Намирате ли учебната програма за 3-ти клас претоварена?

  • 451
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,
имам син на 9г, ученик в 3 клас. Откакто почна учебната година вечно имаме да учим, програмата ми се вижда много натоварена, не смогваме буквално, а да не говорим какви неща пише в учебниците - напр. в първия урок по "Човекът и природата " - "Карта е изображение на земната повърхнина върху равнина"; и това е най-малкото -  тези учебници са написани на такова високо ниво, не са за деца на 9г.
как е при вас, как върви учението?

# 1
  • Мнения: 4 212
това ми напомня когато дъщеря ми в първи клас по английски трябваше да у4и глаголите, както и какво е глагола, у4ителката се изтормози да обяснява, а още по български език не бяха у4или "що е то глагол?".

# 2
Не. За сега дъщеря ми се справя сама, дори не знам какво пише в учебниците и.. чете ми разни съчинения за Пирин, Стара Планина и тн.. но мисля че чантите им са непосилно тежки и е пълна глупост да се носят толкова много тетрадки и учебници-спокойно можеха да седят половината само там и да се попълват в час... много хубаво, че имат по-шарени и интересни тетрадки от нас, но определено е сбъркана тази работа с разнасянето им..

Общи условия

Активация на акаунт