От кога? До кога? С какво? Марка? Тема: детска чаша!

  • 943
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 161
Мили мамета, въпроса ми е свързан с приучването за пиене от чаша. Питам тези дето вече са минали по този път, да споделят опит - успех и неуспех и проблеми при приучване към пиене от чаша.
С каквъ накрайник се започва първо, защо трябва да е мек или твърд?
И задължително ли е чашката да има дръжки?
От кой месец започнахте да пробвате?

# 1
  • Мнения: X
Има много теми по въпроса, можеш да потърсиш.

Ния пропи сама от чаша на 10м. Пробвала съм и по-рано, но не пожела, затова, когато тя сама поиска, тогава и дадох. Знам, че е добре чашката да е с твърд накрайник. Аз първо разширих дупката на биберона, за да свикне с по-силната струя, после минах на чашка. Честно казано не съм имала никакви проблем, тя си я държеше сама и си я надигаше колкото иска, но вече правеше всичко това със шишето. Честно казано мисля, че можеш да поизчакаш още два три месеца Thinking

# 2
  • Мнения: 5 299
В началото на 7-я месец купих чаша с твърд накрайник. Имам също и шише с отделен мек накрайник. Но малката отказва категорично да пие от тях. За сега съм спряла опитите, по-нататък пак ще пробвам.

# 3
  • Мнения: 1 645
Започнах да уча Дани да пие от чаша на 6 месеца.Взех му от тези на Авент,с мек накрайник,но той и кака и не пожела да пие от тази чаша.
Тогава му взех чаша на Нук(с 2 дръжки ,а на самото капаче има човка - а капачето може да се махне,и става обикновена чаша с 2 дръжки).Много бързо свикна с тази чаша,и окончателно махнахме шишетата на 8 месеца.
Остана само вечерното мляко да е от шеше,но и него махнахме преди 1 месец, и сега пие и него от чаша.
До скоро не искаше да пие сам от чашата, а сега изобщо не ми я дава Simple Smile - и си пие сам.

# 4
  • Мнения: 64
Започнах с опитите ,когато Дани беше на 8 месеца.Смених 3 чашки(с мек и твърд накрайник),но така и не изяви желание.Сега като и дам обикновенна кафена чашка пие сама(е малко се полива, но е нормално), но все още отказва да пие от чаша с накрайник.Вече се отказах да я мъча.

# 5
  • Мнения: 2 000
Митко като се роди и му подариха чашка, с дръжки и твърд накрайник. Някъде около 7-ия месец му я предложих. Нямаше проблеми. Все още си пие с нея, дори на разходка като излизаме и си я взема. На яслата им дават от обикновени чаши, но вкъщи като го пробвам с обикновена все още малко се улива, но мисля че много скоро ще свикне.

# 6
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Алекс все още пие от шишето вода и твърдо отказва чашите,независимо от накрайника. Иначе й предложих още в 7 месец,но не пожела. Сега пие и от обикновена чаша,но рядко,обича си шишето Laughing

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Аз от около 20 дни предлагам чашка на Нуби с дръжки и накрайник,но Вики не ще да пие от нея

# 8
  • Мнения: 1 581
Понеже имаме дъъълъг и вече успешен опит  Laughing аз да кажа.
Започнахме с чаша с мек накрайник на Авент, не помня точно кога, започва се с мек, уж да наподобява бибата, обаче той и мекият накрайник е твърд, така че никак не я наподобява. Удобното на Авент е, че после можеш да купиш само твърд накрайник, а не цяла чаша, не знам как са другите марки. Обаче все пак сменяхме чашите на няколко месеца, оставаше миризма от сока, както и да ги миех  Rolling Eyes
Хареса му с чашата известно време, после я отказа. Като стана на годинка вече дадох чаша с твърд накрайник, ама съвсем твърд, не гумен и не с малки дупки, а с голям отвор. Така пиеше сока, а млякото от шише с биба. Така продължи до след 18 месеца, постепенно и млякото започна да го пие от такава чаша, а един ден, някъде преди 2 г. махнахме всички такива екстри и отдавна пием само от нормална чаша.
Та това е моя опит  Grinning Успех!

# 9
  • Мнения: 8 505
На 4 месеца започнах да и давам водата от чаша със сламка,а на 6 смених авентските биберини с накрайници (направо твърди) и от тях си пие млякото.И двата пъти се научи веднага,все едно не и беше за първи път.И шишетата,и чашата са без дръжки.От обикновена чаша (стъклена) се научи да пие към 9.месец,естествено не я държи сама,дори и сега.
Е,това е от мен Wink

# 10
  • Мнения: 967
На 6 мес. пробвах с чаша с мек накрайник на Авент - трябваха ни около 2 мес. докато се научи как се пие от нея. Трябва да знаеш, че пиенето от чашка с накрайник наподобява пиенето със сламка и е доста по-различно от пиенето със биберон, което си е вид сучене. Така, че без значение каква марка и накрайник ползваш трабв апросто детето да се чатне, че трбва да дърпа от чашата по различен начин, за да пуска течност. При едни става лесно, за други деца обаче това отнема време. При нас научаването да пие от чаша с накрайник отне около 2 месеца като през това време аз му давах чашата с вода в нея да си играе, да я олиза и изучава и един ден неочаквано за мен видях как си пие от нея  Wink
И до днес ползваме тази чашка с мек накрайник и съм много доволна. Стоп клапата пречи на детето да се олива колкото и да размята чашката. Не съм пробвала твърд накрайник, но мекия ми върши отлична работа и е идеална чешалка за зъби при зъбоникненето.
От 3-4месеца Дими може да пие и от обикновена чаша, но трябва някой да му я държи, зашото той прекалено много я накланя и се улива. С обикновена чаша му давам мляко и сок като я придържам аз, за да не се полее, а с чашката на Авент му давам водичка, за да може да си пие сам през целия ден, когато ожаднее.

# 11
  • Мнения: 967
На 6 мес. пробвах с чаша с мек накрайник на Авент - трябваха ни около 2 мес. докато се научи как се пие от нея. Трябва да знаеш, че пиенето от чашка с накрайник наподобява пиенето със сламка и е доста по-различно от пиенето със биберон, което си е вид сучене. Така, че без значение каква марка и накрайник ползваш трабв апросто детето да се чатне, че трбва да дърпа от чашата по различен начин, за да пуска течност. При едни става лесно, за други деца обаче това отнема време. При нас научаването да пие от чаша с накрайник отне около 2 месеца като през това време аз му давах чашата с вода в нея да си играе, да я олиза и изучава и един ден неочаквано за мен видях как си пие от нея  Wink
И до днес ползваме тази чашка с мек накрайник и съм много доволна. Стоп клапата пречи на детето да се олива колкото и да размята чашката. Не съм пробвала твърд накрайник, но мекия ми върши отлична работа и е идеална чешалка за зъби при зъбоникненето.
От 3-4месеца Дими може да пие и от обикновена чаша, но трябва някой да му я държи, зашото той прекалено много я накланя и се улива. С обикновена чаша му давам мляко и сок като я придържам аз, за да не се полее, а с чашката на Авент му давам водичка, за да може да си пие сам през целия ден, когато ожаднее.

# 12
  • Мнения: 2 784
Като беше на 6 месеца и взех чашки на Бертони, съвсем обикновенни, пластмасови, без дръжки, 1.50 за 3 бр. Исках просто да я пробвам, а тя пропи от раз. Може би, защото почти не е пила вода от биберон. И досега не пие кой знае какви количества, но обикновенно и давам след твърдите храни, а понякога и тя сама си взема чашката, сложила съм я на достъпно за нея място. Щях да и вземам маркова за разходките, защото тези на Бертони са без капаче, но така и не стигнахме до там. Вече пие и от обикновенна чаша, ако сме забравили нейната, естествено с моя помощ.

# 13
  • Мнения: 2 407
И аз и давам вода с чашка с дръжки, но иначе е с биба на Авент.

# 14
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Засега пие сок (ако въобще го пие) от чаша с мек накрайник; имаме и такава с твърд накрайник, но към нея не проявяа никакъв интерес. Иначе най-обича като му дам да пие от обикновена порцеланова чаша Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт