Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 15

  • 89 005
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 146
ikea, може ли да попитам как сте със стомахчето - имате ли запек или диария?

# 76
  • Мнения: 121
sne_77        -ние пишкането отдавна си го правим направо в тоалетната.Вдига си капака..пишка..даже се бършe с хартийка...Понякога ни търси само да му вдигнем гащите ако е с някои по-стегнат анцунг и му е трудно!......Акането ни е проблема!
 

Irinche...От как е на диета нямаме проблеми със стомаха..Преди имаше разстройство..Но вече си ака нормалкo..Е ..Случва се да се запече от време на време или разстройство..ако пипне вирусче..Но 90% си ака нормалкo!От как е на диета няма киселини..Преди постоянно имаше и пиеше вода денонощно..Сега вече е мнооогo по-добре.Като започнахме диетата 2 седмици ака едни ужасии-зелено и слузесто и миризливо..Но явно се изчисти и после всичко със стомахчето е ОК...

# 77
  • Мнения: 146
ikea, ние сме с подобни симптоми и също сме на БГБК, но при нас има проблеми със стомахчето - със страхотен запек сме, също неистов страх от тоалетна и гърне, при рентгенова снимка след клизми цялото стомахче беше пълно с фекаломи, освен това излезе положителна и фекалната проба за гъбички в стомаха. Страхотен ефект имаше от самата клизма - незабавно подобрение в координацията, като цяло се успокои детето.

Принципно казват с диетата да се упорства поне 6-9 месеца, защото казеина се изчиства напълно за 4, но има го и другото, че диетата не действа на всички деца. Вярвай на инстинкта си. Все пак диетата ви е нормализирала стомаха, което само по себе си е голям успех.

# 78
  • София
  • Мнения: 4 412
Моята дъщеря също е с запек и страх от процедурата. Аз и четях приказки - първо докато го правеше в памперса, после на гърнето, все приказки четях или разказвах. Няма  ненаучено дете, щом за едното ходи в тоалетна и за другото ще се научи. Аз също обяснявах и от разни детски книжки със снимки на деца и гърнета какво се случва. И при дъщеря ми имаше голямо успокоение, когато червата са облекчени.
Свещички имахме, но не ми даваше да й ги слагам, само 2-3 пъти съм успяла. Те се купуват от чужбина, казват се глицеринови свещички. Тук в БГ ги нямаше преди години.
Irinche, на вас какво ви казват за запека, как да го третирате - аз давах фибри, овесени ядки, пробиотици, мед, сладко от рози има известен ефект. Също исках да ти кажа за кислородолечението - в болницата по ДЦП има барокамера, майки ми бяха споделяли, че 9 месечните им деца са станали по социални след курс - с повече усмивки, внимание. Но ме бяха предупредили, че може да настъпят ушни усложнения, също вътре е тясно и не знам едно по-голямо дете как ще издържи. Аз бях чела една медицинска статия и не се описваше да има ефект при аутизъм, но знам, че в Щатите много се прави, сигурно виждат ефект.
ikea, и според мен не спирай диетата, това което описваш е доста важно за развитието на детето. Деси работеха с окюпейшът терапевт и тя препоръчва с такъв да се работи. Може би вашите терапевти нещо не намират подход. Също да говорите само на един език на детето.
А при вас говори ли се за http://www.thelisteningprogram.com/ и http://www.braingym.org/. Аз си мислех, че тези терапии са започнали от UK, можеш и подобни да пробваш.

Весело посрещане на Новата година!

# 79
  • Мнения: 121
От едно извество време му давам ЛактоФлор био плюс които ми пратиха от БГ/тук го няма/...Това е пробиотик с фибри...От как взима по 1 на ден/таблетките за смучене са с вкус на ванилия и той умира за тях/...ходи дори по 2 пъти до тоалетна...Невероятно прочистват..Пробвайте ги на деца със запек-би могло да е решението...Аз съм изключително доволна!!
За Бреин GYMA-говорих с много препоръчвама специалистка което отказа да работи с дете под 6 години..даде ми упражнения ,но той отказва/или не може/ да ги прави..Поне тези които ми показаха..Така че за сега не разчитам на тази терапия...
За Окъпейшанул терапефта-искат да има диагноза СИД за такъв дори на частно.//не можеш ей така да се запишеш//..А ние за сега нямаме такава...Това е..Мога да кажа че вeче разбираме на 70-80% всичко което се говори..Изпълвяваме пак на около 70% задачите..Но с говора сме мнооог назад...не може да седне на едно място за нимута...Плаче за най малкото нещо..И така нататък..Познатите ни неща.... Tired

# 80
  • Мнения: 146
Казах си, че ще пиша догодина, все пак е празник, ама като ме уцелихте точно по болното място...
TanyaMG, много ти благодаря за информацията за барокамерата - той Чавдаров ми предложи, когато ни преглеждаше, но не предположих, че в неговата клиника има - незнаех и за ушните проблеми.
По отношение на запека, казаха да извадя фекаломите с пръсти - лекарят каза или ти, или хирург с пръсти като кебабчета - събитията са отпреди няколко дни, аз още не мога да събера кураж. За запека препоръчаха точно същите неща - фибри, пробиотици, лаксативи, клизми, свещички (последните две като крайна мярка). Тук ми е голямата въпросителна, в БГ всички пробиотици са с млечно-кисели бактерии, т.е. според мен не стават за БГБК диета, а фибрите са с овес и други, т.е. с глутен, сладкото от рози и меда хранят гъбичките. Та съм в шах какво да дам...

Хайде, мами, весело посрещане на Новата 2011, дано да ни донесе много здраве и късмет!

# 81
  • Мнения: 7 414
   Irinche,как ще извадиш фекаломите с пръсти,не бяха ли в стомаха?

    На мен ми звучи ужасно....
    При положение,че и моят син има редовен запек.... Confused

# 82
  • Мнения: 121
Да-наистина  в БГ всички пробиотици са с млечно-кисели бактерии..и аз поради тази причина много месеци наред се чудех да ги започвам ли или не..Но имам позната чийто дете има екзема и заради нея е на ГФКФ диетата и са и казали че може да се вземат...
Има и UK производство но бактерриите са 4 miliarda и предизвикват голямо подрискване..така че минахме на българските за сега!

# 83
  • Мнения: 8

Irinche...От как е на диета нямаме проблеми със стомаха..Преди имаше разстройство..Но вече си ака нормалкo..Е ..Случва се да се запече от време на време или разстройство..ако пипне вирусче..Но 90% си ака нормалкo!От как е на диета няма киселини..Преди постоянно имаше и пиеше вода денонощно..Сега вече е мнооогo по-добре.Като започнахме диетата 2 седмици ака едни ужасии-зелено и слузесто и миризливо..Но явно се изчисти и после всичко със стомахчето е ОК...

Тези резултати от диетата никак не са за подценяване, упорствайте с диетата, мойта внучка е на диета повече от година, чудеса не се случват, но не боледува и няма проблеми със стомахчето. При запек, накисваме ленено семе 1 супена лъжица във вода 2-3 пръста да е водата над семето, стои 1 нощ на сутринта и даваме водичката с мляко/ оризово/, пием го още с биберон/ на 3г и 6 месеца е/. Но при нея запека е по- скоро изключение. За говора - много е различно при всяко дете. Двуезичната среда също е от значение. На български внучката ни снощи каза баба , деде - като ни видя в скайпа, и на английски док, като видя кучето. И ни даде целувка, толкова , но това ни стига. Имам впечатления от по- големи деца с такава диагноза/12-13 годишни в училището, в което работя, в библиотеката/ , не говорят много, но се разбираме чудесно. Не искайте и не очаквайте децата ви да са като другите, приемете ги такива каквито са .

# 84
  • Мнения: 121
".............Имам впечатления от по- големи деца с такава диагноза........"
mirca-за каква диагноза става въпрос?Защото диагнозите от спектъра са много..А може да е и само хиперактивност с дефицит на внимание ...Ние чакаме все още за диагноза-вече 10 месеца! Tired

# 85
  • Мнения: 146
Селма, извинявай, не внимавам какво пиша - фекаломите са в дебелото черво, в крайна сметка снощи след неистови мъки поне част излязоха... Но наистина не искам да се повтаря това мъчение, детето не беше на себе си от болки.

Замислям се да сменя диетата и да мина на ниско въглехидратна (някой опитвал ли е?), защото тя е конкретно насочена към стомашни проблеми или на някаква комбинация от БГБК и ниско въглехидратна, но още не съм чела достатъчно по въпроса. Склонна съм и да дам вече лактозен пробиотик, мислех да поръчвам иначе от Щатите безказеинов, но много ще се забави, а и трябва да минава митница.

# 86
  • Мнения: 13
Весела и щастлива година на всички!

Само да споделя, че лично съм пробвала барокамера и е ужасно изживяване. Едно дете с проблеми в никакъв случай не би изпълнило специалното дишане за уравновесяване на налягането и слухът му ще отиде на кино.  Peace

# 87
  • Мнения: 7 414
 Чела съм много лоши отзиви за барокамера по руските форуми.
 Не бих подложила детето си на това.  Naughty

# 88
  • Мнения: 7 414
  Иринче,благодаря за пояснението.
  Всъщност ,погледнах и в Гуугъл.
  Чудя се,дали една подходяща диета не би могла да оправи положението по-успешно от някакви насилствени медицински процедури?
  От малък държа сина си далече от боклучава храна и горе-долу стисках фронта,докато той не тръгна на ДГ.Там ги претрупват с пастети,майонези,маргарини,пакетирани сладкиши,нишестяни кремове и т.п..Освен това и нервното напрежение сигурно си казва думата......

   Някъде из Гуугъла прочетох сега,че супена лъжица зехтин помагала много при запек,плюс много течности през деня....
   Още от утре смятам да пробвам това.(Само не знам за течностите....Той като не иска да пие,много трудно мога да го убедя да поема вода или друго.)

# 89
  • Мнения: 8
ikea, поставена им е диагноза Генерализирано разстройство на развитието и то доста късно, семейната среда е такава, че не може и дума да става за по-задълбочени наблюдения и по-конкретна диагноза, но налице са липса на очен контакт, късно проговаряне/ след 5-тата година/, едното дете има и припадъци, при него е проблем и ученето, познава буквите и цифрите, смята , но не може да чете, но пък играе добре шах...Другото дете в часовете не дава никакви признаци, че разбира това, за което се говори/ това по информация на учителите/, но когато с другите деца в библиотеката се говори за нещо свързано с учебния материал, реагира адекватно- наскоро двама от съучениците  му правеха туристически маршрут в Турция и той им предложи атласа си като отвори точно на картата на Турция. Когато е на компютъра трудно ми е прецена какво може да прави- включва, изключва, пуска си игри, разглежда сайтове, иска да принтира неща които са на английски, питам го разбираш ли какво пише- казва , не, защо ти е тогава, отказва да ми отговори/ навежда глава и мълчи/. Но това са деца с проблемна семейна среда, с тях не се работи в къщи, а и в училище.., учителите нямат много опит за работа с такива деца..

Общи условия

Активация на акаунт