Не иска кърма от биберон! Как да се справя?

  • 448
  • 7
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Момичета, проблема е голям - от една седмица се върнах на работа  на 4 часа, засега сме само на кърма, аз се цедя в работата, нося, замръзявам , за да има за другия ден.Да, ама хубавицата яде по 20-40 грама и отказва, чака ме .и като се върна в 14.30 се почва едно ядене на 2 часа, и после цяла нощ - пак така.Добре, ама аз изобщо не мога да спя, а денем шофирам 40 км до офиса и после обратно!Няма да издържа дълго! Пробвахме с анатомичен каучуков биберин на Нук, после със силиконов, после  с обикновен силиконов - не и не, седи си детето и си чака цицата! Дали да не започвам да захранвам, за да яде с лъжичка, щеше ми се да изчакам до 6 месеца, но ....Дайте съвет, че не знам какво да правя!Страх ме е, че така ще си развали стомахчето!

# 1
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Разбирам те! Моя хубавец също не може да яде от шише. Това стана ясно след като една вечер отсъствах от къщи  ибаща му се опита да го нахрани с изцедена кърма от шише.  Shocked

Освен да й се дава млякото с лъжичка друго не се сещам.  newsm78 Няма да е лесно, но ...

# 2
  • Мнения: 6 243
това, което ти трябва, е в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34606.0

И не се шашкай - кърмачетата много често отказват да пият от шише. Даже се учедвам, че във форума не е имало подобни теми от месец - два. Това е толкова масово, колкото са кърмаческите стачки. като една работеща майка се подготви и приеми феномена "обърнат режим", че да ти е мирна главата и да не се чудиш какво става  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Надали ще има как да се справиш SadМоят така и не прие биберона NaughtyПросто ще караш на обърнат режим докато захраниш, после поне за стомахчето няма да се притесняваш.
Пробвайте с чашка, с каквото там се сетиш.В краен случай, направи на мъжа си силиконова цица като на Робърт де Ниро - чиста работа hahaha

# 4
  • Мнения: 967
това, което ти трябва, е в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=34606.0

И не се шашкай - кърмачетата много често отказват да пият от шише. Даже се учедвам, че във форума не е имало подобни теми от месец - два. Това е толкова масово, колкото са кърмаческите стачки. като една работеща майка се подготви и приеми феномена "обърнат режим", че да ти е мирна главата и да не се чудиш какво става  Wink
Стрхотен материал, струва си да се прочете. Беше ми убягнал, но благодаря за напомнянето  Wink. Ние вече сме големи, но за малките бебета е супер полезно според мен

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
На момата започнах да давам да пие от обикновена чаша през 7м. Не пие като голям човек, но се справя.

# 6
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
Благодаря, ще опитам с чаша!

# 7
  • Мнения: 68
Здравей,

ние имахме същия проблем. Но като смених шишето на Avent ( с твърда и силиконова биберона) с шише на NUK, които са с анатомична, ортодонтска биберона, каучукова и мека като "бибата"на мама и всичко си дойде на място.
 Успех

Общи условия

Активация на акаунт