите листа са ти казали вече...
Цитирай

София

Компреса от извара е студен. Аз го слагах след кърмене, може и за през ноща, поне не се мести като зелето и не пречи на нощното сукане. Прехвърлете сукането основно от запушената страна, като все пак не пренебрегваш и другата да не се прехвърли там проблема  Wink.
Цитирай

София

А иначе лецитин пия от доста време, (а в момента по 4 таб.)Обаче в момента,в който стигна до 1 таб на ден и излиза бучка...
Тогава пий по 2 таблетки на ден (след като се разсее бучката). Вероятно и аз съм с тесни канали, защото много често се запушват (а първите два месеца беше малък кошмар). Като научих за лецитина (от Бу   bouquet) пиех може би повече от месец по 4 на ден, защото намалях ли дозата и ставаха буци. След това по 2 таблетки на ден сигурно още 2 месеца, сега по 1, но последните 2 седмици май не съм пила изобщо, защото вече ми се регулира кърмата след захранването.

И зелевите листа много помагат! bowuu
Цитирай

София

Лоран, как си днес, мила  bouquet
Цитирай

София

Благодаря ви за съветите,добре,че Ви има!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Белинда,мерси и на теб за загрижеността  Love
Ето как съм.Вчера си продължих аз с топлити компреси,а си бях подготвила и извара за през нощта.Но тя се оказа непотребна,защото след доста мъки се оправих късно снощи.Обаче в кърмата,която излезе от запушеното място имаше доста твърди частици.Може би те са причината за проблемите ми newsm78 Така мисля,защото в последно време забелязвам,че има такива разни частици в кърмата ми,а и съшо ми се струва,че е доста гъста...
И за това да попитам има ли други мами,при които го има същото нещо?И освен лецитин има ли нещо друго,което може да се пие за разширяване на каналчетата?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 23 отговора