Силно навехнат глезен??

  • 47 478
  • 7
  •   2
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Навехнах си жестоко крака, днес докторката след снимката каза, че имам тежко навяхване със съмнение за скъсани връзки и иска да ме гипсират за цели 21 дни! Ама не ми е възможно, че как ще я карам с гипс? Не се гипсирада си навредя?х, ама сега ме гризе съмненение правилно ли постъпих? На някой случвало ли му се е? И може ли да си навредя?

# 1
  • Мнения: 9 063
Наскоро мойто мъж беше така Confused Само че не отиде на лекар, явно не го е боляло толкова. Минахме само със студени компреси, след като спадна отока- който беше доста голям- минахме на Волтарен, доста време, към седмица..минаха вече 2-3 месеца от контузията, забелязвам обаче че си е променил походката, а като ходи по-дълго време, го заболява пак. Моят съвет е да послушаш лекарката- ако наистина е сериозно, погрижи се отсега, да не ти остане после като стара травма, която да те наболява. А ако мислиш че е преувеличено това с гипса- консултирай се  с друг травматолог, ако прецени и той- давай с гипса. Успех !

# 2
  • Мнения: 544
Съпругът ми беше с тежко навяхване,едвам ходеше куцаше.Изписаха му някакъв мехлем/мисле че Репарил/и болката много бързо отшумя бързо се възстанови.
Бабите казват на колкото години си толкова дни боли навехнато,но при мъжа ми стана по-бързо.
Успешно и бързо възстановяване! Peace

# 3
  • Мнения: 1 655
Може да опиташ с Арника 30 СН (хомеопатично лекарство, при травми) 3 пъти на ден по 2-3 гранулки.
Мъж ми наскоро си беше изтървал монитор на ръката, имаше съмнение за пукната кост, за 2-3 дена му се възстанови ръката с Арниката.

# 4
  • Мнения: 2 700
Аз преди 20 години паднах от греда по физическо и си навехнах адски крака. Тогава нямаше сегашните лекарства и ми правеха някакви бабини компреси. Не ме гипсираха. Остана ми, обаче, слабо място за цял живот. Сега и по асфалт да вървя пак намирам камъче, в което да се спъна и за си го изкълча. Ако не се гипсираш, поне ходи непрекъснато със стегнат ластичен бинт (а не глезенка), за да обездвижиш максимално мястото. Леко оздравяване !

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Послушай лекарката. Съпруга ми пострада по подобен начин преди около 5 месеца, но се заинати и не го гипсираха. Сега глезенът не го боли вече, но си остана отекъл и като гледам няма шанс този оток някога да спадне. Не е толкова голям като в началото, но определено е видим. Сега се ядосва защо не е обездвижил крака ама е твърде късно.

# 6
  • Мнения: 2 755
....Моят съвет е да послушаш лекарката- ако наистина е сериозно, погрижи се отсега, да не ти остане после като стара травма, която да те наболява...
...както стана с мен. Sad Преди години, още в тийнейджърска възраст, на тренировка, контузих левия глезен, имаше скъсани мускулни влакна, разтегнати връзки, огромен оток и близо месец, не можех да си стъпя на крака. Не го гипсираха, което впоследствие, се оказа грешка. До ден днешен от време на време, крака ме наболява.

# 7
  • Мнения: 3 211
Вземи си снимката и отиди на друг ортопед, ако ти каже, че трябва да се гипсира, гипсирай, сега има олекотени гипсове, не е като едно време.
Аз ги изкълчих крака м.август, лекарката каза, че е изклълчена ствата и каза да не се гипсира. Правих компреси вечер с лук, на сутринта риванол. Мазах с Репарил, ама то вече на 10 ден когато почнаха да се разнасят страхотни хематоми. Все още ме наболява.

Общи условия

Активация на акаунт