Хранене на поискване на захранено дете

  • 411
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 303
Тези дни взех да се чудя дали е добре така, дали не бъркам някъде newsm78
Винаги съм кърмила на поискване и сме се чувствали супер така. Но това после премина в хранене на поискване и с твърда храна. Звучи добре, но понякога става така, че се храним едно към гьотере както се казва и не може никога да изяде една нормална порция. Имам предвид, че похапва начесто по малко. Не говоря, че похапва само солети и др. боклуци. Но ако тя е обядвала пюре, после като ме види, че аз ям  почва да си иска, аз й давам нещо подходящо за нея...Така изпускаме края кой кога и кво е ял. Аз лично нямам проблем..детето наддава..Но дали е правилно така Embarassed

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами не знам дали ще те успокои,ама и ние сме така Grinning
Имаме 2 хранения с твърда храна, от които закуската е горе-долу по едно и също време,а обяда - някъде между 12 и 15ч,както дойде.В останалото време,ако си проси нещо от нашите чинии,не отказвам и прихапва парченца.
И за се замислям понякога колко е правилно - но аз самата също не ям в определени часове,а когато огладнея и затова я караме както ни е удобно Grinning

# 2
  • Мнения: 303
Хедра, чудя се що ли съм винаги на 1 мнение с теб Party
знаеш ли...май правилото, че в секса няма нищо забранено стига и 2те страни да го искат важи и за отглеждането на кърмачето. На нас така ни харесва Party

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми като ви харесва какво се притесняваш Peace

# 4
  • Мнения: 4 242
И при нас е почти пълна анархията! Mr. Green Смятам че важното е да няма гладни...и изнервени Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас са ориентировъчни часовете за хранене с твърда храна. Винаги зависят от много неща, например по кое време на деня ще спи.

# 6
  • Мнения: 967
И аз докато не ходех на работа хранех на поискване - това важеше и за кърменето и за другите храни. Явно между майките и бебетата има една особена връзка, която ги кра да усещат кога има нужда от храна и не е необходимо да се спазват някакви строги режими. Когато обаче започна да го гледа друга жена, Дими започна да яде под режим (пак не съвсем строг), защото тя явно неумее да долавя добре сигналите, когато е гладен и хапват на определени интервали. Не занм кое е правилно и кое не, но ми се струва излишно да въвеждаш режим при положение, че детето се чувства добре така. Пък и всеки лекар ще ти каже, че е по-полезно да се хапва начесто и по малко отколкото наведнъж много

Общи условия

Активация на акаунт