Коледно настроение! - 4

  • 51 007
  • 335
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 79
Засега само запис... Hug

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Като гледам какви неща сте показали, направо ме е срам  Blush, но така и така  снимах бастунчетата на labrex на вид не ги докарах, но са страшно вкусни, децата ги харесаха, следващия път ще се постарая повече  Grinning

http://prikachi.com/images/312/2775312d.jpg

http://prikachi.com/images/316/2775316z.jpg

http://prikachi.com/images/314/2775314t.jpg

# 47
  • Мнения: 22 867
Като гледам какви неща сте показали, направо ме е срам  Blush, но така и така  снимах бастунчетата на labrex на вид не ги докарах, но са страшно вкусни, децата ги харесаха, следващия път ще се постарая повече  Grinning

violenza, щом дечицата са ги харесали, значи са точно каквито е трябвало! Peace Ако ви е харесал вкусът, направи и малко слепени, но с тяхната си плънка иш без бои, както са си белички, мисля, че ще ви харесат, много вкусно се получава.  bouquet

# 48
  • Мнения: 720
Отново нахалствам с един спешен въпрос
400мл кондензирано мляко и 120гр старготини...седяха 3 4аса в хладилника...сега се опитвам да ги оформя на топ4ета и просто не става.Ржзпада се.Сякаш вси4кото мляко се е изпарило.Стоят влажни newsm78 Идеи как да "споя" сместа????
Млякото ти подсладено ли е? Ако си купила неподсладено мисля, че няма да стане.

# 49
  • Мнения: 79
Отново нахалствам с един спешен въпрос
400мл кондензирано мляко и 120гр старготини...седяха 3 4аса в хладилника...сега се опитвам да ги оформя на топ4ета и просто не става.Ржзпада се.Сякаш вси4кото мляко се е изпарило.Стоят влажни newsm78 Идеи как да "споя" сместа????

Преди няколко дни имах същия проблем, само, че моето мляко със сигурност не беше подсладено. Към млякото и стърготините добавих малко пудра захар, краве масло, малко натрошени бисквити (всичкото "на око")... Сложих отново в хладилника и този път станаха Simple Smile Не знам дали съм постъпила правилно, но най-важното е, че си спасих сместа, а на всичкото отгоре станаха много вкусни Mr. Green
Аз приключвам вече със сладкоправенето... Остана ми да сглобя 9 малки къщички и сега започвам  Laughing
Снимки на всичко утре или вдругиден Simple Smile

# 50
  • Мнения: 609
Благодаря за новата тема  bouquet

Тия дни ще правя бонбони Рафаело Simple Smile))))

# 51
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Приключих със сладките за тази година. признавам днес се чувствам изморена и не ми се занимава повече със сладко. Вече планирам трапезата за Бъдни вечер и Коледа, а на 26-ти заминаваме на заслужена почивка. Laughing
Днес се занимавах с кошерчета, елхички и свещички:



# 52
  • Мнения: 34
Много вкуснотии  и тук.
Заразена от вас и аз правих кекс и меденки.
Ето и кекса,сега е прилежно опакован да отлежава до Рождество.
Специални благодарности на Лабрекс Heart Eyes


Джема ,благодаря ти много за всички указания ,които даваш.
В кекса сложих и портокалови корички приготвени,както си описала.
Кекса не е по твоята рецепта,но точно от твоя се вдъхнових  bouquet

# 53
  • Мнения: 308
   Джемма, може ли да споделищ рецептата за тези кошерчета и свещички.

   Аз исках да направя бисквитени бонбони (най-вече за малката), но не си харесах рецепта, а и в повечето има сурови яйца. Затова се чудех дали ще стане да ги направя от сместта на сладкия салам и дали няма да се размекват бързо ако не са в хладилник постоянно. Ако някой е пробвал нека сподели.

   Искам също така да благодаря на SZA за това, че отделя време за направата и обновяването на темата, а и на всички, които отговарят търпеливо на въпросите ни.     bouquet

# 54
  • Мнения: 41
И аз искам да следя темата ! 

# 55
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
  Джемма, може ли да споделищ рецептата за тези кошерчета и свещички.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=176696.msg3541888#msg3541888

# 56
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
  В тази връзка и един въпрос - когато слагате ябълката обелена ли е или не? Ако е обелена там, където се допира до меденките не се ли развалят?    newsm78
Аз не съм ги белила, нарязах на резенчета и ги наслагах. Сутринта проверих меденките и едното парченце беше залепнало на една от тях, но нищо - ще си я изям аз  Mr. Green Иначе мислех да им подложа по едно парче от хартията за печене, но ме домързя  Crazy

# 57
# 58
  • Мнения: 2
Макар че не мога да се меря по художествени възможности с видяното до сега,изкушавам се да покажа и моите коледни сладки - меденки и бисквити.

# 59
  • Мнения: 22
До сега само четях темата и се възхищавах на всички вкусотии, но вече имам материал и идвам да се отчета. Вчера запретнах ръкави и приготвих 5 вида сладки - масленки с лайм, Линцерите на Наталина, Бишкоти с черен шоколад и бадеми, Шприц сладки и Хрупкави канелени венци. Не всички са довършени все още и имам снимки само на 2 вида - Масленки с лайм и Бишкоти с черен шоколад и бадеми



Имам един въпрос относно бишкотите. Тъй като за първи път опитвам и приготвят такива бишкоти, искам да попитам трябва ли да имат сладък вкус? Моите не са изобщо сладки и имат лек вкус на сода, който мен ме дразни Sad. Като се потопят в мляко са добре. Разгледах други рецепти и количеството захар, което се слага е горе долу същото. Чудя се дали не съм добавила по-малко захар от указаното Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт