Коледно настроение! - 4

  • 51 009
  • 335
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 22 867
labrex, с нетърпение ще чакам да видя сглобеният вариант! Строителния материал изглежда много добре - гладичък и без дефекти Grinning

лулу!, пробвах едно медено тесто, което стана толкова вкусно, че не си и представяш колко омахах от суровото тесто Embarassed, направо като шоколад е! Всичко стана гладко, ама като гипскартон, дано омекнат, че и без това късно ги правя. Днес съм заета и няма да мога да украсявам, нощес може би, да видим какви мацаници ще сътворя. Grinning

Твоята къщичка и на oki4, са разкошни, размечтават ме такива къщички!  bouquet  chef

natalyna, ако имах твоята ръка и талант, щяха да станат прекрасни! Тестото е с какао и стана по-тъмно, гладко е, идеално за рисуване, ама де да търся художника. Със собствени сили ще е, каквото се получи, дано не ги окепазя само. Peace

saaa, дано някой друг знае, защото аз много мързеливо го правя - слагам един лист на везната и меля орехите върху него, като излезат грамовете, изсипвам в тестото. Не знам колко е в чашки. Ще потърся в нета, може да има някъде. Peace
 
Тая тема е разпрекрасна, като я отворя, не ми се излиза от нея!  bouquet  chef  bouquet  chef  bouquet  chef

# 106
  • София
  • Мнения: 263
Ето и малко меденки от мен


Ивъпрос от къде да си взема хартиени кошнички за бонбони? Нa "Tри уши" дали ще има? Моля, ако някой ми препоръчва хипермарkет, да ми каже точно къде са намират, защото сигурно ще пратя мъжа, та да не се лута... Сутринта бях до Кауфланд и въобще изключих да видя. Отделно си забравих опаковачния цилуфан в количката Whistling

# 107
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 975
Имам едно питане за заснежените елхички на lаbrexза смлените орехи които са 100гр. това приблизително колко е 1или 2 чаши??? newsm78
Една пълна догоре чаена чаша (аз ползвам на Нескафе - червените).

# 108
  • Мнения: 88
Страшни сте, изписвате темите много скоростно  Hug

# 109
  • София
  • Мнения: 387
Аз не мога да смогна да ви чета, а вие смогвате да правите толкова красиви неща. Направо ме е срам!!! Продължавайте все така!

# 110
  • София
  • Мнения: 2 658
oki4, страхотни са!

Ето и моите последни сладки:





# 111
  • Мнения: 571
aни по рецептaтa нa мaриетa.Може и с рaзтопен бял шоколaд дa опитaм  bouquet

# 112
  • Мнения: 300
Здравейте мили дами!

Прекрасни неща сте сътворили!

Аз миналата година за първи път правих сладки за Коледа и като за начинаещ, не се справих зле, разбира се с помощ от тук.

Тази година пак ще правя, но за голям срам съм до никъде с организацията. Готови са (но не са слепени) линдеровите сладки и ванилените кравайчета, които почти се изядоха.

Време нямам, но идеи колкото искаш Simple Smile Така че, ми се иска да направя и някакви шоколадови сладки. Може ли да ми предложите някоя по-лесна рецептичка.

Миналата година правих бисквитите Трюфел, правила съм и шоколадови трюфели, но искам нещо различно. Мислех си за бонбоните  “Ferrero Rocher”, можи би на Джемма кошерите - но за тях пък нямам формички.

Помогнете ми с идеи, моля!

# 113
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета! Аз за първа година ще опитам да направя сладки и понеже остава много малко време до Коледа, а съм и с 5-месечно бебе се чудя дали може различните теста да се месят в робот (такъв за хляб)? Има ли някой, който ги прави така или трябва да е на ръка  Embarassed? Благодаря ви предварително за съветите   bouquet

# 114
  • Мнения: 686
mili , прегледай на 1 стр. рецептата на Наталина за меденките на Джули .В нея имаше много подробно за белтъчната глазура. Вчера я правих ( за 3 година ) - на 2 студени белтъка разбити леко с няколко капки лимон постепенно добавям около 2,5 чаени чаши 2 пъти пресята пудра захар.Бъркам с тел до гладка , гъста и лъскава глазура.Да се точи без да се къса нишката. Пак на първа страница има как да си направиш фунийка от хартия за печене, пълниш с глазура и отрязваш малка дупка, за да рисуваш. Ако искаш цветна - добавяш по малко боя и разбъркваш, докато стигнеш желания цвят. Ако искаш цялата меденка да е бяла - може и с лъжичка да нанасяш тънко глазурата. На мен ми изсъхна за около 2 часа. Вчера ми се схвана врата и ръката от украсяване  Laughing

Много благодаря, bilqna_69! Вчера изпекох сладките, днес трябва да се справя и с украсата.

А върху какво слагате украсените сладки да изсъхнат?

# 115
  • София
  • Мнения: 2 658
Здравейте, момичета! Аз за първа година ще опитам да направя сладки и понеже остава много малко време до Коледа, а съм и с 5-месечно бебе се чудя дали може различните теста да се месят в робот (такъв за хляб)? Има ли някой, който ги прави така или трябва да е на ръка  Embarassed? Благодаря ви предварително за съветите   bouquet
аз моите всички ги правих в машината за хляб или в робота с приставката за тесто.

# 116
  • София
  • Мнения: 3 814
Пускам моя вариант за Бонбони Рафаело , защото няколко момичета ме помолиха на лични, явно линка от по-старите теми не се отваря. Peace



  Сложих около 250-300 гр. подсладено кондензирано мляко, 100-150 гр. кокосови стърготини, половин бял шоколад LZ, капнах малко течна ванилия и сложих 40- 50 гр. масло. Бърках всичко това в един тефлонов тиган, за да не загори, след около 10-15 минути приблизително/не съм засичала/ сместа започна да се сгъстява. Като се мине с дървената лъжица, трябва да остава пътечка и да не се събира лесно сместа. Оставих тигана настрани да поизстине, след това сложих сместа в хладилника. Като изстина и се повтвърди, с ръце оформих топчета, сложих по едно лешниче вътре и ги овалях в кокос, за овалването ще ви трябва около 70-80 гр. кокос. Отново се слагат в хладилника и след няколко часа са готови за папкане.  Hug

# 117
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 298
Гелева, страхотни са да знаеш, направих днес една доза с едно цяло кнодензирано мляко, ама като гледам за Коледа май нищо няма да остане! Mr. Green

# 118
  • Мнения: 2
Запис в новата тема, че изпуснах края  Laughing

Едни Шоколадови бишкоти с лешници:



Изглеждат изкусително вкусни! Simple Smile

# 119
  • Мнения: 167
Прелести всякакви!
Аз съм, тоест бях готова с линцерови сладки и рохлички, но до Коледа няма да има....

Общи условия

Активация на акаунт