до кога се преварява водата

  • 6 214
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Моето бебе е на кърма и въобще не пие вода! Отначало преварявах и си я изхвърлях, но взе да ми писва. И понеже нямам вече преварена вода/не приготвям редовно/ не и предлагам. Да ама понакога като се размрънка ми минава през ума че може и да е жадно и като не съм преварила вода и бутам да суче ... и т.н. Та от кога може да се дава непреварена вода? Ако си купя бутилка мин. вода след като я отворя колко време мога да я предлагам  на бебето?

# 1
  • Мнения: 130

Поне до 3 месец трябва да преваряваш и мин. вода, аз съм с кана брита и до 3 месеца я преварявах сега я давам направо. Hug

# 2
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Аз все още й преварявам водата,нали е за 10 мин.,какво ми пречи.  WinkКъм годинка и 6 месеца мисля да спирам...От време на време и давам от минералните с розови етикетчета-те са подходящи.
Само не преварявай минерална вода. Wink

# 3
  • Мнения: 5 299
Купувам си Девин(с розовия етикет) Вода не преварявам. Дори между 3-я и 4-я месец давах чешмяна(по-точно правех мялкото с нея). Щом сте на кърма, детето няма нужда от друго, ако предложиш вода и приеме - да, но ако не иска не го насилвай.

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Водата я преварявах до първата годинка. След това започнах да давам от розовия Девин.
veni-b, бебчето ти е малко за минерална вода. Hug

Последна редакция: вт, 15 ное 2005, 23:35 от мечо пух

# 5
  • Мнения: 255
И мен ме затормозяваше да я варя на котлона и след втория месец започнах да преварявам водата в термокана, много е лесно и удобно и изобщо не ме затруднява. В каната водата ври 1-2 минути, не мисля, че е необходимо вече да я преварявам 10 минути. Чела съм, че е препоръчително да се преварява водата до едногодишна възраст.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
При положение, че си кърмиш бебето и особенно ако е на поискване няма нужда от вода до 6-я месец.

# 7
  • Мнения: 2 467
"Кърмата съдържа достатъчно вода (всички нейни съставки са разтворени във вода), за да не ожаднява бебето ви дори при много горещо време. В крайна сметка, преди 100-200 години не е имало специални биберони, за да дават майките на децата си вода."

"При кърмените бебета водата не само не е необходима, но може и да намали желанието на бебето да суче, тъй като стомахчето му е пълно с вода."

"Водата трябва да се избягва и по още една причина – малките бебета се объркват, когато трябва да сучат по два различни начина – от гърдата и от биберон. Движенията на челюстта и езика са различни. Може бебето да отхвърли шишето, защото е свикнало да суче от гърдата; или да предпочете да пие само от него, защото му е по-лесно. Вторият случай е много по-често срещан. Бебе, което е жадно, може да задоволи жаждата си, като суче по-често за по-кратко. Така то поема по-воднистото мляко в началото на храненето, без да стига до богатия на мазнини и витамини “десерт”. Кърмените бебета сами знаят, как да утолят жаждата си и могат да преценят, колко кърма и колко често им е необходима. "

Ми това е.

# 8
  • Мнения: 1 493
Аз я преварявах до 6 месечната им възраст, като добавях по няколко зрънца копър или анасон, помага срещу коликите.

# 9
  • Мнения: 730
Аз до преди 2-3 месеца преварявах,но не мисля,че е нужно и толкова,сега сме на Девин и нямам грижи Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Аз преварявах до към 4-5 месец. МИсля, че повече не е необходимо, защото се изнежва стомахчето на детето и после ще е по-предразположено към инфекции и всякакви такива неща. Нали няма цял живот все пак да пие преварена вода? Wink

# 11
  • Мнения: 14 133
Трябва само първия месец. Макар, че аз преварявах до 1год.

# 12
  • Мнения: 2 000
И Митко докато го кърмех не пиеше вода. След като спрях с кърменето, той вече беше на 1 година, вода не съм преварявала. Давам му трапезна на Девин.

# 13
На Ивана - голямата и преварявах до 10-11 месец, докато един ден я побвах без да искам и ми се стори ужасна на вкус и започнах да и давам минерална. На бебката и преварявах само първия месец и след това на пазара излезе изворната вода на Девин /с розов етикет/ и оттогава всички пием от нея. На капачката на бутилките в вода пише само кога е бутилирана, но не мисля, че водата може да се развали след определен срок. Ако те притеснява срока на годност просто си купувай от най-малките бутилки - 330 мл. Аз купувам 7 литрова бутилка и я изпиваме за 4-5 дни.

# 14
  • Мнения: 815
от втория месец пие девин изворна- с розовия етикет- и моя бебко не обича да пие вода- с девин правя и кашите-след отваряне на шишето, ако не свърши за 3-4 дни го изхвърлям

Общи условия

Активация на акаунт