Коледно настроение! - 4

  • 51 047
  • 335
  •   1
Отговори
# 30
  • под тепетата
  • Мнения: 9 275
mili , прегледай на 1 стр. рецептата на Наталина за меденките на Джули .В нея имаше много подробно за белтъчната глазура. Вчера я правих ( за 3 година ) - на 2 студени белтъка разбити леко с няколко капки лимон постепенно добавям около 2,5 чаени чаши 2 пъти пресята пудра захар.Бъркам с тел до гладка , гъста и лъскава глазура.Да се точи без да се къса нишката. Пак на първа страница има как да си направиш фунийка от хартия за печене, пълниш с глазура и отрязваш малка дупка, за да рисуваш. Ако искаш цветна - добавяш по малко боя и разбъркваш, докато стигнеш желания цвят. Ако искаш цялата меденка да е бяла - може и с лъжичка да нанасяш тънко глазурата. На мен ми изсъхна за около 2 часа. Вчера ми се схвана врата и ръката от украсяване  Laughing
 Shine On You Crazy Diamond , мился, че с неподлсадено мляко няма да стане, но нека момичетата, които са ги правили споделят.
 Аз съм до тук с доза линцери слепени с ягодов и с прасковен конфитюр, меденките на Джули,джинджифилките на Зори,бастуните на Танита. И все ми се гледат малко  newsm78
  Изказвам възхищението си от  всички  момичета тук , защото оценявам силите и времето, което отделяте, за да направите празника уютен и неповторим! Пък нека си ни викат, че сме луди и има тоооооолкова готови неща в магазина  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 2 671
kali, много са ти хубави тортите!

Аз поприключих с печенето (ако не броим замразените теста), оставам ми едни забравени сладки. Поизморих се доста днес  Crazy

# 32
  • София
  • Мнения: 586
И аз да се запиша да събирам вдъхновение - правите страшно красиви неща   bouquet

Аз досега съм направила само меденките на Джема, но не съм ги украсявала. Дано да стигне времето до петък за украса и още някой вид сладки.

# 33
  • София
  • Мнения: 6 267
Моми4ета може ли да попитам-от къде купувате тези хартиени "кошни4ки" за бонбоните Рафаело newsm78 Не са големи като онези за мъфините.По-малки ми се виждат?От Джъмбо или от магазин за дом потреби....

Купих цветни от Джъмбо (в червено, зелено, бяло), имаше и бели с някакви цветенца мисля. Чисто бели взех от Кауфланд или Била, мисля, че беше.

# 34
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Дончовица, необичайно твърди стават, ако се препекат. Аз моите ги правих миналата седмица и ги държа на хладно в затворена кутия с резен ябълка за всеки случай. Не са меки като отлежали меденки, но се топят в устата. Така че можеш да опиташ и ти! Peace
Кали, страхотно весела торта и много красиви сладки!  chef

# 35
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
SZA, благодаря за новата тема  bouquet!

# 36
  • Мнения: 2 767
Момичета, толкова красиви неща сте показали, че ми се ще да направя от всичко ...  Embarassed
От меденките със сигурност ще правя втора доза, че от петъшните вече останаха не повече от 20-тина бройки  Sad За три дни омекнаха достатъчно и без слепване. Но, аз им слагам шоколадова глазура, която много спомага за това. Белтъчената я ползвам само, за да рисувам върху шоколада, че иначе само с нея домашните се мръщят. Да си призная и аз не я харесвам на вкус. Иначе си я разбивам с миксера и досега засечки не е имало. Единственото, за което внимавам е да няма нищо мокро. И няколко капки вода са достатъчни да не се получи.

# 37
  • Мнения: 207
Запис и аз да след,имам въпросче за едни "Забравени сладки" - включих фурната на 180 и като загря слагам тавичката и изключвам,ама като изстина (доста бързо,защото печката е на балкона и е кучи студ там) и някак не бях стегната още целувките - като ги пипна меки и ми залепват за пръста,така ли трябва да е - до сутринт засъхват?Аз включих фурната на 160 5мин и така станаха сякаш ок,къде бъркам?

# 38
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Хайде и аз на отчет:
2 дози линцерови сладки
арменски сладки
1 доза от меденките на Джули
2 дози от меденките на Джемма
http://www.facebook.com/album.php?fbid=174115615954270&id=10 … d=100000674987199

Остават още 2 медени къщички и 3 медени свещника за сглобяване и украса.

kali, уникално красиви и изчистени са ти тортите, а за перфектните сладки нямам думи  Heart Eyes

# 39
  • Мнения: 482
Гуинет, благодаря ти! Твоите също са много красиви и ефектни, видях ги в една друга тема, където редовно чета  Wink. Много пъти съм се изкушавала да пробвам и аз роял айсинг, но ме е страх с тези сурови белтъци, понеже основно децата ги хапват. Ти по каква рецепта го прави?

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 45
Ние пък както ми бяха грозни ванилените кравайчета така вече ги ометохме. Мисля този път да направя арменски сладки и още от мини щолен бисквитките, защото и те свършиха  Embarassed

# 41
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
 ИнаТ, аз имах пресни домашни яйца и това ми даде сигурност. Правих по тази рецепта:

2 белтъка
150гр пудра захар
2-3 капки лимонов сок
ванилия
Белтъците се разбиват на твърд сняг с лимоновия сок, който се слага към края. Прибавя се лъжица по лъжица от захарта (пресята поне 3 пъти), като продължава да се разбърква. Накрая се слага ванилията. Така става по-вкусен. Peace

# 42
  • Мнения: 571
Отново нахалствам с един спешен въпрос
400мл кондензирано мляко и 120гр старготини...седяха 3 4аса в хладилника...сега се опитвам да ги оформя на топ4ета и просто не става.Ржзпада се.Сякаш вси4кото мляко се е изпарило.Стоят влажни newsm78 Идеи как да "споя" сместа????

# 43
  • Мнения: 782
Благодаря, за новата тема   bouquet
 
Аз днес направих един сладък маратон ... 2 дози меденки на Джемма, Рафаело и сладки Майлендери  Simple Smile

Мога ли да слепя сега сладките на Джемма, че за първи път правя толкова рано коледните сладки  Thinking

# 44

Общи условия

Активация на акаунт