Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 005
  • 732
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 121
Аз давам и 2-те.Сутрин със закуската давам 1 лъжичка ленено масло/flax oil/ и 1 конопено/hemp oil/-имат различни омеги... и отделно 1 капсулка рибено масло/cod liver oil/ с чесън и Гинко Билоба....
На обяд  1 пробиотик и вечер  половин доза мултивитамин...
Физически детето е добре...въпреки диетата..Правихме изследвания на кръвта-всичко в норма само липса на желязо има/аз перманентно я имам/ ..и така!
На 20-ти ще ни диагностицират..ще ви пиша много подробно какво са казали! ...Предупредиха ме че е 2 часа изслдване от 4-ма лекари...

Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 21:44 от ikea

# 166
  • Мнения: 3 479
Сега в На кафе по Нова дават д-р Усман, Мина Ламбовска и майка на излекувано дете (с детето) от аутизъм.

# 167
  • Мнения: 7 414
Сега в На кафе по Нова дават д-р Усман, Мина Ламбовска и майка на излекувано дете (с детето) от аутизъм.
Благодаря!   bouquet Hug

# 168
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Това е Алекс на Кифла, нали? /така написано звучи тъпо но.... Simple Smile /

# 169
  • София
  • Мнения: 9 816
Не.Не е Алекс. Simple Smile

# 170
  • Мнения: 3 479
ЕАА, не си ли ти майката? Как спазвате диетата след като детето ходи в обикновена градина?

# 171
  • София
  • Мнения: 4 412
Това не е Алекс на Кифла.
Детето се казва Оги, майката пише от време на време и редовно е навиквана. Вчера на конференцията имаше по-подробен филм за детето, диагностицирано е с аутизъм в Свети Никола на около 3 години и от почти 2 години е в Тацитус, първото дете там. Вече е интегрирано в масова детска градина, имаше и подробен репортаж и от градината. Когато гледахме филма вчера, една майка до мен се разплака. Към края я попитах колко голямо е енйното дете и тя ми каза на 7 години. Ето това за мен е благородство да можеш да се ръзвълнуваш и да оцениш постигнатото от другите и шанса за хората след теб!
Както каза и д.р Усман при Гала - шанса за децата е най-голям в периода до 3-4 годишна възраст, когато е най-бурното развитие на всичките им системи.

Мисля, че Мина Ламбовски направи много за децата в БГ, като доведе тези легитимни лекари тук и показа път за лечение, който при малки деца може да ги направи неотличаващи се от други хора, да си тропкат хорце и да си пеят като всички други деца. И даде шанс на родители като мен, който на 2 години чуха "детето ви изостава с 1 година в развитието си". А на въпроса дали ще ходи в нормално училище, дори и частно, ми отговориха "Не знам, трябва да видим". Разбира се и нашето време е попреминало, на опашката на възможностите сме. Но е важно хората с малки деца да знаят.

Като никой не отрича другите терапии във възраст подходяща за децата, но с биомедицинският метод получавате още един шанс да подпрете детето. И той не е само диетата.

Аз миналата година писах много за конференцията, защото бях отишла да видя какво е това. Сега отидох с определени чуденки за моето дете и няма какво да споделя. Мнението ми, че в този подход има потенциал се затвърди. Принципно смятам да прочета за тази диаграма - http://www.dramyyasko.com/diagrams-listing/, която показва Метилирането на организма. Защото казава, че едни от нещата, на които влиае са движенията /моториката/ и настроението.

Само искам да кажа на родителите, които питаха вчера "И сега какво да правим, къде да отидем, лекарите са  само 2-ма и далече. Мисля, че трябва родителската общност да изисква да има такива специалисти и в БГ. Ето Токуда болница може да бъде партньор, и да правят изследванията които им е възможно. А относно специалистите нутриционалисти ето това е пътя от  горният линк.
"Over nine years ago, Dr. Amy was asked to treat a child with chronic inflammatory bowel problems. Applying the same principles she had used with adults, Dr. Amy was able to help restore speech in that child.
This was her introduction to autism. “I didn’t know that this was something significant, nor was I familiar with the politics of autism, or the preconceived ideas that operate in this field,” Dr. Amy recalls." - от тук
"Преди 9 години Dr. Amy беше помолена да лекува дете с хронични възпаления на червата. Прилагайки същите принципи на лечение, като при възрастни с подобни проблеми, Dr. Amy успява да върне речта на детето. Това е нейното  въвеждане в аутизма"...

Пътя е да се намери лекар, който разбира от добавки и иска да опита да помага на децата. А не само на изнервени хора с наднормено тегло...
Или да четето сами и ако съберете смелост да пробвате някоя добавка, витамин, минерал, да помолите личните си лекари или други познати лекари да следят и те детето и да знаят какво давате.

Последна редакция: пн, 10 яну 2011, 11:37 от TanyaMG

# 172
  • Мнения: 375
Здравейте на всички мами и малчовци Hug.Аз съм майка на дете с нещо подобно на хидроцефалия(субдурални изливи).Моят Боци е вече на 2 години.Направи ги на 23 декември .Опериран е на 7 месеца.Заради тази течност,която му  е притискала мозъка забавя развитието ,примерно проседя на 9 месеца,показа първия предмет  с поглед на 11,проходи на 1,2 год.Засега не говори много,мърмори си мама,баба,как прави кучето-ба ба,как папа боци-па па казва,разбира много,изпълняа поръчки,хвърля в кошчето например.Още на 1 год имитираше как кашля баба ,като го питаме,как баба пие кафе.Реди кубчета,пъха чаши една в друга.И си говори нещо на бебешки от скоро,ама нищо не с еразбира.
Това,което ме притеснява е,че гледах рекламата за предаването на Гала и тя каза,че такива деца обичали да отварят шкафове и врати,а на моя това му  елюбимо.Отваря и затваря чекмеджетата на шкафа си за дрехи примерно 10 мин,обича да затваря вратата на нашата стая,освен това обича да се клати на леглото-хваща се за рамката и прави конче все едно.птитесних се освен другата ни диагноза да нямаме и аутизъм.Четох доста за заболяването.Водя го на прегледи при неврохирург и по рядко невролог,преди правихме и активна рехабилитация.
Освен това сме на памперс все още,не иска да седи на гърне,нито разбира да си каже.Отказва ми готвено от 7 месеца някъде,иска сухи неща-кашкавал,салам,хляб,бисквитка.Доскоро пиеше мляко в шише сега и него не иска.Яде  ябълка,понякога банан,стафиди обича,шоколад обожава,чай много ибича и сокчета,но не изцедените от мен.
За съжаление не успях да гледам предаването,хванах края видях малкото момченце,на което по нищо не личеше да е болно от каквото и да е.
Мами,според вас имам ли основание за тревога?очаквам отговорите ви Hug.

# 173
  • Мнения: 100
Здравейте момичета,днес гледах предаването на Гала за аутизма,и нещо се загложди в мен.Не съм чела цялата тема,но ви моля за съвет,къде да  заведа детето си  в Пловдив за диагностициране на аутизъм.Моля за вашите съвети,за да не се лутам от лекар на лекар,и да губя ценно време. Simple Smile

# 174
  • Мнения: 41
Здравейте мили майки,
днес гледах предаването и ще си купя книгата за диетата.Чела съм и в интернет някои неща.
Но искам да ви попитам нещо.
Все се казва да се изключи казеина и глутена.Но никъде не пише кои храни.
Например: изключваме хляба...така ли?
изключваме овесени ядки...така ли?
никакво кисело и прясно мляко,сирене,данонино ,млечен шоколад? така ли е.?

солети? курабийки и т.н

А какво да яде?
Моят син например яде сутрин изключително и само попара.
На обед манджа,следобед млечен грис,овесени ядки,макарони със сирене,кисело мляко с бисквити.

Вечер супа или манджа.

Кажете като спра тези храни,какво може да яде.

Ще съм ви изключително благодарна.

Но и аз от стрес блокирам вече Confused

# 175
  • Мнения: 2 510
Гледах предаването "На кафе".
Мисля, че това обобщено това е най-подходящото при съществуващите условия/не само у нас, но и в света/.
Препоръчвам на много майки да го изгледат, по възможност спокойно.
Мисля, че стресът навлезе доста в темата/не може да бъде и по друг начин/, но ако нашите деца не могат да бъдат "излекувани", то при всички случаи могат да се повлияят добре.
Всяко дете е различно. Натрапването на идеи/за които, дори и лекарите не казват/ за 100% "изликуване и за 100% връзка между аутизъм и състояния валидни за всички хора, определено води до отрицателна реакция и отхвърляне дори на положителната страна на нещата.
В това предаване има много истина, според мен 99% и едно отделяне, особено за майките които имат малки деца, мисля, че ще има голям положителен ефект.
Валенце и към всички , как се влияят вашите деца от рибеното масло? Алек мисля, че има проблеми от него/не съм убедена от какво/.

# 176
  • Мнения: 121
Здравейте мили майки,
днес гледах предаването и ще си купя книгата за диетата.Чела съм и в интернет някои неща.
Но искам да ви попитам нещо.
Все се казва да се изключи казеина и глутена.Но никъде не пише кои храни.
Например: изключваме хляба...така ли?
изключваме овесени ядки...така ли?
никакво кисело и прясно мляко,сирене,данонино ,млечен шоколад? така ли е.?

солети? курабийки и т.н

А какво да яде?
Моят син например яде сутрин изключително и само попара.
На обед манджа,следобед млечен грис,овесени ядки,макарони със сирене,кисело мляко с бисквити.

Вечер супа или манджа.

Кажете като спра тези храни,какво може да яде.

Ще съм ви изключително благодарна.

Но и аз от стрес блокирам вече Confused
Нищо не изключваш-заменяш продуктите...
Тук/в UK/ продават хляб без глyтен и е много вкусен..Ако там където си ти няма можеш да си го печеш..продават брашно без глyтен..От него стават и бухти и палачинки ...Заменяш млякото или със соево или оризово...Има и соево кисело мляко..не знам как е в БГ..но може да се прави...От същото брашно без глyтен правя и бисквитки/със соев маргарин и фруктова захар/ и кексчета и всичко...Последни път направих кексчета със кокосови страготини...Предишния с орехи..преди това със соев шоколад..Винаги ставт много вкусни...
Тук продават и овесени ядки без глyтен..Мисля че и в България вече би трябвало да има всичко...
Единственно сиренето и кашкавала нямат заместители..но като дам саламче/с минимум е-та/ и става работата....

# 177
  • Мнения: 41
Икеа благодаря ти.
Преди време,няколко месеца,когато тук в България имаше бум за ГМО храните,много често се споменаваше,че и соята е гмо ConfusedКакто и царевицата,изключително много царевицата.
Преди година две ,когато беше още по-малък,сега е на 3г 7месеца,му правих от натурално царевично нишесте -кремове.Но ги спрях,когато се заговори за гмо.
Преди време си бях купила от любопитсво,за себе си кисело мляко от соя.И веднага го изхвърлих ,защото беше отвратително Confused
Как да се доверя на тези продукти?
Аз също давам само фруктова захар....и нея ли трябва да спра? Мед може ли да се дава?
Пише ли някъде ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ И ПОЗВОЛЕНИ ХРАНИ,където може да прочета?

# 178
  • Мнения: 631
има си тема "диета без глутен и казеин"
много майки пишат там и правят нещата явно има начин
вероятно е трудно но се свиква
въпроса ми е към всички е .... как се казваше книгата за която говореха в "На Кафе"
...................
и момичета не смейте някой да "излае" нещо против предаването или пък да "оплюе" някой като лъжец и нещо от сорта
..............
ако не се беше вплела интрига около Конференцията в Токуда както стана ... че платена ли че неплатена ли че трябвало ли че не ли .... вероятно повече майки щяха да се доверят и да отидат .... както и аз бих се възползвала и от възможността Владко да бъде прегледан от този доктор ....
............
прави ми впечатление че не се толерират новостите съгласна съм че майките които сме в "джаза" от 2-3 години че и от повече са се наслушали на неверни неща са се разочаровали много от "продавачите на надежда" .... но тези хора са явно светила в тази област и това че са тук в БГ е нещо ...
аз лично планирам да се запозная и с Мина Ламбовски при следващо идване в Сф .... от това което гледах ... просто заслужава възхищение
..... точките са ми любими ......

# 179
  • Мнения: 631
за мен най интересното обаче остава следното ....
как моето дете като посещава масова детска градина ще я спазва там ....
засулжава си да се дискутира по тази тема може би не тук а в "диетичния " форум ....

Общи условия

Активация на акаунт