Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 014
  • 732
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 351
Аз тогава може да отида на 08.01 защото нямам възможност да си платя .Може на някой да му е смешно,че нямам 30 или 50 лева,но такова ни е положението.
Че кой ще ти се смее  Shocked.Почти всички сме на този хал.
Ако някой се беше сетил да напише тук, че има безплатна лекция насочена към тесни специалисти - то би могло ние всички да уведомим нашите специалисти.Например аз, ако вярвах в идеята за този вид лечение бих уведомила няколко спецалиста и ръководителки на места в които се работи с деца с тази диагноза.Едва днес разбрах от поста на Влади за тази възможност.Със сигурност е късно да ги уведомя и те да си преразпределят времето за да дойдат.Има обаче много майки, които вярват и се надяват на този опит за подпомагане на аутистите, и те губят от липсата на информация за тази лекция на 8 ми.
Цитат
Явно във вашите очи това е престъпно и достойно, не за благодарност и уважение, а за подигравка и поругаване.
Наистина ли го мислиш това  Shocked

# 121
  • Мнения: 2 510
Мога ли да попитам кой е EAA?

# 122
  • София
  • Мнения: 4 412
За втората лекция, най-вероятно е решено в последният момент. Сутринта "Едно дете с аутизъм" беше пуснала линк във фейсбук. Който иска може да се организира все пак има 3 дни. Според мен, като четох обявата може и родители да отидат.

Шефчето, Мина Ламбовски още преди една година ти беше предложила да отидеш безплатно на консултация. Няма нищо срамно да приемеш помощ. Преди 10 дни попаднах на един форум, където майка се е обърнала за помощ към съфорумците си и са събрали всички необходими средства за изследване при двамата лекари на 4 годишното й дете. Сигурна съм, че ако бяхте казали преди 10 дни искам да отида, но нямам възможност щяха да се намерят средства, а може би и сега не е късно да се намери начин. Аз утре ще преведа 30 лв. за теб и само да смееш да не отидеш Praynig
Нищо не е безплатно или безплатното не води децата до никъде за това с годините сме се убедили.

Kezaja, биохимичният подход не е само хелиране, а и с времето стават все по прецизни. Преди години и недоносените не са имали шанс, но медицината напредва.

Хайде нека това да е темата за всички деца, и за всички подходи.

Снежа, EAA е майка на малко дете с аутизъм /тя ни се е представяла тук, участвала е и в няколко предавания, така че не е фантом Simple Smile/ и една от първите приложила почти всички подходи в Тацитус. И мисля с успех, доколкото съм виждала детето й на някои клипчета.
------
Допълвам, хора които четат мненията за първи път да разбират, че се обръщам към потребител с ник Шефчето, когато казвам, че Мина Ламбивски е предложила нещо преди 1 година. Тя го е предложила тук във форума и то беше видно за всички.

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 15:34 от TanyaMG

# 123
  • Мнения: 79
Не съм съобщавала за лекцията на д-р Кригсман на 08.01., защото не съм имала информация за нея. Знаех че болница Токуда ще организира среща на д-р Кригсман с лекари, но от форума тук разбирам за времето и мястото на тази среща. По разбираеми причини не мога да отговоря на въпроса кой може да посети тази лекция - това може да разберете от болница Токуда.

# 124
  • Мнения: 375
Таня,не ме е срам от нищо и питам не само за мен ,а по принцип за родител дали може да посети  или само специалисти.Дали аз ще отида ще реша ,но просто искам да се каже и за другите родители да знаят.Имам позната от провинцията,която няма да дойде само заради това,че е платено и с пътя и до София и спането тук ще и излезе солено.Ако тя знае,че може да присъства безплатно предполагам ще успее да дойде и други родители като нея също.
Не желая никой да ми плаща и ти благодаря за предложението защото теб те уважавам доста и ценя мнението ти много.

# 125
  • Мнения: 2 510
За съжаление и аз съм на мнението на Kezaja.
Нащите деца са твърде различни но...
Таня всичко се развива, но с много експерименти и жертви.
Аз не желая моето дете да е от тези.
Ще изчакам.
За филма "Моцарт и кита", не съм го гледала, но мисля, че човек се чувства така, защото и нашите деца са същите и колкото и да си казваме друго, просто са много различни и трудно се вписват в този свят.

# 126
  • София
  • Мнения: 2 351
ЕАА, това, вече е друго.Можеше да го напишеш още в първия си пост, без да се анализираме и обвиняваме взамно.Нали се сещаш, че никой не знаеше, че и организаторите на втората лекция от център Тацитус нямат информация за първата.А и още не е ясно те кога са разбрали, но пък понеже само ти рекламираш лекцията и ти извади кестените от огъня.Още преди малко ти казах, че не е лично към теб.

Смана на темата.ЕАА, специално към теб се обръщам.Можеш ли да ми препоръчаш нещо с което да засиля аутистичните симптоми на детето си, но само за 24 часа.Обяснявам веднага защо.Предстои ми явяване на ТЕЛК, а там трябва да видят дете с нужда от висок процент и нужда от придружител.За сега съм се ориентирала към ГАБА или серотонин.
Таня, забравих да ти разкажа, а ти обещах.Габата го изнервя Мишо.Спрях я и минах на нао син шу във висока доза за да изчистя влиянието на ГАБА.Бавно стана възстановяването  Whistling.

Снежа63 - родителите на децата подпомагащи си децата по методите за които ще се говори на лекцията правят много повече жертви от останалите.Много по трудно е, и дано си заслужава усилието им  Thinking.

# 127
  • Мнения: 2 510
Снежа63 - родителите на децата подпомагащи си децата по методите за които ще се говори на лекцията правят много повече жертви от останалите.Много по трудно е, и дано си заслужава усилието им  Thinking.
Благадаря, но на мен мъртъв аутист не ми трябва.
Преди 3,5 години присъствах на такъв "екперимент" в св. Никола.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 351

Преди 3,5 години присъствах на такъв "екперимент" в св. Никола.
Това е много сериозно, което казваш.В св. Никола не правят експерименти - това е университетска болница и да кажеш, че правят експерименти е много сериозно, а и от поста ти оставам с впечатление, че е бил животозастрашаващ.Правилно ли разбрах?Би ли разказала.

# 129
  • Мнения: 2 510

Преди 3,5 години присъствах на такъв "екперимент" в св. Никола.
Това е много сериозно, което казваш.В св. Никола не правят експерименти - това е университетска болница и да кажеш, че правят експерименти е много сериозно, а и от поста ти оставам с впечатление, че е бил животозастрашаващ.Правилно ли разбрах?Би ли разказала.
"Експеримент" е в кавички, но объркване на дете аутист на 9 години от такъв лекар/поне чух, че детето не било за тях/, но нали ние всичко лекуваме под една диагноза...
Ще разкажа малко по-късно/тази вечер/, защото случая много наподобява на четири годишното момиченце.
Не зная дали детето остана живо, но винаги ще помня това.
Аз съм го споменала още в момента в който се включих.

# 130
  • Мнения: leet
ЕАА,

Наистина е странно, че от форума се информираш за лекцията на Кригсман в Токуда на 8 януари, защото на плакатите, които действително са много и са осеяли болница Токуда, пише, че лекцията се организира съвместно със Сдружение Тацитус.

Излиза, че наистина някой те ползва като маша...

А иначе плакатите за свободния достъп до лекцията, на 9- ти сутринта, ще са свалени и няма да има и следа от безплатната лекция...... когато всички вие, които се надявате и вярвате на чудодейство- дано да е нарушена биохимията на децата ви и като го "лекувате" за възстановяване, да излекувате и "аутизма" му и всички вие, които сте платили по 30- 50 лв., нямаше и да подозирате, че е имало възможност, да посетите лекцията безплатно...защото за повечето е трудно да отделят 30 лв., когато не работят, тъй като аутистичното дете се нуждае от 24 часова подкрепа и грижа....

Катя,

И при Марти Габата постига ефект на силно аутистично поведение. Както е концентриран, мотивиран и дисциплиниран и реша да подсиля този ефект. като дам Габа, аутизмът му "лъсва" с всичките си пристъпи и неконтролируемо поведение на силна и безпричинна раздразнителност.

Друга идея е, деня преди редиагностиката, да му кажеш, че отивате на любимо място, за което се подготвяте от доста време, а в последния момент да смениш "плана" и решиш да учите.
Вярвай, че по- голям аутист няма да си виждала:)

Таня,
Не ярвам, че наистина вярваш на шарлатани и теорията за нарушената биохимия.
Ако вземем 15 произволни деца в норма и 15 деца от спектъра, на които изследванията да имат само номера, така че- тези ,които ги правят, да не могат да се ориентират по детето, със сигурност, колкото от децата от спектъра ще се окажат с нарушена биохимия, толкова и от децата с норма ще са с нарушена биохимия.

Това, че ще подпомогнеш подобряването на биохимията  на децата от спектъра, означава ще ще се посупсокои например сънят, на онези от тях, които са имали гастроентерологични проблеми и през деня ще са една идея по- спокойни и малко по- лесно ще се работи терапевтично с тях.
Но никога, никога няма да "излекуваш" така аутизма им, ако наблягаш на минерали и съставки, и добавки, които ще си купуваш от "лечителите" на стократни цени, в сравнение с тези- в аптечната мрежа.
А, може да "изпратиш" детето много високо в спектъра, с много постоянство- терапевтична работа, много любов и внимание...

Ама, ти това го знаеш, затова се учудвам, че понякога пишеш като зарибена, като добре знаем, че си информирана и никога не би причинила на детето си нещо, различно от много занимания и внимание.

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 21:03 от Kezaja

# 131
  • Мнения: leet
ЕАА,

Ето я и поканата на сайта на Токуда- за конференцията на 8 януари:

http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/4/newsid/106

# 132
  • Мнения: 6
Мили дами-много знаещи и можещи:
http://www.tokudabolnica.bg/bg/page/4/newsid/106

# 133
  • Мнения: 2 510
Датата е 29.05.07/трябва точно да проверя/.
Лекуващ лекар на синът е д-р Трендафилова/но тя беше в майчинство/.
След предходна консултация ни назначават д-р/мисля, че вече е доцент /Славчев.
Заминаваме за 3 преоценка.
В стаята сме с друга майка с дете на 9 години/колкото беше моя син/ която след поредни пъти ходене при Л.Л., че детето не се храни и пак според нейните думи, че Л.Л. казала, че се глези, постъпва в св. Никола с лекуващ лекар д-р Славчев.
Да не разказвам, как прекарахме ноща/моят син не спи на друго място, а състоянието на детето и беше повече от трагично според мен, но тя беше доволна, че изял една лъжичка.
На другата сутрин успешно минава "визитация" вкл. д-р Славчев и продължават да ми слагат инжекции/не зная какви и които майката си е купила сама../ до 14 часа.
Детето се влошаваше и  казах да извика някой да сложат на детето системи.
Майката се върна и каза, че са казали, че тук системи не слагат.
След третия път ходене извикаха доктор от педиатрията/но преди това нито един от св. Никола не се появи/нито мед. сестра, нито лекар/.
Лекарят каза да напуснем стаята...
След като за незнам кой път обиколихме МА/само аз си зная как/ се върнах за да си взема чантата.
Сестра й /според думите на жената, беше юрист консултант на МА/ стоеше на входа и плачеше по телефона, като обясняваше, че Пирогов отказва да приеме детето. Пирогов стачкуваше! Дори и в лекарските среди няма морал след като става въпрос за пари.
Майката влезе заедно с мен и попита лекаря "Ще живее ли?" Думите му бяха "Нищо не можем да кажем"
За по следващите неща да не говоря...
Не, не вярвам!

# 134
  • София
  • Мнения: 2 351

Друга идея е, деня преди редиагностиката, да му кажеш, че отивате на любимо място, за което се подготвяте от доста време, а в последния момент да смениш "плана" и решиш да учите.
Вярвай, че по- голям аутист няма да си виждала:)

Не става, той обича да учи, но пък ми идва друга идея.Мога да го накажа несправедливо точно преди да влезем за нещо измислено.Тогава става аутист като по учебник, особено, ако не е разбрал защо е наказан.Благодаря ти.Габата би му подсилила СИД, но мозъка му работи по добре от нея, и би отговарял по адекватно на зададен въпрос от тях.Обаче пък като го видят как подскача и избягва погледа в очи и се върти и се подпипва и докосва с крайчеца на пръстите ще пропуснат кой знае колко да го разпитват.Притеснявам се обаче едно хапченце колко време ще го държи с настоварена сетивност  Thinking

Аз пък съм убедена, че болшинството аутисти имат гъстро проблеми, защото аутистите се хранят избирателно заради СИД.С ограничения си набор от храни, които консумират със сигурност не работи правилно стомаха, и не се храни правилно мозъка.Със започване на диетата родителя започва да се информира за нуждата от набавяне на допълнителни вещества, защото обикновенно се налага да спре малкия набор от хранителни продукти, които детето яде.Набавяйки му вече здравословна храна с минерали витамини и т.н. естествено се подобрява кръвоснабдяването и достигат повече вещества в мозъка, които го активират и поведението на детето се подобрява - вече мозъка е нахранен.И родителя смята, че е от изключването на казеина и глутена, а някак си не се сеща, че може да е от това, което описах.Това си е мое мнение, не споря с поддръжниците на ДАН лечението.С течение на времето организма забравя да обработва глутена и казеина и ако го почерпи някой с шоколадов бонбон ще му стане тежко на стомаха и ще получи например колики, и съответно промяна в поведението( защото му е тежко на стомахчето), а родителя ще си мисли, че е от казеина в шоколада или от рафинираната захар или ........

Последна редакция: чт, 06 яну 2011, 21:49 от Катина

Общи условия

Активация на акаунт