Книга, която не можах да дочета!!! - 2

  • 124 355
  • 858
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
  Три пъти съм започвала  "Червено и черно" и не става, и не става. Мисля скоро пак да се пробвам. Може пък да съм помъдряла вече.  Laughing
За "Червено и черно" явно бях в подходяща фаза и я прочетох и даже ми хареса, но следващият ми сблъсък със Стендал беше много мъчителен - визирам "Пармския манастир". Много ми беше трудна. 
Не знам как е "Ванина, Ванини", може би някой ще сподели...

# 16
  • София
  • Мнения: 1 735
И аз имам няколко книги,които въпреки напъните ми, не можах да им видя края:Параграф 22-поне знам за какво става на въпрос.Вторият път като я мъчих май минах половината.Другата е Парижката света богородица.Имаше още две книги, които неуспешно борих,ама понеже е рано сутрин не мога да се сетя заглавията им. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 167
И аз имам няколко книги,които въпреки напъните ми, не можах да им видя края:Параграф 22-поне знам за какво става на въпрос.Вторият път като я мъчих май минах половината.Другата е Парижката света богородица.Имаше още две книги, които неуспешно борих,ама понеже е рано сутрин не мога да се сетя заглавията им. Mr. Green

Оо, Парижката, света богородица е една от малкото книги, която ме е  разплаквала. Вярно е, че автора на доста места е мега досаден с архитектурните си описания, но пък те могат да се прескочат.

# 18
  • Мнения: 107
Аз "Парижката света Богородица" я четох на младини и помня, че страшно много ми хареса, но си спомням описанията, които явно спъват много хора. Те разбира се, може да са си много стойностни, но и аз помня, че ги прескочих...  Embarassed

# 19
  • Мнения: X
 "Книга на илюзиите" я зарязах току-що ,след като прочетох около 60 стр. Пол Остър ще се окаже твърде сложен и мрачен за мен, поне тази книга.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз "Парижката света Богородица" я четох на младини и помня, че страшно много ми хареса, но си спомням описанията, които явно спъват много хора. Те разбира се, може да са си много стойностни, но и аз помня, че ги прескочих...  Embarassed

Аз съм от тези хора. Още в началото ме препънаха, доста се мъчих, но накрая я зарязах. А не обичам така. Но тази е от малкото, които не успях да дочета.
След като казвате, че могат да се прескочат, може би ще се пробвам по нататък пак.

# 21
  • Мнения: 107
След като казвате, че могат да се прескочат, може би ще се пробвам по нататък пак.

Нищо не се губи!!! Пробвай...

# 22
  • Мнения: 742
"Одисей" на Джеймс Джойс.  Ужас, ужас!

# 23
  • Мнения: 753
"Какво обичах" на Сири Хуствет.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз се записвам! Надявам се, че няма да имам много заглавия за споделяне тук!

# 25
  • Мнения: X
"Одисей" на Джеймс Джойс.  Ужас, ужас!
И за мен. А с такова желание я купих и започнах. Сега си стои точно като мебел в библиотеката, че е обемничка, пък и хубавица. Joy

# 26
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 789
Значи е идеална за подпиране на вратата Grinning

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Последната книга, която не успях да дочета е "Да се обичаме с отворени очи". Толкова ми я хвалеха, а мен изобщо не ми допадна, стигнах с мъка до средата и се отказах...

# 28
  • София
  • Мнения: 64
Дочетох я, защото се чете много бързо, но не ми хареса ... "Почивка в кома" на Бегбеде.

# 29
  • Мнения: 166
Онзи ден реших, че половината от "Яж, моли се и обичай" ми е достатъчна. Стори си ме разпиляна, плитка и скучна. Очакванията ми бяха доста по-големи.

Общи условия

Активация на акаунт