«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора

ћнени€: 1 366
ћораксела катаралис - имате ли опит с не€?  ак € лекувахте? »золираха € на бебето от носен секрет. ƒали ще се повли€е от локално лечение? /без хомеопати€, мол€/
÷итирай

sofia

ћнени€: 764
“ова е бактери€, ко€то като стафилококите и стрептококите се развива в носоглътката (най-вече) и може а е причина за посто€нни хрема, ко€то вторично може да се задълбочи в ангини, отити, конюктивит или бронхит.
 ћедицината € лекува с антибиотици, но не много успешно.
ѕри нас и при двете деца € откриха и предложената ми терапи€ беше н€колкомесечна терапи€ с промен€щи се антибиотици и ежемесечни изследвани€ на секретаот носа и гърлото + мазане с трипафлавин. тогава дъщер€ ми беше само на 5 мес. и варианта за толкова много антибиотици  за мен беше изключен.... затова отидохме на хомеопатично лечение, което тра€ около 40 дни (и сигурно ми излезе поне 3 пъти по евтино Smile).  “и си решаваш как да процедираш Smile ”спех!
¬иж тук: http://nature.web.ru/db/msg.html?mid=1180882&s=
http://nature.web.ru/db/msg.html?mid=1176798&s=
÷итирай

јтина, √ърци€

ћнени€: 7 522
ћораксела катаралис - имате ли опит с не€?  ак € лекувахте? »золираха € на бебето от носен секрет. ƒали ще се повли€е от локално лечение? /без хомеопати€, мол€/
Ќищо особено, нищо "екзотично". ѕравите антибиограма и в зависимост от резултатите може да се обсъди стандартно антибиотично лечение, съобразено и с възрастта на детето.
ћораксела е един от трите най-чести причинители на остри отити при децата:
*—трептокок
*’емофилус
*ћораксела катаралис
« ѕоследна редакци€: пт, 18 ное 2005, 11:55 от Birdie »
÷итирай

ј задължително ли тр€бва да се лекува? «ащото четох че е част от нормалната флора на носоглътката. Ќещо не ми се дава антибиотик заради хрема. Ќ€ма ли да се повли€е от н€какви антибиотични капки  локално?
√олеми€т ми син така си живее с едни стафилококи , но освен  че трудно му минават хремите, друг проблем не е имал.
÷итирай

јтина, √ърци€

ј задължително ли тр€бва да се лекува? «ащото четох че е част от нормалната флора на носоглътката. Ќещо не ми се дава антибиотик заради хрема. Ќ€ма ли да се повли€е от н€какви антибиотични капки  локално?
јз лично много р€дко прав€ пос€вки на носен секрет. Ќе виждам полза от това в ежедневната практика.
«а това дали да се лекува ћораксела, зависи от симптомите. «а обикновен ринит сигурно бих опитал първо носни капки с тобрамицин например. Ќо тр€бва да се погледнат и ушичките задължително...
÷итирай

» аз точно за “обрамицин си мислех, обаче го н€маше в антибиограмата и докторката написа една рецепта за капки с ампула √ентамицин вътре. »зследване пуснах, защото отдавна му хърка нослето  и подозирах че има н€каква бактери€. »наче сегашното боледуване си беше вирусно, и аз го изкарах. ѕри следващи€ преглед ще € накарам да прегледа ушичките. Ѕлагодар€ за съветите.
÷итирай

ќстров ѕри€телство

ћнени€: 632
«дравейте,
по този повод да попитам и аз.Ќие се преглеждахме за стафилококи, но за наша радост н€маше, но той продължава да хърка.“а въпроса ми е, тъй като виждам, че ушите също влизат в прегледа, при нас има много ушна кал, е много много, но като за бебче ми се вижда много - това показателно ли е за нещо свързано с гореописаните от ¬ас болести?
÷итирай

јтина, √ърци€

«дравейте,
по този повод да попитам и аз.Ќие се преглеждахме за стафилококи, но за наша радост н€маше, но той продължава да хърка.“а въпроса ми е, тъй като виждам, че ушите също влизат в прегледа, при нас има много ушна кал, е много много, но като за бебче ми се вижда много - това показателно ли е за нещо свързано с гореописаните от ¬ас болести?
Ќе, не е. —амо леко овлажн€ване на нослето с една две капки физиологичен разтвор е напълно достатъчно за тази възраст. ƒа не е много топло в къщи и да не го "навличате" много.
÷итирай

ќстров ѕри€телство

ћнени€: 632
Ѕлагодар€ отново Ѕърди!
÷итирай

Ѕерковица

ћнени€: 1 858
≈х без мене не може ooooh!
Ќа —ветли му откриха —тафилокок ауреас(дано да съм го написала правилно)от антибограмата се разбра че е чувствителен към Ѕисептол и е резистентен към всичко друго.ёни го откриха в белите дробове и с венозен ант. се "изчисти"сега го намерихме в гърлото от т'ва оттърване н€ма ли?Ќашите лекари тук само свиват рамене и казват че за ћуковисцидозата било нормално .ƒаже този стафилокок бил по-малкото зло да съм се радвала че е той а не   e псевдомонас.“а ако можете да ме "светнете" lamp оттърване има ли?
« ѕоследна редакци€: пн, 21 ное 2005, 02:41 от svetlionkata »
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора