Ще правя кръвен тест. Много съм уплашена.

  • 7 810
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 649
Искам само да кажа, че може да си перфектна в нивото на захар, но съвсем да не си наред с инсулина. При мен беша така - много добре съм със захарта, направо супер, но при изследване на ИНСУЛИН (което е съвсем различно от изследването за захар) се разбра, че съм със близо 25 (не знам каква е дименсията) при норма 17. Наричат го хиперинсулемия (може и да бъркам как се пише, нали знаета колко грозно пишат лекарите). Можа да се окаже начална форма на диабет.
Аз също бях наддала много на тегло, при това без особена промяна в начина ми на живот.
Хубавото е че се лекува с лекарства, сега съм по-добре, отслабвам по малко, но всеки месец.

# 31
  • Мнения: 1 017
Наричат го хиперинсулемия (може и да бъркам как се пише, нали знаета колко грозно пишат лекарите).

хиперинсулинемия   bouquet

и аз съм от докторите, ама пи6а красиво... но не4етливо  Embarassed Embarassed (тези, които имат карти4ки от мен ве4е, могат да го потвърдят  newsm78)

Успех мила Янтра, радвам се, 4е сте намерили правилния подход   bouquet

# 32
  • Мнения: 513
Кръвният тест го насрочиха за другата сряда. Стискайте ми палци!  Sad

# 33
  • Мнения: 4 212
стискам здраво, дано са перфектни резултатите  Peace  Praynig

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Кръвният тест го насрочиха за другата сряда. Стискайте ми палци!  Sad

Елфи4ка,имаШ три 4ифта стиснати палци от наШето фемили  Peace
ГуШ и цунки горе главата  Heart Eyes Hug

# 35
  • Мнения: 2 567
Стискам здраво палци!!!!!!!!!!!! thumbsup Всичко ще е наред   Hands Thumbsup

# 36
  • Мнения: 7 430
Кръвният тест го насрочиха за другата сряда. Стискайте ми палци!  Sad

Е, те пък....сега чак до сряда ще се притесняваш Weary

Стискаме ти палци fingerscrossed и ти пожелавам късмет Flowers Four Leaf Clover мило Елфче Hug

# 37
  • Мнения: 1 017
Елф4е, не се бой. НА вси4ко 6те се намери ре6ението  Hug
НЕ разбрах какъв 6те бъде теста последно, обсъждаха ли това, което ти иска6е, или...?
  bouquet  bouquet

# 38
  • Мнения: 780
И аз ти желая късмет и стискам палци! Нека да минат тестовете да се успокоиш, пък после започвай дългите разходки, по малко фитнес, повечко плодове и зеленчуци и всичко ще си дойде на мястото.. Била съм в подобно положение и знам как се чувстваш. Прегръщам те силно!!!  Hug Hug HugНяма страшно!

# 39
  • Мнения: 3 423
Елф, как си с нервите?
Ами имаш ли стрес?
Какво ядеш?

И аz в Германия качих 30ина кила,
направо не мога да се поzная,
ама всичко ми каzаха лекарите,
че е от стрес и от нередовно ядене.
Споки само, повечко движение и
мислене при ядене. И намали стреса.

# 40
  • Мнения: 2 825
Елфи, стискам палци, мила  Hug Дано да се притесняваш излишно  Hug

# 41
  • Мнения: 980
Елф4е, стискам палци вси4ко при теб да е наред.
Аз доста клоня към мнението на Лиска. Имах преди три години бодежи в лявата страна. Ходих по лекари и се установи , 4е е на нервна по4ва. И досега винаги като съм притеснена ме боде. А непрекъснатото ядене може пак да е от нерви.
Надявам се резулатаите да са перфектни и да си остане6 само с притеснението
 от тези дни. Hug Praynig Hug Praynig

# 42
  • Мнения: 382
Елче, не се шашкай Simple Smile. Аз съм сигурна, че няма да имаш проблеми!
За напълняването - хич не подценявай фактора стрес в съчетание с постнатална депресия! Това си е абсолютен взрив!
За пример: моя много близка прекара страхотно тежка такава депресия (с халюцинации!) и почти беше идентична с шизофренията (не се шегувам и не преувеличавам). Милата беше много зле! След самото раждане се възстанови много бързо, но когато малкия беше на около 9-10 месеца буквално полудя! Стигаше се до слухови и зрителни халюцинации. Качи може би 30 килограма. Наложи се да лежи в психиятрията. Просто милата много изстрада, но сега е добре! Възсанови се и още докато излизаше от кризата започна да сваля много бързо килограмите. Сега е по-слаба и от преди Simple Smile. Но се чувства добре и всичко е минало!

Пиша ти го това, не защото си мисля, че става нещо такова с тебе, а само като пример, докъде може да доведе една тежка депресия! Понякога организма, когато е под стрес, пълнее и от вятъра, само защото функционира по различен начин.
Имай предвид, че много от нещата, които стават в подсъзанието ни (страхове, очаквания, неизказани или непризнати емоции...), ние изобщо никога не осъзнаваме или разбираме, а организма има някаква нужда да ги превъзмогне и преживее. Четох, че скоро сте се преместили - това е много голяма промяна и хич не я подценявай! А друго нещо е и разликата в качеството на храната!

Аз ти стискам мнооого палци всичко да е наред и чакаме да пишеш какви са резултатите! И най-вече да се успокоиш!


# 43
  • Варна
  • Мнения: 956
......постоянното качване на килограми.


Много ми е тежко, усещам постоянен и необясним глад за сладко, шоколад и побеснявам понякога.
Станах нервна, раздразнителна. Започнах да вдигам скандали в къщи. Усещам пробождания в гръдната област. Постоянно съм изморена и все ми се спи. Мога да спя по повече от 13 часа на денонощие. Пробвах какви ли не диети, просължавам да си качвам килцата. Ден, два не мога, просто е по-силно от мен. ....
 

Това все едно аз съм го писала  Shocked
Моят проблем е обаче още по-сложен, защото при едно от изследванията за килограмите, ми откриха рак на щитовидната жлеза Sad оперираха ме, но проблема си остана....
Откриха ми и този Диенцефален синдром и накакъв друг синдром Моргани-Стюарт-Морел /незнам дали е едно и също/ но и досега с нищо не ми предложиха да се лекувам.
Правила съм 3 пъти тези кръвни тестове и уж все са нормални....само единия път казаха, че имам нарушен глюкозен толеранс , но после не се потвърди диагнозата.
Ще следя темата и се надявам резултатите ти да са наред, или поне да ти предложат свястно лечение. fingerscrossed newsm10

# 44
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Елфче, стискам ти палци. Praynig Hug  Дано да няма нищо. Кога иzлиzат реzултатите?

Общи условия

Активация на акаунт