Кажете лек против пърхут

  • 7 955
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 214
Шампоан против пърхут на Биодерма(френска лечебна козметика).

# 16
  • Мнения: 6 315
Аз съм патологичен случай, защото моят пърхут започна да се появява на нервна почва - нещо да се притесня и веднага се образуват белите прашинки  Cry.

Низорал помага до време. Използвах го около 2 години и накрая изобщо спря да помага. Преди това пробвах Себорал, всевъзможни маски, Head&Shoulders, но нямаха ефект при мен. След като Низоралът спря да помага си взех шампоан на Евтерпа против пърхут и той успя до някъде да укроти положението (има хора, които изобщо не са доволни от него, но на мен ми помогна). Сега ползвам същия шампоан и Selsun Blue като ги сменям и да чукан на дърво - положението е по-добре.

# 17
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Аз имам, но си е заболяване на кожата. Появява се пролет и есен със сърбежи. Получават се даже ранички.
От дългогодишния ми опит ще кажа, че като свикне кожата с даден препарат пак се появява пърхута. Естествено при всеки е различно.
 За сърбежите ми изписаха Diprosalic (то си е лекарство), аз си го бях самоизписала преди това,защото баща ми има същия проблем.
Посети дерматолог и виж какво ще каже, въпреки, че подобни кожни заболявания са много досадни, чак няма отърване.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 328
Напълно подкрепям. Само е добре, като се изчисти пърхотът, да се редува употребата на някой от двата шампоани с друг, мек, щадящ косата шампоан за честа употреба. Че те доста изсушават и скалп, и косъм. Лично аз много харесвам Натурия на Рене Фуртрер.

# 19
  • Мнения: 19
Аз съм много доволна от козметиката на biotrade.
На мен след едно третиране с лосиона пърхута, а на мъжми себореата ни  изчезнаха. Такаче съм с две ръце за  всичко на biotrade, а и цените им са много добри.

http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=3

# 20
# 21
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Хей момичета благодаря Ви за загриженоста, но все пак темата ми е от преди 1год- /26.08.2004г./ newsm09. Незнам кой я е извадл толкова напред.От тогава успях чрез вас да намеря моя начин за справяне с пърхута. Първо Нистатин на хапчета стрит и смесен с шампоана, и сега вече Селсън блу /синия/. smile3511 Засега ми действа безотказно.
Благодаря ви още един път, страхотни сте. newsm51

# 22
  • София
  • Мнения: 3 328
С каквото можем - полезни да сме си - в това е смисълът на форума. А оттогава досега и други девойки сигурно са имали нужда да прочетат лек за тази болка, та са "вдигнали" темата Wink

# 23
  • Мнения: 539

Да! А ако не ви се дават толкова пари, купувате си две таблетки и ги стривате в един бебешки шампоан! Безотказно е!

# 24
  • Мнения: 7 640

Да! А ако не ви се дават толкова пари, купувате си две таблетки и ги стривате в един бебешки шампоан! Безотказно е!
newsm10

сещам се и за бабешка рецепта, която ми помогна преди време-след измиване  косата се маже с оцет и се изплаква примерно след 10 мин. Малко щипе, но не струва нищо, може да опиташ. Логичното обяснение е, че ако източник на пърхута са гъбички, те много мразят промяна на  pH на средата.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 765


сещам се и за бабешка рецепта, която ми помогна преди време-след измиване косата се маже с оцет и се изплаква примерно след 10 мин. Малко щипе, но не струва нищо, може да опиташ. Логичното обяснение е, че ако източник на пърхута са гъбички, те много мразят промяна на pH на средата.
Цитат
Ина мен ми помогна , но аз не стоя с оцета а го разреждам 1 с.л./0.5 л.вода и се изплаквам веднага след това .

# 26
Вижте www.ketozal.com Не съм го пробвала,само прочетох рекламата.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 3 553

Да! А ако не ви се дават толкова пари, купувате си две таблетки и ги стривате в един бебешки шампоан! Безотказно е!

Продават ли на таблетки или говориш за блистер?
Преди време съм купувала Низорал на таблетки, но не си спомням 1 или 2 блистера - цената им беше към 10лв.

сещам се и за бабешка рецепта, която ми помогна преди време-след измиване косата се маже с оцет и се изплаква примерно след 10 мин.

Оцета може да се ползва и като съставка за маска.
Или да си изполееш след измиване на косата с разтвор от оцет и вода, както писа eliss, но без отмиване.

Последна редакция: пт, 19 авг 2005, 11:42 от Миленика

# 28
Само тези два ползвам - редувам ги Grinning

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 765
 Миленика в някой аптеки продават и на таблетки , около 2 лв. бр. Много мирише оцета затова го отмивам / използвам ябълков оцет / Wink

Общи условия

Активация на акаунт