Коледно настроение! - 4

  • 51 036
  • 335
  •   1
Отговори
# 150
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Аууу, дамииииии!
 newsm20
Всяка казва, че нейните произведения са по-грозни от на другите, а на всички ви са прелестни.

Аз тази година определено омазах айсинга се оказа и хич не ми се получава. Явно прекалих с пудрата и ми се къса и е зърнест. Плюс, че миксера ми е направо ужасен....... Обмислям да направя направо нов, щото ме дразни.  Sick

Ама ме запалихте по този фондан, ей.......... Иска ми се да го пробвам.

Лулу - бялата основа на твоите красоти фондан ли е? Каквото и да е, са върховни  Heart Eyes

Подсетете ме откъде си купувате глюкозен сироп? Някой спомена по-рано за диетичните щандове на супермаркетите. Вчера търсих във Фантастико - тц..... Някакви по-различни източници да споменете  Praynig

Аз утре отивам при мама да ми гледа детето и те тогава я подпочвам ...  Mr. Green Мисля да пробвам Звездите с капучино и бастунчетата. Да украся меденките и АКК-то.

И да помеся малко питки - една за Бъдни вечер, една за Коледа и една за първите стъпки на малката ни Снежанка.......

Мммммм и тия Джинджифилови сладки на Борислава сега.......  ooooh!

# 151
  • Мнения: 1 224
Поствам една рецепта за масленки.Преди малко ги правих и съм очарована от резултата.Идеални са за сладки в последният момент.Съжалявам,че не мога да ви ги покажа,но в момента нямам фото.
Рецептата е на моя близка приятелка.

Масленките на Титания

1 чч мас(аз сложих половин мас+половин маргарин,леко разтопени)
1 чч захар
1 яйце
1/2 чл сода бикарбонат
и около 500 гр брашно(на мен ми отиде по-малко)

Меси се тесто от изброените продукти.Аз месих,докато спря да поема брашно,средно твърдо става тестото,отидоха ми около 2 чч и половина.Оформят се топчета,които се овалват в смес от 1 сл какао+2 сл захар+две натрошени обикновени бисквити и се редят в тава.На всяко се бодва по малко парченце ядка(според мен може да се сложи още при оформянето в средата).Пекат се в загрята фурна на 180 градуса.Много бързо се изпичат.

Препоръчвам двойна доза.


 bouquet
Направих ги днес, но вместо 1/2 мас сложих едно фъстъчено масло с какао, което имах. В едно само сбърках - хубаво си писала двойна доза, ама кой да слуша...Сега съм ги скрила и ги охранявам зорко. Станаха много хубави и са лесни за приготвяне, тестото е приятно за работа. Благодаря!
Тинче благодаря за рецептите, ще видя дали имам сили (и шприц)   bouquet

Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 12:51 от samuraika

# 152
  • Мнения: 34
Моля за помощ.Направих меденки,които исках да залея с шоколадова глазура.При разтопяването на шоколада(млечен) ми се стори,че е малко гъстичък и добавих една ч.л.масло,след което се получи една маса гъста като пластилин.Може ли да го оправя с добавката на нещо или да заминава в коша?Разтопявах на водна баня.  newsm78

# 153
  • България
  • Мнения: 4
Моля за помощ.Направих меденки,които исках да залея с шоколадова глазура.При разтопяването на шоколада(млечен) ми се стори,че е малко гъстичък и добавих една ч.л.масло,след което се получи една маса гъста като пластилин.Може ли да го оправя с добавката на нещо или да заминава в коша?Разтопявах на водна баня.  newsm78

Малко странно звучи... като пластилин може да стане, когато шоколада и маслото започнат да се охлаждат... Или аз не съм те разбрала? Докато са горещи ли стана като пластилин?

# 154
  • Мнения: 34
Да горещи.Бях разтопила шоколада и така както си беше над съда с горещата вода прибавих маслото и продължих да го разбърквам.

# 155
  • Мнения: 10
http://picasaweb.google.com/116171984825944486080/mhGlmB#
Ако мога да придонеса за коледното ви настроение виж тук

# 156
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
ние тази година ще пропуснем коледни джинджифилови сладки, вчера направихме Шафранени кифлички


а тук е рецептата

# 157
  • България
  • Мнения: 4
Да горещи.Бях разтопила шоколада и така както си беше над съда с горещата вода прибавих маслото и продължих да го разбърквам.

 Thinking Няма да те питам за марки (на шоколада и маслото), ама си е странно такива продукти като са горещи да се втърдяват!
Ако все пак искаш да го използваш, пробвай с малко прясно мляко (2-3 суп. лъжици), пак на водна баня.

# 158
  • Мнения: 782
Да горещи.Бях разтопила шоколада и така както си беше над съда с горещата вода прибавих маслото и продължих да го разбърквам.

 Thinking Няма да те питам за марки (на шоколада и маслото), ама си е странно такива продукти като са горещи да се втърдяват!
Ако все пак искаш да го използваш, пробвай с малко прясно мляко (2-3 суп. лъжици), пак на водна баня.
Може ли рецептата   bouquet

Аз от понеделник не мога да се спра ... днес ще правя какаови топчета и бисквити с боровинки и портокал. За утре остават 2 вида сурови бонбони и тегля чертата  Laughing

# 159
  • Мнения: 158
Исках да опитам бонбоните Рафаело на mari_eta, но не се справих с намирането на продуктите та станаха кокосови бонбони с бейлис, като намеря кокосова пиня колада, пак ще пробвам.  Embarassed

# 160
  • Мнения: 720
Моля за помощ.Направих меденки,които исках да залея с шоколадова глазура.При разтопяването на шоколада(млечен) ми се стори,че е малко гъстичък и добавих една ч.л.масло,след което се получи една маса гъста като пластилин.Може ли да го оправя с добавката на нещо или да заминава в коша?Разтопявах на водна баня.  newsm78
Да не ти се е пресякал шоколада?  newsm78 понякога, ако го държиш прекаленно дълго се претопля и пресича. На водна баня не ми се  е случвало, но в микровълновата редовно го пресичам. За това на водна баня с малко масло и когато се втечни махам.

# 161
  • Мнения: 207
 Praynig  Praynig  Praynig Момичета,никой не ми отговори за "Забравените сладки" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292227.0 Бях включила фурната както е по указание на 180,загря,сложих тавата и изключих,като изстина след 1-2часа,отворих да пипна - бяха мекии ми залепваха на пръстите,може би фурната бързо изстина защото е набалкона и е студено,има ли вариант като целувките да ги пека по-дълго и на какви градуси?

Видях и едни бастунчета на снимка тук,но къде е рецептата,че не намирам такава  newsm78

Вчера пък правих едни джинджифилови сладки,но вместо масло както обикновено сложих маргарин и стана ужасно рядко тестото,оставих да престои 1нощ и довечера ще пека,дано станат,че поне 30% повече брашно се наложи да слагам  ooooh!

Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 14:54 от jerry

# 162
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Моля за помощ.Направих меденки,които исках да залея с шоколадова глазура.При разтопяването на шоколада(млечен) ми се стори,че е малко гъстичък и добавих една ч.л.масло,след което се получи една маса гъста като пластилин.Може ли да го оправя с добавката на нещо или да заминава в коша?Разтопявах на водна баня.  newsm78

Да не би да е бил бял шоколада, защото ако е бял точно така става, когато прибавиш нещо към него. Но дори и да не е бял, явно е  с ниско съдържание на какао и ще реагира подобно. Можеш да се опиташ да го оправиш, като огрявайки го на водна баня, прибавяш по малко горещо мляко и интензивно бъркаш да стане като кашичка. Но за глазура е добре да се използва шоколад за готвене или кувертюр.

Petia_tag, благодаря за отговора   bouquet!

Аз като много начинаеща имам обаче още въпроси  Embarassed Rolling Eyes. Направих тестото за ванилените кравайчета и снощи престоя в хладилника. Обаче е едно ронливо, много лесно се троши, не ми изглежда гладко като на снимките на Наталина. Къде съм сбъркала и мога ли да го поправя или да рискувам да ги пека така? Още веднъж се извинявам за въпросите, ще съм благодарна за помощта ви, че да мога и аз да се похваля с частичка от вашите красоти Hug Hug.

Прибави още един жълтък. Peace

Tatitt, гъстият айсинг се оправя по-добре от редкия - просто капни малко лим. сок и бъркай.


Дами , показали сте страхотни неща и съжалявам, че нямам време за подробни коментари, ама всико е толкова красиво и апетитно, че ще трябва да се повтарям още след третия коментар! Страхотни сте, а темата е много зареждаща!

Аз свърших с украсата на свещниците за колежките, но ме чакат още няколко - ще украсявам обаче утре, че сега заминавам на работа!

Тоя път снимките са във Фликр, че другия албум те го знаят - да не разваля изненадата!

Клик за по-голям размер:





Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 14:39 от natalyna

# 163
  • Мнения: 22 867
Моля за помощ.Направих меденки,които исках да залея с шоколадова глазура.При разтопяването на шоколада(млечен) ми се стори,че е малко гъстичък и добавих една ч.л.масло,след което се получи една маса гъста като пластилин.Може ли да го оправя с добавката на нещо или да заминава в коша?Разтопявах на водна баня.  newsm78

boni-bon, разреди го с малко олио или прясно мляко, течна сметана също става, но слагай по-малко и бъркай, докато стане каквато ти трябва глазурата. Peace

vanillla, страхотни кокоски с бейлис! Crazy   bouquet

natalyna, безмълвна съм!  bouquet  chef

Narina , много красива къщичка!  bouquet Моите още са на панели, поне ги нарисувах/нашарих колкото си бива, дано до довечера ги сглобя. Laughing И още малко шаренийки:


# 164
  • Мнения: 308
Praynig  Praynig  Praynig Момичета,никой не ми отговори за "Забравените сладки" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=292227.0 Бях включила фурната както е по указание на 180,загря,сложих тавата и изключих,като изстина след 1-2часа,отворих да пипна - бяха мекии ми залепваха на пръстите,може би фурната бързо изстина защото е набалкона и е студено,има ли вариант като целувките да ги пека по-дълго и на какви градуси?

Видях и едни бастунчета на снимка тук,но къде е рецептата,че не намирам такава  newsm78

   Доколкото си спомням (дано не ми изневерява паметта), ако не ги оставиш цяла вечер във фурната, а искаш да ги направиш през деня трябва да не отваряш фурната поне 3 часа. Но щом фурната ти е на балкона може би и това има значение.

   Ето рецепта за коледни бастунчета:

http://tanitaang.blogspot.com/2008/12/blog-post_13.html

Общи условия

Активация на акаунт