Книга, която не можах да дочета!!! - 2

  • 124 354
  • 858
  •   1
Отговори
  • Мнения: 107
За една година достигнахме 50-та страница. Пускам втора тема, защо тук възникнаха много интересни полемики, а и винаги ще има книги, които поради една или друга причина не можем да дочетем!
Наясно сме с това, че вкусовете са ни много различни и това тук е добре изразено. Толкова често се споменаваше през тази година, в тази тема "Параграф 22", , а в същото време знаем на колко хора тази книга е любима?!? Помня, че по едно време "Малкият принц" разбуни много силно духовете...
Сигурна съм, че има още много книги, които да ни се опъват и е хубаво да има тема, където да ги обсъдим и да си сверим часовниците, дали на дадената книга не й е дошло времето или просто - НЕ СТАВА!

Тема 1 - така се започна!!!

     

Последна редакция: ср, 22 дек 2010, 16:42 от Гергана-а-а

# 1
  • Мнения: 55
Никога не съм прочитала учебниците си докрай. Запис. Laughing

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Последната, която зараязах и май я бях споменала в предишната тема, но все пак и тук искам да следя, беше "Любов" - Елиф Шафак. Не можах да я изтърпя. Не обичам такива книги.

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Последната ми недочетена книга е "Ранени думи" на Камила Шамзи ....

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 64
"Възможност за остров" на Уелбек

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
"Възможност за остров" на Уелбек
Тази и аз не можах да я прочета.

# 7
  • Мнения: 1 167
Аз пък не понасям книги за войната. Също така "Дон Кихот" ме измъчи тотално. Преди години, още като трябваше да я четем в гимназията се заех с нея. Е, не я оставих, прочетох я, но беше мъчение. И тъй като вкъщи имахме оригиналния вариянт на книгата, тоест в два тома(две тухли) се заех с тях. Още се чудя на Сервантес(май беше), как не му свършваха думите  Laughing Laughing Laughing Описваше най-подробно принцесите които срещнал Дон Кихот толкова подробно, че.. ooooh! и за всяка отделяше най-малко по 2 страници, където обесняваше колко била красива,колко била умна, колко била добра....  doh

# 8
  • Мнения: 2 784
Като си говорим за класика да номинирам и Рабле с "Гаргантюа и Пантагрюел"- най-невероятната простотия, която ми се е налагало да чета за изпит. Не я издържах и я намерих преразказана в един руски учебник.  Mr. Green Добре, че не ми се падна.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
"Дон Кихот" и аз не можах да я дочета. И все още не искам да гледам и филмите заради книгата.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 481
Тропикът на рака
Жерминал- а много обичам Зола
Девет зайци
и признавам си-Война и мир

# 11
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 783
"Английският съсед" - Михайл Вишим.

Всъщност прочетох я - по диагонал. Исках да разбера докъде ще стигне с подигравките, но не ми стана смешно. Прескачах страниците, прескачах и стигнах до финала. Тази книга е като че ли писана и мислена за сценарии. Точно така се разказва и може би затова и се филмира. "Мисия Лондон" 2

# 12
  • Мнения: 4 406
Последната бе "Колко е трудно да бъдеш сериозен". Целият сборник ми беше скучен, като че ли си има възраст за четене на Джером, преди 20 години с удоволствие го четях.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Това ме подсети, че никога не съм могла да го дочета, явно ми е бил скучен. Дадоха ми "Трима души в една лодка без да броим кучето", почнах я, имам спомен, че я четах, но така и не я довърших. Дори и не помня защо, нямам спомен да е била чак толкова скучна, но не ми е била и много интересна щом съм я зарязала.

# 14
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Три пъти съм започвала  "Червено и черно" и не става, и не става. Мисля скоро пак да се пробвам. Може пък да съм помъдряла вече.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт