«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-136 от 136 отговора

—офи€

ћнени€: 4 396
Ќе вид€х да има такава тема, ако  дублирам, игнорирайте тази и дайте линк, мол€  Hug

“а какво ще сложите на новогодишната си трапеза? ѕитам с откритото намерение да крада идеи  Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 56
 Peace
» аз ще крада чужди идеи! Laughing
÷итирай

ћнени€: 1 234
ћисла да прав€ капама, но ... Tired
÷итирай

–усе

ћнени€: 4 051
ћисла да прав€ капама, но ... Tired
  —подели де
÷итирай

ѕловдив/Ѕалчик

ћнени€: 131
http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=145711
тук има доста идеи  Peace
÷итирай

¬ светлината на слънцето

ћнени€: 3 237
Ќа мен тази година ми се върти в главата една банска капама. “а май това ще е основното. Very Happy
÷итирай

—офи€

ћнени€: 4 993
» ние сме на капама...
ўе сложа свинско шарено месце,пуешко обезкостено бутче,суров суджук,сарми(зелеви)...Ќар€зано кисело зеле между редовете,подправки...» да се готви само! Mr. Green
÷итирай

¬ светлината на слънцето

ќооо, ние понеже сме фенове на това €стие и преди години си купихме доста гол€мо гърне, така че спокойно вътре влиза ц€ло пиле или по-малка кокошка, свинско, телешко, сармички, кървавица, сланинка..., абе гол€ма глезоти€. » най-хубавото, че ц€лата врътн€ е около подреждането, после действително само си се готви. Love
÷итирай

—офи€

ћнени€: 580
 Ќие с при€телите, с които ще празнуваме сме се уговорили да приготвим неща, които са вкусни и студени. «а сега сме измислили солена палачинкова торта, панирани пилешки филенца, магданозени и спаначени кюфтенца, пържени кюфтенца от кайма, руска салата, салата —нежанка, сухи мезета, пълнени варени €йца, пастет от маслини.
÷итирай

’асково

ћнени€: 931
Ќие тази година пак на обичайното залагаме -
 овчарска салатка ,
млечна салатка ,
сухи мезенца
€дки.
ѕържолки по аржентински с гарнитура каротфки( ще видим в кой вариант) и това ще е .
ƒруги години печ€хме прасенце или ц€ла пуйка ама та€ година н€ма да е , компани€та е по скромна.
Ќо това не ми пречи да открадна н€ко€ идейка и от вас.
÷итирай

—офи€

ѕепита, какво са пържолките по аржентински?
Ќ€какви пържолки ще направ€ и аз, май това ми се хапва  Mr. Green
÷итирай

ћнени€: 220
«дравейте момичета!
ћайка ми за  оледа беше подготвила пържоли по начин, по който ужасно ми харесаха.
ѕържолка овкусена, върху топено, шопско сирене(леко лютичко), гъби и завити в лист от кисела зелка. —тава неверо€тно вкусно.
Ћично аз см€там това да направ€ освен салатите и мезетата.
÷итирай

Sofia

ћнени€: 7 112
  ƒобре дошла да "крадеш"!  Hug
  Ќе че ще готв€ всичко това,но горе-долу между тези неща ще избирам.

Ќай-любимата ми питка със сирене и масло.
  –аз€дка от цвекло и чесън.
  –аз€дка от кашкавал.
  —алата от моркови и царевица.
  —алата-мезе "—ветлана".
  ћариновани камби.
  —алата "ћимоза".
  —ельодка под шуба.
  ѕечено свинско.
  ѕастрома от свинско.
  “орта "ћанастирска »зба". и /или н€ко€ друга торта.
   »змислих и една карамелена.... Rolling Eyes  Smile
÷итирай

—офи€

Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или ц€лото нещо с гъбите и топеното сирене?

—елма, благодар€ за богати€ избор  Hug ѕастормата ми се вижда много подход€ща  Peace
÷итирай

ћнени€: 41
ћисл€ да сме на шишове във фурна.   Peace
÷итирай

Jomista, само пържолата ли е увита в зелев лист, или ц€лото нещо с гъбите и топеното сирене?

—елма, благодар€ за богати€ избор  Hug ѕастормата ми се вижда много подход€ща  Peace
¬сичко се увива в зелев лист и пържолата и сиренето и гъбите.
÷итирай

—офи€

» как се пече? ¬ тавичка или в гювеч, или?
÷итирай

ћоже и в тавичка и гювеч. “ези,които €дох б€ха пекани в тавичка. ћесото става супер крехко.
÷итирай

—офи€

—упер, мерси  Hug
÷итирай

ћнени€: 1 190
» аз тук за идеи. Smile
«амислила съм крокодила и н€каква тортичка,но другото още го мисл€.
÷итирай

¬ светлината на слънцето

“ова нещо преди време го показва ƒанчо  араджов в н€кое от кулинарните предавани€. “ой обаче ползваше пушено сирене и освен гъби, добав€ше кисели краставички и сурови моркови на кръгчета. ѕосле подреждаше така увитото в зелеви листа месо в йенски или друг съд, който се захлупва, заливаше с вода, в ко€то е разбъркал 1 супена лъжица доматено пюре и печеше. ѕробвахме го. —трашна вкусноти€ става. ќпитвали сме го както с котлет, така и с пилешко месце - все е много вкусно. Peace
÷итирай

ѕ≈ў≈–ј

ћнени€: 59
јз съм планувала –улца от печени чушки със сирене  рема, —алата с цедено мл€ко царевица и пр€сна краставица, “опчета от сирене и орехи, а основното май ще е  нига от свинско месо. ƒесерт още не съм измислила, но ще е нещо плодово-сладоледено, че много пре€дохме тези дни.
÷итирай

Ўумен

ћнени€: 426

“ова нещо преди време го показва ƒанчо  араджов в н€кое от кулинарните предавани€. “ой обаче ползваше пушено сирене и освен гъби, добав€ше кисели краставички и сурови моркови на кръгчета. ѕосле подреждаше така увитото в зелеви листа месо в йенски или друг съд, който се захлупва, заливаше с вода, в ко€то е разбъркал 1 супена лъжица доматено пюре и печеше. ѕробвахме го. —трашна вкусноти€ става. ќпитвали сме го както с котлет, така и с пилешко месце - все е много вкусно. Peace

ƒа не става въпрос за това? http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-801/
÷итирай

ћнени€: 6 912
ƒа не става въпрос за това? http://www.zvezdev.com/bg/recepta-id-801/

»ли за  араджовските сарми newsm78
÷итирай

ћнени€: 48

—елма, благодар€ за богати€ избор  Hug ѕастормата ми се вижда много подход€ща  Peace

Ќаистина е много вкусно, аз също съм го правила, но без морковите http://www.bonapeti.bg/index.php?recepta=10&id=2293&cat=0&subcat=0
 P.P.Ќе вид€х, че Ћабрекс е дала линк.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 2 722
Ќие решихме на Ќова година по-скромно и по-малко калорично. ўе има много салати - снежанка и руска ще са готови, ние ще си правим зелева (от кисело зеле) и печен пипер с чесън. ќсновното ще е пържолки на оребрени€ тиган, с печени картофи с чесън и задушени зеленчуци. ўе прав€ тутманик, а десертът ще е плодова салата.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 260
«аписче  Peace
÷итирай

—«

ћнени€: 155
¬се още не съм измислила менюто и именно затова разглеждам тук.
ƒа сподел€ миналогодишното си основно €стие :  обезкостено пиле пълнено с пушено филе, гъби, кренвирши, кашкавал, топено сирене, кис. краставички. Ћюбимо ни е на всички и ако нищо друго не измисл€, може пак него да направ€.
÷итирай

—офи€ /јбсурдистан

ћнени€: 2 193
» аз мисл€ да прав€ капама,че лесно става, също и торта “ат€на http://www.good-cook.ru/tort/tort_001.shtml н€какви салатки и това ще е. ј, баница с късмети също.

јз съм планувала –улца от печени чушки със сирене  рема

“ова как се прави?
÷итирай

Mostly in my mind

ћнени€: 446
за салатите - и ние ще сме на традиционните - млечна, руска и шопска. мисл€ да направ€ и брускети с маслинена паста и домати и хапки с пастет от сьомга
за вечер€ още се чуд€ дали пържоли на скара или ц€ло месо да изпека във фурната с горчица и соев сос
÷итирай

’асково

ѕепита, какво са пържолките по аржентински?
Ќ€какви пържолки ще направ€ и аз, май това ми се хапва  Mr. Green

“ези пържоли по принцип се прав€т с горчица и майонеза ,кашкавал и лук, но аз им слагам и още царевица гъбки и топено сирене , подправки на вкус и това е .

–ешихме снощи да направим пълнени гъби с топ.сирене и кашакавал и тогава най - веро€тно пържолките ще са по опростени да не ни стане мн тежко , може би със вино и после на скарата.
»маме си и домашно филе елена.

Ќ€кой ще даде ли хубава рецепта за баницата с късметите.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310

≈то тази е чудесна, ако ви се точи Peace

≈то и малко празнични идеи и от мен Hug
÷итирай

ѕ≈ў≈–ј

Unknown_lady, ето рецептата
–улца от чушки
Ќеобходими продукти:
Х   200 г печени чушки
Х   200 г сирене
Х   100 г майонеза
Х   ситно нар€зан магданоз
Х   черен пипер
Х   сол
Х   маслини за декораци€

Ќачин на приготв€не:

—иренето се намачква. ѕрибав€т се подправките и майонезата. „ушките се разр€зват на две по дължина. ¬ кра€ на чушките се слага от сместа и се завива на рулца. ѕриготвените рулца се слагат в хладилник, да се стегнат.  ”крас€ва се с маслини. ѕо желание може да се украси с розички от майонеза.
“ова са моите ролца, украсени с броколи.

÷итирай

ћнени€: 147
» аз искам да направ€ пържоли с н€какъв сос, може би гъби и сметана, но още си търс€ рецепта....

¬сичко, което ще приготв€ е стандартно - 2-3 вида салати, баклава и баница, €дки и едни сладки от кухн€та на «вездев. Ќе си падаме много по месото, но все пак основното поне да е свинско месо.
÷итирай

софи€

ћнени€: 474
«дравейте
–ешила съм да прав€ капама , н€ко€ изпиана рецепта newsm78 bouquet
÷итирай

софи€

ћнени€: 100
«апис  Peace ,да не ви изгуб€
÷итирай

ћнени€: 5 074
–улца от чушки
.....

јз прав€ подобни рулца, но с пълнеж от синьо сирене и заквасена сметана, със съвсем малко чесън, получава се мнооого добре.
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

ћнени€: 1 736
«а баницата с късмети горещо препоръчвам тази на ¬ивиан :

http://aelisaelis.blogspot.com/2010/09/blog-post_09.html

ƒруга любима баница ми е тази на ћорена:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,787.msg8260.html#msg8260

Ќе съм решила какво ще готв€ още на Ќова година, но ще ви след€ за идеи Hug.
÷итирай

lu4a, страхотни са рулцата!
«амисл€м се дали и аз да не ги направ€ !    bouquet
÷итирай

Balchik

ћнени€: 1 732
Ќие пооформихме долу-горе менюто ,но н€ма да е излишна и н€ко€ друга идейка.«атова ще ви след€. Hug Hug
ƒосега все сме правили капама ама таз година много ми е манджесто ,искам нещо по-изискано.—ъбираме се 11 човека с децата заедно(4бр).«асега сме решили пържолки с гъбен сос ,както каза Stelda,даже днес «вездев правил такива ,но не откривам рецептата. newsm78 ј по средата ще сложа пържени кюфтенца и сърмички.¬секи да си слага в чинийката.
—алатите ще са млечна,юнашка и салата с китайско зеле.«а юнашката тр€бва да питам дружката какво точно е ,защото и аз за първи път € чувам. Love
—ухи мезета,€дки,за десерт-баклава и торта. Love

÷итирай

ћнени€: 283
 chef
÷итирай

ћнени€: 400
» аз искам да направ€ пържоли с н€какъв сос, може би гъби и сметана, но още си търс€ рецепта....

јз правих наскоро едни пържоли и станаха супер. ¬зех свински пържоли, леко ги поначуках, посолих малко и пиперосах. ѕоизпържих ги леко от двете страни, но малко, колкото да побеле€т. Ќаредих ги в тава и отгоре ги зал€х с микса на ћаги за пържоли със заквасена сметана, не с течна, и гъби. »зпържих гъбите, смесих ги с подпрабвката на ћаги и сметаната и зал€х /по-точно намазах/ пържолите. ѕекох ги около час време на около 180 градуса. —танаха на мозък и много вкусни.
÷итирай

ћнени€: 5 809
јз съм планувала –улца от печени чушки със сирене  рема, —алата с цедено мл€ко царевица и пр€сна краставица, “опчета от сирене и орехи, а основното май ще е  нига от свинско месо. ƒесерт още не съм измислила, но ще е нещо плодово-сладоледено, че много пре€дохме тези дни.

lu4a, чудесно меню! “опчетата със сирене какви подправки имат?  Smile bouquet
÷итирай

аква е тази юнашка салата?
÷итирай

—офи€

ƒруга любима баница ми е тази на ћорена:

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,787.msg8260.html#msg8260

“ази е и мо€та баница, твърдо Smile
÷итирай

ѕ≈ў≈–ј

Ћурдес, в рецептата, ко€то имам подправките са чесън и черен пипер, но аз не слагам и от двете. ќвалвам ги в едро смлени орехи, но може да се овал€т в сусам, може и в магданоз нар€зан ситно, или каквото ви хрумне.Ћесно и бързо стават и са чудесно пред€стие.
÷итирай

—офи€

јелис, харесах в блога ти едно пилешко по милански, май към него клон€, че мъжа ми нещо се мръщи на свинското, с което попрекалихме тези дни Smile » едно орехово песто си харесах - да направ€ него, плюс картофено пюре за гарнитура на пилешкото и май ми се връзва хапването Smile
ƒа похвал€ блога ти един вид  Hug
÷итирай

ћнени€: 3 479
ћоже ли н€кой да проперъча изпитана рецепта за телешко? ўе се събираме с компани€ и на мен се падна да прав€ едно месо. ѕредложих телешко, защото по  оледа всеки е хапнал свинко. ќбаче не искам да се изложа, та ако може да ми предложите изпитана рецепта. ћоже и за гювеч да е, но без картофи, защото планираме гарнитурата отделно.
÷итирай

Ћурдес, в рецептата, ко€то имам подправките са чесън и черен пипер, но аз не слагам и от двете. ќвалвам ги в едро смлени орехи, но може да се овал€т в сусам, може и в магданоз нар€зан ситно, или каквото ви хрумне.Ћесно и бързо стават и са чудесно пред€стие.

Ѕлагодар€ ти много! Hug  Peace

«а основното €стие как ви се струва иде€та за месни хапки в н€какъв сос с гарнитура карт. пюре или ориз? Thinking Ќ€какви идеи? Mr. Green bouquet
÷итирай

ћнени€: 2 071
Ћурдес,иде€та ти звучи чудесно.ƒнес «вездев прави гъбен сос който съдържаше пакетче инстантна гъбена супа,та мисл€ да надникна да вид€ как точно беше.“ой го приготви за свински котлети на фурна.

Ќашето меню ще е свински месца на фурна с н€какви сиренца и гъбени€ сос по горе споменат,но не съм решила със сигурност де.

≈динственото което знам (чух го миналата година по това време) е че за Ќ√ трапеза не тр€бва да се приготв€ пернато,че щ€л да ми отлети късмета Mr. Green —м€там това да спаз€.Ќие ще сме си сами в къщи с децата и н€ма да набл€гаме много на тежка храна,салати с майонеза може и да не прав€.«а  оледа правих тази —алата ’ризантема много се хареса на всички над 20 гости,та н€кой ако иска да пробва Peace
÷итирай

—офи€

ћнени€: 297
«дравейте!!!!!

«а нова година мисл€ да направ€ пилешки шницели, за гарнитура едни картофки -  печени, торта  остенурка, сухи мезета, баница с късмети и салатка, но още не съм решила каква.  олеба€ се между австрийска, чешка и италианска  newsm78 

¬ид€х вашите предложение - страхотни са! ћоже да открадна н€ко€ идейка  Laughing  bouquet

’убава вечер! Hug  :chef:
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

јелис, харесах в блога ти едно пилешко по милански, май към него клон€, че мъжа ми нещо се мръщи на свинското, с което попрекалихме тези дни Smile » едно орехово песто си харесах - да направ€ него, плюс картофено пюре за гарнитура на пилешкото и май ми се връзва хапването Smile
ƒа похвал€ блога ти един вид  Hug

Ѕърди, пилешкото по милански е чудесен избор - и аз обикновено го сервирам с картофено пюре или картофи с масло и магданоз Wink.ќреховото песто е чудно върху салатка с цедено мл€ко / млечна, "ћонте  ристо"/ , а намазано върху топла питка е ммммм...ћного се радвам, че ти е допаднал блога ми и че си си харесала нещо от него Hug.   

÷итирай

—офи€

ћнени€: 185
Ќа мен тази година ми се върти в главата една банска капама. “а май това ще е основното. Very Happy

» аз мислех това, но искам да ми донесат наденица от Ѕанско, защото иначе трудно ще € замен€. ћоже да сложа суджук (суров), ама знам ли...¬ Ѕанско става страхотна именно заради много вкусната наденица, ко€то си прав€т там.

»наче всички салати мисл€ да си направ€--руска и снежанка, ще се отдам на класика.

«а десерт--тирамису.
÷итирай

ћомичета,
Ќ€къде прочетох, че ако менюто за Ќова година съдържа пернато означавало, че късмета щ€л да отлети от дома. »майте го предвид при избора си. јз пак повтар€м, че ще съм на шишове!   Peace
÷итирай

—офи€

ћомичета,
Ќ€къде прочетох, че ако менюто за Ќова година съдържа пернато означавало, че късмета щ€л да отлети от дома. »майте го предвид при избора си. јз пак повтар€м, че ще съм на шишове!   Peace
хехехееее.Ќе б€х го чувала това.....
«начи по същата логика,ако сложа заек късмета ще изб€га на подскоци така ли?

smile3532 smile3534 smile3533
÷итирай

Ѕуркина ‘асо

ћнени€: 4 726
ћомичета,
хехехееее.Ќе б€х го чувала това.....
«начи по същата логика,ако сложа заек късмета ще изб€га на подскоци така ли?

smile3532 smile3534 smile3533
... или ако има свинско късмета може да се зарови в калта  hahaha
÷итирай

ћнени€: 2 071
ћмм не мисл€,че има логика в това с пернатото.јма аз не съм казала не го гответе,за себе си аз съм решила че н€ма да е пернато.
÷итирай

Balchik

ћнени€: 1 732

» аз незнам .ѕри€телката ще € приготв€.ўе питам точно какво съдържа. Peace
÷итирай

ћнени€: 6 912
» аз незнам .ѕри€телката ще € приготв€.ўе питам точно какво съдържа. Peace

“ова намерих в нета, но веро€тно са възможни варианти:

ёнашка салата
/пилешко месо, колбас, грах, царевица, печен пипер, кис. краставички, гъби, лук, горчица/

÷итирай

ћнени€: 10 464
«аписвам се за идеи......“о при нас се знае менюто, от н€колко години е едно и също......Ќо ще събирам идеи за рожденни€ ден на бебето......
÷итирай

на върха

ћнени€: 6 454
¬ключваме се с предложение са прасенце с €бълки Very Happy ¬същност в малко по модерен вариант -

–уло от свинско с €бълки и б€ло вино

÷итирай

јз нашето меню засега така го виждам:
—алати - шопска, млечна и руска
–улца от чушки - благодар€ за иде€та  bouquet
ѕлата със сухи мезета
ядки
ќсновно €стие - свински пържоли с гъби (след€ коментарите, че още не съм избрала точната рецепта) и
постни сармички (приготв€м ги с по-малко ориз и повечко от другите съставки - праз, гъби, нар€зани маслини и подправки - винаги се получават много добре)
ѕитка с късмети - оформена на топчета или розички с късмет за всеки гост
ѕлодове
“орта ¬етрило с шахматни блатове и любими€т ми €йчено - маслен крем.

“ова е за момента, но все още не е окончателно и след€ темата с интерес.
÷итирай

Ѕургас, Ћазур

ћнени€: 150
» аз съм готова с новогодишното меню. Very Happy  —алата "—нежанка", любимата ни патладжанена раз€дка,задушени пържолки,паниран кашкавал,картофки на фурна,баница с късмети,питка и торта. “ова е за сега,ако се сет€ нещо допълнително,може и да го добав€ към менюто.
÷итирай

’асково

јз сега си спомних че миналата година правихме едни "постни " сърмички и стнаха прекрасни:
та вземате три вида месо - каквото предпочитате , нар€звате го на хапки овкус€вате (аз го сложих в марината с подправки вс€ко в различна) след това си приготв€те листа от кисело зеле на малки парчета колкото да завиете едната хапчица месо. ѕодреждате в тенджерка или в гърне и задушавате във фурната или на котлона до готовност.—танаха прекрасни  препоръчвам ги .√ол€ма играчка си е ама ако имате добър помошник около себе си н€ма мн да се замотате покрай другите приготовлени€.  chef
÷итирай

ћнени€: 1
пълнена пуйка

салати-разнообразни smile3501

мезета chef
напитки
÷итирай

под тепетата

ћнени€: 1 111
» при нас е горе долу непроменено:
 €дки
 руска салата,сухи мезета
 капама
 питка, ако остане време
 баклава
 децата искат еклерова торта, но при наличието на баклава не ми се играе и ще помисл€ за нещо друго
 баница с късмети
÷итирай

ѕазарджик/Ћондон

Mama Svetla , може ли рецептата за торта ¬етрило?
÷итирай

¬арна

ѕривет, мацки! Hug

јз за сега съм замислила следното:
—алати -  може би овчарска и снежанка.
ѕред€сти€, подредени като подаръчета:
ѕалачинка намазана с крема сирене, чесън и копър, оформена като бонбон;
ѕиперка завита като ролце с майонеза, €йца и сирене;
–уска салата като подаръче;
ћоже би и топчетата от орехи и сирене:

ато гарнитура картофената елхичка оформена и украсена.
ќсновни - зелеви сърми, свински пържоли, пълнена кокошка с ориз /това заради 1 €нуари, нали е ¬асильовден та се сервира пълнена кокошка или петел. ћъжа ми е именик, дано не ни отлети късмета с пернатото  Laughing/
ћезета, €дки, пита, баница с късмети и може би н€каква купена торта за десерт.

“а мол€ за интересни идеи за пържолите, искам нещо със сос н€какъв да се получи, сочно да стане, може би на фурна, незнам и аз още, не съм правила досега такива пържоли освен на скара newsm78 newsm78 newsm78 ѕомагайте!
« ѕоследна редакци€: ср, 29 дек 2010, 10:31 от Alokazia »
÷итирай

Mama Svetla , може ли рецептата за торта ¬етрило?

»ма най-различни варианти, но аз € прав€ така:

Ѕ€л блат:
4 €йца
2 ч. чаши (непълни) захар
1/2 чаша олио
1 ч. чаша пр€сно мл€ко (може и вода)
1 бакпулвер
3 чаши брашно
¬анили€

аф€в блат:
5 €йца
2 ч. чаши (непълни) захар
1/2 чаша олио
1 ч. чаша пр€сно мл€ко (може и вода)
1 бакпулвер
2 1/2 чаши брашно и ½ чаша какао

—лед изпичане раздел€м бели€ блат на 2 (с конец). ќт каф€ви€ първо изр€звам внимателно 1 мнооого тънък блат за ветрилата, а пак останалото дел€ на 2.
—лед това с помощта на чинийка и чаша нар€звам 4-те блата на кръгове. ѕодреждам шахматно Ц б€л кръг, в него Ц каф€в и в средата пак б€ло. —ледващи€т ред Ц обратно и така ...

—ироп Ц 1 ½ чаша захар и толкова вода. Ќ€колко капки ромова есенци€.

рем:
яйчен
3 €йца
7 лъжици брашно
1 л. пр€сно мл€ко и 15 лъж. захар (може и по-малко 10-12)
ћл€кото кипвам със захарта и във вр€щата смес добав€м с непрекъснато бъркане разбитите с вода €йца и брашно. —гъст€вам леко и остав€м да изстине добре.

ћаслен:
1 пак. масло разбивам с пудра захар.

ћаслени€ крем добав€м лъжица по лъжица към €йчни€, като непрекъснато бъркам с миксера. » тук доб€в€м н€колко капки ромова есенци€.

«а ветрилата:
“ънки€ каф€в блат разр€ззвам на 16 равни парчета (ветрила). ѕодреждам ги в намазана с масло тавичка и заливам вс€ко парче с карамелена глазура (към 200 гр. карамеллизирана захар добав€м 150-200 гр. вода и сгъст€вам).

ўом глазурата изстине, внимателно ветрилата от тавичката и подреждам върху тортата. ѕредварително по ръба на тортата съм направила дебел бордюр от сметана, върху който ги слагам да полегнат леко. ¬ средата, където се събират върховете прав€ розички от сметана. ѕокривам с ивици сметана и външните краища на ветрилата.

Ќезнам колко добре го об€сних, но не си намерих стара снимка да покажа. ”тре мога да онаглед€.

“ортата се прави лесно, ефектна е и вкусна.  
« ѕоследна редакци€: ср, 29 дек 2010, 10:52 от Mama Svetla »
÷итирай

ћнени€: 145
не намирам рецептата за топчетата със сирене и орехи, ще ми помогнете ли?
а рулцата от чушки ще се прав€т задължително  Love
÷итирай

¬арна

не намирам рецептата за топчетата със сирене и орехи, ще ми помогнете ли?
а рулцата от чушки ще се прав€т задължително  Love

“опчета от сирене
300 гр. меко сирене
1 чаена чаша смлени орехи
5-6 скилидки чесън
черен пипер
ќформ€т се топчета и се овалват в каквото си пожелаеш: червен пипер, смлени орехи, сусам...
« ѕоследна редакци€: вт, 15 фев 2011, 12:27 от Alokazia »
÷итирай

ѕ≈ў≈–ј

ма€куб, аз не съм € публикувала рецептата за топчетата, но запов€дай, така са по рецепта от ¬есели€ готвач:
300 г сирене
125 г масло
4-5 с.л. запечени орехови €дки
 чесън
черен пипер
¬сичко се смесва добре, оформ€т се топчета и се овалват по желание с каквото искате.ѕресто€ват в хладилника. ћоже и в различни продукти, за да се получат шарени - в червен пипер, магданоз, орехи, сусам.
“ова са моите, станаха големки, хубаво е да са по-малки, като черешки.
÷итирай

ћнени€: 145
много ви благодар€  bouquet
÷итирай

забравих си мисълта...

ћнени€: 2 105
јелис,  можеш да видиш и мо€та торта ¬етрило , много лесно се получава и е много вкусна.

« ѕоследна редакци€: ср, 29 дек 2010, 11:52 от Venetta »
÷итирай

’оланди€/’ага

ћнени€: 1 333
«а мен не е Ќова година, ако на масата н€ма:

портокали
шоколад
 ока-кола

“ова е от комунистическото време, когато тези продукти присъстваха само на Ќовогодишната ни трапеза. » до ден днешен като пи€  ола или €м портокал, усещам един празничен дух  Confused.

ƒругото, което съм планувала, пак по стара семейна традици€, е:
 салата —нежанка, с маслинки за украса
 сухи мезета - луканка, шпек, кашкавал
 печени фъстъци

ќсновното го мисл€ още, но искам да не е манджа, може би пържоли с картофена салата. Ѕанално, но класика.
ўе ми се и питка да направ€, но нали и баница тр€бва да има..., не ми се ще да пре€ждаме. ћного съм навита на Ѕол€рската питка    на Ѕил€на.
 Ѕаницата-бюрек, ко€то јелис предложи ми изглежда много добре и мисл€ не€ да прав€.
 ƒесерт - сладолед с плодове, €годов сироп и бита сметана.

ј одеве гледах при √ала »рина ‘лорин, ко€то каза много интересно пред€стие с ананас и козе сирене.
Ќареждат се в тава шайби ананас от консерва, отгоре се слагат кръгчета козе сирене, най-отгоре се забожда орехче  и се пече.
ўе го пробвам задължително.

÷итирай

ћнени€: 1 802
 Hug “ази година ще сме май гол€ма компани€ и след разпределение на труда аз ще прав€ :
—алатката
»ли снежанка мисл€ да си куп€ тензух за да си изцед€ сама киселото мл€ко, не ми харесват готовите изцедени млека  #Cussing out. јко се сещате откъде мога да си куп€ тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)
»ли —олена торта може да се сложи и риба тон или пилешко печено месо.

ќсновното €дене е под въпрос над€вам се другите "готвачи" да го приготв€т. ћол€ се само да не купуват нищо наготово, а да си направ€т труда все пак  Crossing Arms

Ѕаницата винаги съм правила "вис€ща баница" и мама така е правила винаги по Ќ√ тази баница. “ази година мисл€ да е баницата на ћорена. Ќе съм € правила, но много € харесват €вно има защо.

ѕитката с късмети - ще € измисл€ пак аз  Love —игурно ще се наложи да прав€ две т.като единствената ми висока тава е една огнеупорна ко€то е с малък d  Laughing

—ладкишите - направих меденки по  оледа виждайки вашите красоти. Ќо музата ми за украс€ване дойде миналата вечер  Crazy ”красих ги станаха много красиви(снимки по-късно)

¬чера направих бонбони рафаело. “ази вечер мисл€ да ги опаковам  Very Happy

ўе направ€ баклава

ўе направ€ и сладкиша на —ладка ’апка с майонеза мисл€ да го декорирам с коктейлни череши и разни(ще измисл€) за да му предам празничност Smile

—поред настроението ми ще има и разни хапки и сандвичи или
ќрдьовър с риба тон - страхотни са!, сирена, €дки...

÷итирай

Ќа кра€ на вселената!

ћнени€: 2 331
ћожеш да си купиш тензух от магазините за платове (в н€колко съм виждала) на метраж. —ъс сигурност е по-евтино от този в бебешките, който е опакован.
÷итирай

забравих си мисълта...

јз сипвам киселото мл€ко във филтъра на старата кафе-машина и така то се се изцежда. Ќо разбира се количеството кисело мл€ко, което се побира във филтъра е малко и затова го прав€ на два пъти.
÷итирай

’оланди€/’ага

Ќаште цед€ха кисело мл€ко в чорапогащник  Laughing
÷итирай

»ли снежанка мисл€ да си куп€ тензух за да си изцед€ сама киселото мл€ко, не ми харесват готовите изцедени млека  #Cussing out. јко се сещате откъде мога да си куп€ тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)

» аз от бебешки магазин съм го купувала  35 ј мл€ко за цедене - ползвам ¬ере€ с масленост 4%, защото и така си е достатъчно гъсто и става готово много бързо  chef

Venetta, карамелът за ветрилата го приготв€м с вода, защото така може да се контролира плътността му и позвол€ва по-фино нанас€не. »наче и тво€т вариант с пандишпанените блатове е добър.
÷итирай

забравих си мисълта...

Mama Svetla, то ветрилата могат, да се покри€т с какво ли не. ¬ъпрос на вкус и предпочитание е. јз едната € направих с карамел и €дки, а другата с б€л и черен шоколад. ћоже и със сметана, маслен крем или марципан да се покри€т и с какво ли не още.
Ќо аз см€там тази година да направ€ шарлота с вишни. “ака или иначе на Ќова година има винаги доста неща за похапване, затова ми се иска да има и повече различни плодове, салати и една лека торта.

÷итирай

ћммм, много вкусно изглежда и звучи  chef
—ъс сигурност ще € пробвам при първи€ следващ случай  Very Happy
÷итирай

—офи€

:.....:. јко се сещате откъде мога да си куп€ тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)

“ензух купувам редовно от магазините за платове.Ќа метър се продава....ќколо 90ст - 1лв е цената....
÷итирай

софи€

ћнени€: 277
 chef
÷итирай

“ензух се продава и в аптеките.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 458
ќстанаха ми очите в тази турска баклава.
јко имам време ще направ€ за Ќова година. bouquet
÷итирай

Ўумен

ћнени€: 426
Ќаште цед€ха кисело мл€ко в чорапогащник  Laughing
 иселото мл€ко за салата —нежанка изцеждам ,като прав€ три вертикални разреза от горе до долу на кофичките.ѕостав€м ги върху обърнати чинийки за кафе в н€каква тавичка.
÷итирай

ћнени€: 1 802
:.....:. јко се сещате откъде мога да си куп€ тензух...( в магазините за бебешки дрехи има ли?)

“ензух купувам редовно от магазините за платове.Ќа метър се продава....ќколо 90ст - 1лв е цената....

Ѕлагодар€  Crazy Ѕлагодар€ и за съвета за чорапогащник. јко не намер€ тензух нов чорпогащник ще намер€ лесно  Laughing

«а мен не е Ќова година, ако на масата н€ма:

портокали
шоколад
 ока-кола

» за мен е така Smile а съм само на 24...

ќстанаха ми очите в тази турска баклава.
јко имам време ще направ€ за Ќова година.  :bouquet:

”спех  chef  :bouquet:
÷итирай

¬арна

ћнени€: 637
«а топчетата от сирене: просто по-меко сирене ли тр€бва или крема-сирене?
÷итирай

¬арна

«а топчетата от сирене: просто по-меко сирене ли тр€бва или крема-сирене?

ћоже и по-меко саламурено, може и крема. ¬ъпрос на вкус, аз поне напоследък не съм попадала на хубаво крема сирене, въобще нищо общо с вкуса, който си спомн€м от преди 10-на години  Tired
÷итирай

Sofia

ћомичета,заинтригувахте ме с тези топки от сирене,ще взема и аз да ги направ€.»наче мисл€ да направ€ пълнено пиле в гърне,отстрани със сърмички или с кисело зеле.—алатите ще са традиционни,руска и снежанка,баница с късмети а за десерт едни тригуни от «вездев.» на мен ми останаха очите в турската баклава,но като вид€х,че се точат корите и се отказах,н€ма да имам сили за това Sad
÷итирай

sofiq

ћнени€: 96
«дравейте,и аз се включвам че още не съм решила какво да е.
«а първа година ще сме си сами със съпруга.ƒъщерите ми работ€т на Ќова година,винаги ходим при т€х във заведението но тази година докато се чудим си останахме сами във къщи.ћисл€ да приготв€:
снежанка,руска,туршийка,баница със късмети и една със праз за мене,питка,и за основно  апама/телешко във зелеви листа,свински пържолки,пилешко,телешка сурова наденица и зеле/н€ма как ще тр€бва да се съобраз€ малко и със диетата на съпруга.«а десерт ще прав€ баклава и може би торта ако ми остане време,че тр€бва да прав€ и за дъщер€та и колегите и.
÷итирай

ћнени€: 1 821
≈то тази е чудесна, ако ви се точи Peace

колко гр кисело мл€ко е 1/2 кофичка, ко€то ти ползваш за баницата?

(ѕри нас 1 кофичка е 900 гр). ћерси.
÷итирай

ямбол

ћнени€: 75
Aми тук една кофичка е 400 гр., така че 200 Smile
÷итирай

“алант на 2012,2013 г.

ћнени€: 2 162
ѕрисъедин€вам се към вас. ¬ наши€т дом ще имаме:
         апама/пилешко, свинско,суджук, - ред€ ред зеле, ред меса, а най-отгоре зеле/.
        ѕържоли със сметана във гювеч.
        Ѕаница/тази година ще € прави синчето, че се контузих/ Embarassed
        “ортичка.
        ядки.
        —алатки.
≈й, накра€ на рима го докарах добре... Laughing
÷итирай

ћнени€: 1 821
Aми тук една кофичка е 400 гр., така че 200 Smile

Ѕлагодар€ ти Smile
÷итирай

—офи€

ћнени€: 188
«дравейте, ще ви след€, защото и аз не съм решила още какво да сготв€ като основно €дене.
«а топките със сирене искам да сподел€, че аз ги прав€ с н€колко вида сирене-бри, крема сирене, б€ло саламурено и рикота. ѕосле ги овлавам в натрошени орехи или бадеми, става и със счукани сухари Peace  ато се сложат н€колко вида сирене става по-вкусно-не е толкова солено. ћоже да се овал€т и в ситно нар€зан магданоз.
÷итирай

Ќа морето, под липата

ћнени€: 371
«дравейте!
ћо€та част от новогодишната трапеза е картофено руло с шунка и гъби и пилешки хапки в сметаново сосче, естествено и торта, но не съм решила още каква ще е.
¬ид€х, че препоръчвате пържолите с пушено сирене и гъби в зелев лист. Ќаистина са много хубави, свекърва ми винаги ги прави на  оледа.
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 043
Ќие също сме на капама. «а€вката ми беше дадена още по  оледа.
ќсвен не€ си мисл€ да спретна н€каква бърза тортичка,

Ѕлини с пушена сьомга и маскарпоне, мезета,

ѕитка с рози,

» малко идеи подход€щи за празника  Smile

“ези сарми стават много вкусни и сочни, правила съм ги много пъти.

ошнички със спанак и синьо сирене

—олени еклери с три вида плънка

и питка —лънчоглед
÷итирай

ƒнес направих пробно ‘лорентински пастет от пилешки дробчета, става страшно вкусен, и за утре ще направ€. –ецептата е от тук: http://sharemykitchen.com/bg/recipes-bg/my-recipes-bg/strarters- … e-liver-crostini/
ѕропуснах само каперсите, защото не ги харесвам, аншоа не сложих, защото н€мах, а вместо салви€ сложих малко мащерка и естрагон.
÷итирай

на върха

ћнени€: 6 454
ќще две предложени€ от мен:
ќще две предложени€ от мен:

ƒжолан с винко и дребни лукчета

¬арени гевречета

÷итирай

—тара «агора

ћнени€: 15
Ќа нашата новогодишна трапеза ще има:
-млечна салата, обмисл€м още н€каква  от свежи зеленчуци
-€дки, плодове
-свински пържоли с лук и пресни печурки
-торта “рюфел

-”сукана пита с мед и орехи на “анита, по рецептата предоставена ни от Labrex

неверо€тно вкусна пита, и много сполучлива рецепта за тесто, без бой признавам че едната от двете пити които се получиха беше преполовена от мен още днес, искам линк на първа страница към темата с диетите Crazy
¬есело посрещане на новата година на всички, сега нещо малко ми се виждат ти€ работи като ги написах, а и мезенца ще има луканка и др.....а и баница с късмети де.. Very Happy
« ѕоследна редакци€: чт, 30 дек 2010, 17:03 от nin4e »
÷итирай

—офи€

ћнени€: 86
јз съм решила да не готв€ тежки "манджи" тази година. ћенюто у дома ще бъде:

—кариди в сос от вино и сметана, поднесени с рецина.
—алата от къдрава марул€, айсберг, червена салата, рукола и кълнове от лук с лимоново-зехтинен дресинг. ѕоднесено с ракийка за който пожелае.
–улца от пражка шунка и снежанка.
ѕресни чушки сиври€ пълнени с катък.
ѕлато от н€колко вида маслини, мариновани чесънчета (купешки), мариновани лукчета (също купешки) и бейби кисели краставички.
ѕлато от сирена (бри, гауда, рокфор, пеш и т.н.), поднесено с червено вино.
¬ълчо плато (бански старец, н€колко бида испански колбаси, филе и пастърма), с червено вино разбира се.
ѕитка.
Ѕаница с късмети.
ядки - лешници, бадеми, кашу, шам-фъстък, поднесени с бърбън.
Ўоколадови бонбони, поднесени с ликьор.
ѕлодове и шампанско.
 араоке.
Ѕенгалски огън и конфети.
“анци.
 афе.

÷итирай

” дома н€къде

ћнени€: 2 151
Ќие ще сме 5 човека и менюто н€ма да е много богато.—алатките ще са руска и италианска.ѕлато с луканка,шунка,маслини и кашкавалче,пилешки хапки.ќсновното ще е свински мръвки с много лук,моркови,пол€ти с вино и върху т€х ще сложа сос тартар.«а гарнитура пържени картофки.ƒесертите са тиквеник,баклава,плодова торта.јлкохола и баницата с късметите са €сни. Mr. Green
÷итирай

1st floor

ћнени€: 2 433
ќх, как ми се при€доха от топчетата със сирене... Very Happy
Ќо имам само твърдо, та да питам , не може ли да се добави малко майонеза или кисело мл€ко за да се размекне  newsm78
»наче менюто за утре е капама , макаронена салата, снежанка, мезенца, сирена, пълнени €йца , рулца от шунка /пълнени с крема сирене и кисели краставички /. ѕлодове, €дки . —ладките са ми всичките от форума  Very Happy - локумките на ƒжемма , бадемки /не ми стигна една кути€ локум, та пълних от същото тесто с бадеми вътре и малко по-продълговата форма/, шприц-сладки, меденки...”тре мисл€ да забъркам и майонезени€ сладкиш, но с новогодишна украса от горе /още не съм € измислила, ако имате идеи,  казвайте /. » естествено баница с късмети - майка ми ще € приготви не€, т€ е спец-а!!!
÷итирай

Ќа кра€ на вселената!

ћнени€: 2 331
ќх, как ми се при€доха от топчетата със сирене... Very Happy
Ќо имам само твърдо, та да питам , не може ли да се добави малко майонеза или кисело мл€ко за да се размекне  newsm78
»ма рецепта за топчета със сирене с масло http://recepta.org/recepta/chesnovi-topcheta-sys-sirene/2258
÷итирай

под липите!

ћнени€: 88
„удни идеи сте дали!
 » аз хвърлих око на тези топчета със сирене,но и моето е твърдо и си мисл€,че с майонеза наистина ще стане-млечна домашна  chef
 иначе за утре вече са готови:
 млечна и руска салати
 начукани пържоли,наръсени с пипер и сол-
т€х в гювеча със сос от гъби и сметана,но
утре ще ги готв€
 чийзкейк с боровинки отлежава
а утре ще се прав€т:
 питка-слънце
 баница с късмети
мезета...

ѕри€тна подготовка от мен!«на€,че всички утре ще се въртим около печките  cook
÷итирай

ћнени€: 5 002
Ќие тази година пак на обичайното залагаме -
 овчарска салатка ,
млечна салатка ,
сухи мезенца
€дки.
ѕържолки по аржентински с гарнитура каротфки( ще видим в кой вариант) и това ще е .
ƒруги години печ€хме прасенце или ц€ла пуйка ама та€ година н€ма да е , компани€та е по скромна.
Ќо това не ми пречи да открадна н€ко€ идейка и от вас.
’а и аз ще прав€ утре това ,не знаех  че така се казва.—лагам и гъби под кашкавала.
÷итирай

—офи€ /јбсурдистан

ћнени€: 2 193
ћного благодар€  bouquet
÷итирай

Ѕългари€

ћнени€: 2
ƒобро утро, момичета!
–ешихме нашата Ќовогодишна вечер€ да е на рибна основа, имам едни чудни лаврачета в хладилника, които по-късно ще сготв€ с б€ло вино и салви€.
«апочвам сега с кафенцето да приготв€м пред€стието за довечера, та се сетих да ви го предложа - студено пред€стие с пушена сьомга и козе сирене. ƒокато си изпи€ кафето, ще съм го сглобила и в хладилника! Ќ€ма печене, н€ма варене и т.н.
÷итирай

тежа си на м€стото

ћнени€: 234
ѕривет мривет , чета аз за вкуснотиите на новогодишната ви трапеза и реших и аз да сподел€  Smile, та ние капама н€ма да правим защото си минахме от реда на  оледа, в последите години ни стана традици€ и затова в новогодишната вечер ще похапнем сладко от :

снежанка
кьополу с майонеза
абисински хайвер
мезета - филе, суджук и шпек
пържени коктейлни кюфтенца
царска турши€
пържоли на фурна пол€ти с гъбен сос и печени картофи за гарнитура
питка с късмети
зелеви сърми с накълцано месо за разкош  Mr. Green

ћного веселба на всички в очакване на дванадесети€т час  newsm42
« ѕоследна редакци€: пт, 31 дек 2010, 14:02 от libra »
÷итирай

ћнени€: 135
 апама
пита с късмети
салата от печени чушки, турши€
еклери
раки€ и вино Very Happy
÷итирай

ћнени€: 283
ѕарена турши€,
—ръбските  сарми на майстор ћиро в глинен гювеч,
¬ино,
ѕлодове.
÷итирай

все тук

ћнени€: 1 503
√отови сме за довечера. ћенюто е традиционно, но вкусно:
—алата "—нежанка"
–уска салата (или салата "ќливие")
Ѕанска капама
Ѕаница с готови точени печени кори
“орта "ћозайка"
ћеденки, сладки, €дки и питиета.
¬есело посрещане на Ќовата 2011 година !  Hug
÷итирай

ћомичета, това ще с амоите късметчета за баницата !  

bouquet bouquet bouquet
÷итирай

—офи€

Ћасе,хубави са късметчетата!  Hug
—амо се питам,дали ако ги сложиш в баницата и € печеш така...да не се разтекат ти€ маркери.... ooooh! Rolling Eyes......ј?!..... во ще кажеш?
÷итирай

ћнени€: 1 461
аз тази година н€мам много време за приготвлени€ дори в монета съм на работа  Sad
салата с марул€
руска салата
хл€б
в гърнето наредих свински джолан и зелеви сърми ,остава само да го сложа в фурната  Very Happy
баница с късмети
и разни сладки фунийки ,линцерови сладки ,арменски сладки, рохличките на Ќат  и меденки
 мезета , филе елена, луканка,кашкавал и сирена
плодове
 и не на последно м€сто домашно винце малко съм надалеко от бг но мама ми изпрати една бутилка винце дори си купих глинена каничка за него  Very Happy
питката ще € прав€ утре за васильов ден
« ѕоследна редакци€: пт, 31 дек 2010, 17:30 от FRESA »
÷итирай

÷итирай

Ќ€ма да ги слагам в баницата късметите , отгоре ще ги закача на клечки , а и това ми е лака, че н€мах маркери!   ooooh!
÷итирай

—офи€

ћнени€: 297
«дравейте момичета,

¬есело посрещане на новата 2011 година. ћного здрави и късмет.

≈то част от новогодишната ни трапеза:

ћъфини с нутела http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918885 , които използвах за направата на торта костенурка http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918882

Ѕанички с късмети http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918884

ѕилешки шницели http://petyyaa.snimka.bg/cooking/koleda-2010.557180.21918889
«а гарнитура пека в момента едни полуготови картофи.

’убава вечер!  :bouquet:
« ѕоследна редакци€: нд, 02 €ну 2011, 09:21 от ѕет€€ »
÷итирай

Sofia

ћнени€: 2 619
≈то моето меню (скромно, защото ще сме сами в къщи):
 отлети с бекон в зеле (или бърза капама му викам аз)

печени картофи

Ѕаница с късмети

ѕлюс н€колко салати и мезенца и домашна питка, но още се пече и не мога да € покажа.

¬≈—≈Ћќ ѕќ—–≈ўјЌ≈ » ћЌќ√ќ «ƒ–ј¬≈ Ќј ¬—»„ »!
÷итирай

¬арна

ћнени€: 458
¬≈—≈Ћќ ѕќ—–≈ўјЌ≈ Ќј Ќќ¬ј“ј √»ƒ»Ќј
ј сега си пускам баницата с многооо масълце Hug

аранжирана с чаша вино  :bouquet:
÷итирай

÷итирай

ћнени€: 27
—нощи б€хме на руска салатка,картофена,€дки,луканка,пушен кашкавал,сирене с подправки,баница,сладки-виненки (обожавам ги!),мариновани пържоли с гъби,пушен кашкавал,топ.сирене в йена,станаха трепач,плодове,бисквитена торта с орехи и какаова глазура и пиене.
« ѕоследна редакци€: сб, 01 €ну 2011, 10:27 от karzz »
÷итирай

Torino,IT

ћнени€: 1 812
„естита Ќова √одина момичета bouquet

≈то снимка на нашата празнична трапеза от снощи , само с мезетата, питката и баницата Peace
÷итирай

¬арна

ћнени€: 5 752
„≈—“»“ј Ќќ¬ј √ќƒ»Ќј!!!

≈то и мо€та новогодишна трапеза:

http://kisa.snimka.bg/other/semeyistvoto.90554.21922575
÷итирай

¬арна

„≈—“»“ј Ќќ¬ј √ќƒ»Ќј, ∆»¬» » «ƒ–ј¬»!!!

≈то и нашата новогодишна трапеза:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=569394&l=236362d46a&am … d=100000282336805
÷итирай

—траната на чудесата

ћнени€: 2 333
„естита Ќова √одина!
Ќие б€хме на гости,така че само част от мезетата б€ха приготвени у дома
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs749.ash1/164012_18 … 699_7288240_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs062.snc6/167247_18 … 32701_63487_n.jpg
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/hs045.snc6/167586_18 … 2703_259377_n.jpg
и питата
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs796.ash1/168601_18 … 698_6493805_n.jpg
÷итирай

ћнени€: 27

http://www.facebook.com/photo.php?pid=569394&l=236362d46a&am … d=100000282336805
ќстанаха ми очите!
—трахотна маса!
  bouquet
÷итирай

BG

ћнени€: 1 665

јз също съм впечатлена от тази трапеза. ѕоздравлени€!

ак е приготвена тази салата и елхичката:

÷итирай

¬арна

Ѕлагодар€ за комплиментите!!!  Hug Hug Hug

≈лхичката е от картофено пюре, в чини€та има руска салата, чушката е завита с €йца, сирене и майонеза, а другото е палачинка, навита с две смеси - краставички кисели с пастет и лютеница със сирене, овал€на в кашкавал.
÷итирай

’оланди€/’ага

Alokazia, страхотно оформление! ўе си го открадна и аз за следващата година.

јбе какво стана с това оформление на форума, много ми е смотано така, все едно си пиша в личните..
÷итирай

—трахотни трапези! јлокаци€, поздравлени€! Peace Hug
÷итирай

софи€

ћнени€: 100
„естита Ќова √одина момичета много здраве и късмет,ето и нашата трапеза
http://media.snimka.bg/7852/021959265.jpg
÷итирай

BG

ћнени€: 1 665
Ѕлагодар€ за комплиментите!!!  Hug Hug Hug

≈лхичката е от картофено пюре, в чини€та има руска салата, чушката е завита с €йца, сирене и майонеза, а другото е палачинка, навита с две смеси - краставички кисели с пастет и лютеница със сирене, овал€на в кашкавал.

Ѕлагодар€  smile3525
÷итирай

¬арна

ћнени€: 1 043
Alokazia, впечатлена съм от красиво и стилно подредената маса! ѕоздравлени€ от мен!  bouquet
÷итирай

—офи€

ћнени€: 453
ѕоздравлени€ за ћikkeyЃЩ bouquet
ѕравих Ѕлините със сьомга, само че сложих немско крема сирене с подправки, пусто маскарпоне не мога за го преглътна с неговите 80 и кусур процента масленост.
ќще доста неща си харесах от нейни€ блог, които непременно ще пробвам.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-136 от 136 отговора