Коледно настроение! - 4

  • 51 053
  • 335
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 125
Страхотни сте! Всичко е много красиво! И на мен ми се прави къщичка, но аз май няма да се справя  Thinking Трудно ми изглежда за правяне  newsm78 затова само ви се въсхищавам  Hug
plam_ 9 къщички  Shocked браво!
Лулу, оки4 , Лабрекс шапка ви свалям   chef

# 91
  • Мнения: 782

Pupinka, по рецептата на Йоана ли го прави? Слага ли анасон? Аз не мога да открия и май ще мина без анасона  Rolling Eyes Моля, ако някой има инфо от къде мога да купя , да помага. Тудно ми е на това време да обикалям магазините с малкия  Crazy

# 92
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Гуинет,  благодаря ти!  bouquet

Правих меденките на Джули и
за първи път бухнаха и развалиха
формите.
Някаква идея защо се е получи така?

Сложила си повече сода най-вероятно.

# 93
  • София
  • Мнения: 2 658
Labrex, браво на теб!
oki4, plam, лулу, чудесни къщички!

Аз приключвам с моята Коледна одисея от 3 щолена и 7 вида сладки в двойни дози.  Crazy Онзи ден правих сладки с парченца шоколад на Tandoori, днес ще правя и трюфел сладките, ще снимам и покажа. Довечера опаковам и от утер започвам подаряването.

# 94
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Лабрекс, oki4, plam, лулу, страхотни сладкиши! Peace

И аз днес приключвам със сладките коледни приготовления с уханния ирландски чаен хляб на Умбра с благодарност за чудесната рецепта!   bouquet Реших един ден преди Коледа да го покрия с  млечен марципан и фигурки, защото дъщеря ми пожела да има торта! Grinning

# 95
  • Мнения: 7 106
Запис и аз тук при вас с един въпрос: пробвах се да правя марципан Варна до сега сложих доста пудра захар, но много лепне Confused да продължавам ли да слагам захар или в хладилника да го сложа Rolling Eyes
Ако нищо не стане ще пробвам на топчета и във фурната  newsm78


Подръж го малко в хладилника и го доомеси с натурално нишесте / пшенично или царевично/ би трябвало да спре да лепне.

# 96
  • Мнения: X
http://thegingercookies.blogspot.com/2010/12/blog-post_11.html

Правих тези джинджифилови бисквитки ,страхотни са.
Още не са снимани,защото не са украсени.
И щолена отлежава,а вчера пекох баклава...не могат без нея у дома.
Сега отивам да правя и другите сладки...

Като вляза в темата ,дори и да нямам вдъхновение,след всичките приказни снимки направо ме влече към кухнята...    Hug   

# 97
  • София
  • Мнения: 165
Запис и аз тук при вас с един въпрос: пробвах се да правя марципан Варна до сега сложих доста пудра захар, но много лепне Confused да продължавам ли да слагам захар или в хладилника да го сложа Rolling Eyes
Ако нищо не стане ще пробвам на топчета и във фурната  newsm78


Подръж го малко в хладилника и го доомеси с натурално нишесте / пшенично или царевично/ би трябвало да спре да лепне.

Благодаря за съвета Hug

Днес трябва да приключа с шоколадовите звезди с капучино на Габи и от това, което съм предвидила остава да слретна само едни бастунчета:)

Страхотни неща правите момичета Heart Eyes и аз ще пусна снимки тези дни!!!


http://thegingercookies.blogspot.com/2010/12/blog-post_11.html

Като вляза в темата ,дори и да нямам вдъхновение,след всичките приказни снимки направо ме влече към кухнята...    Hug   

и аз така  chef

# 98
  • Мнения: 2 309
Запис в новата тема, че изпуснах края  Laughing

Едни Шоколадови бишкоти с лешници:

# 99
  • Мнения: 126
Имам едно питане за заснежените елхички на lаbrexза смлените орехи които са 100гр. това приблизително колко е 1или 2 чаши??? newsm78

# 100
  • Мнения: 35
Лулу,oki4.
страхотни къщички
plam,с плам е напрАвила толкова къщички Shocked,много радостни очички ще има,когато ги получат.
Лабрекс,
при теб невероятни фигурки,много хубав цвят имат  bouquet

# 101
# 102
  • Мнения: 571
Нaтaлинa   bouquet a имa ли вaриaнт дa вземa подслaдено кондензирaно мляко и тaкa готовaтa смес дa я сложa в него????Мислиш ли 4е ще стaне.И нa мен ми нaпрaви впе4aтление,4е е много рядко и не се сгъстявa кaкто пишеше в рецептaтa,но кaто сложих кокосовите стърготини и стaнa мнооооооооооооого гъсто newsm78не кaто крем кaкто пише,aми много пове4е newsm78

# 103
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 448
Мира, изчерпан ти е лимита на ЛС, за това ти пиша тук, въпреки че не съм Наталина
Доколкото разбирам ти си взела обикновено конд.мляко, нали така?
Миналата година и аз направих същото, но точно както ти казваш като сложих стърготините и се получи. Обаче като го опитах се оказа, че не е достатъчно сладко за бонбони и прибавих едно разтопено блокче шоколад ЛЗбял. Станаха превъзходни. Така че според мен недей изообщо да купуваш подсладено, действай смело ще се получат бонбоните.
Ти по коя рецепта ги правиШ?

# 104
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
shada, да, по нейната рецепта. Имах звездовиден анасон и си настъргах с ножа, не е трудно. Иначе е натрапчив като вкус самия десерт, не съм го опитвала сега как е, след като е престоял близо 2 седмици. Дано е стана по-вкусен  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт