С пелени?

  • 1 149
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 381
Здравейте на всички!Имам едно въпросче.Вярно ли е, че през първата седмица бебето трябва да се повива с пелени вместо с памперси? ThinkingИ ако това твърдение е вярно, защо е така? newsm78
Предварителни ви благодаря!  bouquet

# 1
  • Мнения: 5 299
Това някоя баба ли ти го е казала? Памперсите са за предпочитане, защото едно време какво са ги повивали(стягали) и са им изпъвали крачетата е много вредно.

# 2
  • Мнения: 14 133
Не е вярно.Не е добре за крачетата на бебчо.С памперсите те са напълно свободни.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Не съм чувала за такова нещо, а и мисля, че няма логика в такова твърдение. Може да си му слагаш памперса и после пак да го повиеш, но това е да кажем да не се одраска, да спи по-спокойно и т.н. Нека и другите си кажат мнението, но ти си преценявай как ще постъпиш  newsm10

# 4
# 5
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Не, разбира се!

# 6
  • Мнения: 2 467
Не е вярно, напротив.

"Всеки бъдещ или настоящ родител трябва да знае,че в повечето случаи децата се раждат с напълно здрави тазобедрени стави,но поради неправилно повиване тези стави биват изкълчвани.Разбира се, не са малко случаите,когато детето се ражда с увредени тазобедрени стави.

  Трябва да се знае,че ранната коксартроза /35-40 години/ в 95 % от случаите се причинява от това заболяване.В 90% от пенсионираните по болест поради страдание на тазобедрената става е по причина на дисплазията и луксацията.Това идва да покаже,че когато в едно семейство  възрастен човек изразява твърдението “мен като са ме повивали, какво ми е” и същевременнно от дълги години постоянно се оплаква от болки в тазобедрените стави, каква е причината за това.Точно поради това цялото по-възрастно поколение масово страда от коксартроза,или известно като  шипове.Луксацията представлява изкълчване, а дисплазията – недоразвитие.
  Повиването на детето с прибрани крачета е абсолютно погрешно.Тази позиция води до изкълчване.

Още от първия ден след раждането е необходимо детето да бъде поставено с разкрачени крачета,които се движат свободно. "

# 7
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не е вярно Naughty.

# 8
  • Мнения: 8 769
Вярно ли е, че през първата седмица бебето трябва да се повива с пелени вместо с памперси?
#Crazy #CrazyТова къде го прочете? НЕ, не е вярно. Всеки ортопед ще ти го каже. Дори е вредно за ставите.

# 9
  • Мнения: 1 190
Не е вярно разбира се!
Когато Вили се роди я повиха в болницата /но те повиват всички бебета в първия момент/, на сутринта обаче дадох дрешки и оттогава си е само с дрехи, още повече, че тя има и пукната ключица от раждането и ръчичката трябва да се движи свободно.

Поздрави Wink

# 10
  • Мнения: 414
Аз само да добавя, че не само че е вредно за ставите, но е по-лошо и за кожата, защото пампата държи дупето сухо, докато пелените правят "компрес" от урина върху нежната кожичка и тя по-лесно се подсича.

# 11
  • Мнения: 2 000
Ако беше вярно в болниците щяха да ги държат увити в пелени, след раждането. Ние стояхме една седмица там, но си слагаха памперси на бебетата, а не пелени.

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Не е вярно. Naughty

# 13
  • Мнения: 603
НЕ!

Скоро имаше една подобна тема...

# 14
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не

Общи условия

Активация на акаунт