предлагате ли вода?

  • 819
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 531
Моята беба не искаше да пие вода от начало и затова спрях да преварявам и въобще не и предлагам вече.... на кърма е , давам и сокчета и пл. пюренце по малко между хранене. От няколко дни си мисля- ами ако е жадно? И ми стана гадно че не се сещам да и давам. Случва се рядко да поцоква малко между храненията , явно от жажда! Знам че няма нужда от вода, но се питам вие предлагате ли им редовно да пият? И слагате ли захар?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изобщо не съм предлагала до началото на захранването на 6м. Нали я слагаш на гърдата - оттам си взима необходимите течности, което при всички случаи е по-добро от вода със захар Grinning Ако държиш да предлагаш водичка - непременно без захар, от захарта полза няма, а вредите са много.

# 2
  • Мнения: 8 447
Преди по-често предлагах,сега понякога забравям Embarassed.Но поне 2-3 пъти в седмицата се сещам да давам вода.Да не описвам,каква е реакцията-бута шишето,чеше си венците,но не пие.А мислех,че като захраня,ще иска вече да пие.Не мога да преценя,какво количество и влиза в устата,но не са повече от 20 милилитра,даже това ми се вижда много,и то не всеки ден.Само кърмене признава и това е.

# 3
  • Мнения: 2 220
И аз спрях, защото ми писна да преваряваш вода и да стерилизирам шишето, а той да не иска и да чуе за нея. От около месец изобщо не му предлагам, но пък той суче доста често и не ме е страх, че може да е жаден. Преди няколко дни му направих малко чай за проба - падна голяма игра и накрая резултата беше към 10 мл., случайно изляли се в гърлото му  Laughing Вени, следи най-вече по памперсите - ако са пълни, не може да има проблем.

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз предлагах вода пред свидетели-веднъж.  Mr. Green За да видят физиономията и да престанат с натякванията. Още не ще, ама вече се мръщи по-добре.  Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 2 164
Изобщо не съм предлагала вода. През първия месец и предлагах чай Хип, но тя го плюеше и се отказах.

# 6
  • Мнения: 4 006
Аз предлагах вода през цялото време досега, но тя никога не е искала да пие. Едва сега, от 2-3 седмици прояви интерес  към шишето, но по-скоро като чесалка за зъби и защото откри колко е забавно да стисне биберона докато е наклонен и да се опръска цялата Grinning А пък откакто и давам каша от 4 дни, дори успява да пие.

# 7
  • Мнения: 2 467
Не  Naughty и дкато не захраня, няма да давам.

# 8
  • Мнения: 1 072
Предлагам след като дам вит.Д всеки ден, ама не приема Laughing Laughing Laughing
Само си играе в устата с биберона и не знае дори как да го ползва  Laughing Най-много по 5 грама случайно да потекат в устата и толкоз. Шишето се оказа абсолютно ненужно за нас!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Предлагах веднъж-два пъти след като захраних, но той SickИ спрях, щото не ми се занимаваше.Чак лятото, беше вече на годинка, в големите жеги пропи, после пак спря...Сега пие по 1-2 глътки на 2 дни hahahaЕдна тубичка "Девин" ще я пие поне една година Joy

# 10
  • Мнения: 4 242
Ива си играе с шишето, чеше си венците. А случайно попаднала глътка и докарва повдигане. Чудя се нали е на годинка newsm78, няма ли да се пропива вече? Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 215
В началото изобщо не искаше и да чуе за вода. Сега, откакто се захрани, след всяко ядене най- голямото забавление е мама да дава вода с лъжичката. Ама то едно лочене пада, един кикот... чак аз почвам да се превивам от смях като я гледам

# 12
  • София
  • Мнения: 4 381
Когато се сетя предлагам вода в чашка. Не винаги пие. По-скоро й е интересно да държи чашата и да разлива водата по брадата си.

# 13
  • Мнения: 92
В началото предлагах непрекъснато, но тя я плюеше. Гледах да капвам по няколко капки след кърмене, за да си изплаква устата. От две седмици спрях изобщо да предлагам.

# 14
  • Мнения: 636
В началото изобщо не искаше и да чуе за вода. Сега, откакто се захрани, след всяко ядене най- голямото забавление е мама да дава вода с лъжичката. Ама то едно лочене пада, един кикот... чак аз почвам да се превивам от смях като я гледам
И аз давах вода с лъжичка след пюренце или каша и така изпиваше към 20 мл. Взех и чаша с накрайник, мислейки че като е жадна по-добре така. Обаче какво се оказа - хич и не ще вода, маймунката. Само дъвчи накрайника и се лиготи Mr. Green
Изводът - голям интерес към лъжичката!! Сега като я прибара и пада едно дъвканееее Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт