Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 790 отговора

БГ - София

Нова тема за въпроси и отговори.

Моля, преди да попитате погледнете закованата тема Торенти за … 51;ОГ!

Без ЗАПИС! В каталога има линкове към всичко ново, а той е закован.

Весело изкарване на Новата Година!
Цитирай

Мерси : )
Аз пак да си вметна някой бележки
Т.к. темата-каталог с торенти за детски филми е тежка (над 50 МВ) и е имало проблем със зареждането и от компютри със слаб интернет, алтернативен начин да я отворите е в текстов вид (изображенията са заместени с адресите им).

При търсенето на израз, дума или част от дума, в Internet страница, за удобство ползвайте функцията за търсене (от меню Edit-->Find), като въведете търсеното в появилото се поле и натиснете ENTER или бутончето Next. Така, ако има съвпадения, то те ще бъдат отбелязани с цвят.

Предишната тема за поиск (новите линкове не са прехвърлени все още в каталога).

Гласово четене на субтитри

Ще спомена и една програма четяща субтитрите на глас, която може да ви отмени
Не е съвършена, но все пак чете прилично гладко, не звучи като консервна кутия, има си правилни ударения, интонация според изречението... лично аз свикнах с нея веднага. Нарича се SpeechLab и работи с kmplayer. Създадена е за незрящите и е безплатна. Размерът и е 140 МВ (компресирано е 20) и можете да си я свалите от този линк.

Не, че съм против четенето, даже ми е силна страна, но откак гледах един филм със субтитри на два реда, които закриваха божествени картини, решението ми беше логично.
Ако желаете да опитате, следвайте стъпките:
1. Инсталирайте си универсалният плеър KMPlayer (свали). Позволете му да се ъпдейтне.
2. Инсталирате си SpeеchLab.
3. Стигнахме до настройките за да чете SpeechLab субтитрите. Те трябва да са текстови (*.sub или *.srt), за вградени няма как да стане.
Стартирате KMPlayer-а и натискате клавишът F2 (от клавиатурата). От категория Subtitle Processing избирате подкатегория Multiple Languages/TTS и от там рубрика Text To Speech.
На мястото на Microsoft Sam трябва да сложи Gergana и слагате отметка на Enable when displaying subtitles.
Нагледно:

Отдолу виждате Speed с който определяте колко бързо да се четат субтитрите. По-бързо ще бъде по-гладко (при мен е със стойност 5). Пуснете си филм и си нагласете по ваш вкус.

По-нагоре (Enable when displaying messages) може да включите четенето и на съобщения (пример за такива са "епизод втори").
Тънката част по настройването е да зададете сила на звука на четените субтитри подходяща на звука на самият филм. С други думи, ако субтитрите са много тихи няма да ги чувате, а ако са много силни ще е неприятно. Може да правите промени докато върви филм за да видите как те ще рефлектират.

4. Остана да премахнете изписването на субтитрите от екрана. Задръжте клавишът Ctrl , а след това задръжте и клавишът [, докато покаже -20% (това скрива субтитрите надолу). Пускате клавишите. Сега задръжте клавишът Alt, след това задръжте и клавишът F2, докато покаже стойност 100 (това е за намаляване размера на буквите, за да не се покажат, ако са много редове). Повече няма да видите субтитри  Hug

Бележки: Ако името на субтитрите не съвпада с това на филма, те няма да се стартират автоматично. Може да ги преименувате или просто да влачите файла със субтитри върху стартирания видео плеър.
За тези които не са свикнали с ползването на KMPlayer, малко бързи клавиши:
- Менюто на стартираната програма се появява само ако посочите с мишка горния или долен край на екрана.
- ENTER разпъва на цял екран картината.
- Интервала от клавиатурата играе роля на пауза (стоп и старт).
- Клавишите стрелки (> и <) служат за бърз преглед напред и назад.
- Колелцето на мишката увеличава/намалява силата на звука на филма.
- За записване на звука от дадено видео, клавишната комбинация е Alt и A.
- За записване на част от видеото, клавишната комбинация е Alt и C (не работи с някой нови кодеци).
- За записване на кадър като картинка, клавишната комбинация е Ctrl и E (това записва в реален размер).
- Един по един кадър може да разглеждате с клавиша F, а клавишната комбинация Shift и F е кадър назад.
« Последна редакция: нд, 29 сеп 2013, 01:29 от Мун »
Цитирай

Варна

записвам се
И търся Патето Яки с бългаски озвучаване... Rolling Eyes
Цитирай

край голямата локва

nizza
Re: Торенти за детски филми - 2
« #188 Пон., 18 Окт. 2010, 15:44 »

Цитат
Привет!

Имате ли идея къде и дали може да се намерят сериите за Випо, които дават по първа програма от 7.45?

Благодаря

Вече и в axelbg с бг аудио http://axelbg.net/details.php?id=44038
Цитирай

София

Повтарям си въпроса от предишната тема: "Аз, проклетникът" с бг аудио дали може да се намери някъде?
Цитирай

край голямата локва

За да се намери филм с бг аудио той първо трябва да се издаде на двд. Това става минимум няколко месеца след като бъде свален от екран.
Цитирай

Получих на лични съобщения една молба. Изглежда има някакъв проблем с достъпа до темата, затова цитирам тук:

По време на новогодишните празници някъде по каналите пуснаха игрална версия на Пинокио, която ми се видя много интересна. За съжаление не успяхме да я гледаме. Можеш ли да дадеш торент за нея.
Ако нямаш възможност да съдействаш, моля те би ли пуснала питането ми в темата за детските филми? Praynig  bouquet
Желая ти успешен ден  :bouquet:

ПП: Може би става въпрос за този:
BTV - 10:30 - Пинокио (част 1) - Минисериал, Приключенски, Семеен, САЩ, 2008 г., Режисьор: Алберто Сирони, В ролите: Боб Хоскинс, Джос Акланд, Томас Сангстър, Роби Кей

http://www.imdb.com/title/tt1130992/
« Последна редакция: сб, 08 яну 2011, 14:53 от vоrfax »
Цитирай

Благодаря ти vorfax, нещата си дойдоха на мястото. Нямам идея, защо по-рано днес неможех да публикувам тук, но вече всичко е ОК.

Да, за този филм става въпрос.
Цитирай

Благодаря ти vorfax, нещата си дойдоха на мястото. Нямам идея, защо по-рано днес неможех да публикувам тук, но вече всичко е ОК.

Да, за този филм става въпрос.

За твое щастие, филма го има и в Замунда.
Цитирай

Пинокио е страхотен
Вчера го изгледахме
Дъщеря ми много го хареса. Не ми даде да почиваме - филма е 3 часа и се скъсах да чета субтитри #Crazy, но си струваше Laughing.
Цитирай

Пинокио е страхотен
Вчера го изгледахме
Дъщеря ми много го хареса. Не ми даде да почиваме - филма е 3 часа и се скъсах да чета субтитри #Crazy, но си струваше Laughing.

Опитайте гласовото четене на субтитри

« Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 23:08 от Vache »
Цитирай

Момиче, моля за помощ! Успях да свяла само 1 и 2 епизоди на филмчето. След това торента не е активен. Някой може ли да ми даде линк?
Цитирай

Извинявайте, в предишният пост, в обръщението, съм изпуснала буквички Embarassed Исках да напиша Момичета
Цитирай

Момичета, моля за помощ! Успях да сваля само 1 и 2 епизоди на филмчето. След това торента не е активен. Някой може ли да ми даде линк?

koteto, не стана ясно за кой филм и кой торент (напишете адреса) става въпрос.

ПП: Можеш да редактираш като натиснеш бутончето над поста си.
Цитирай

На края на вселената!

Момичета, моля за помощ! Успях да сваля само 1 и 2 епизоди на филмчето. След това торента не е активен. Някой може ли да ми даде линк?

koteto, не стана ясно за кой филм и кой торент (напишете адреса) става въпрос.

ПП: Можеш да редактираш като натиснеш бутончето над поста си.

Предполагам търсеното филмче е Charlie and Lola - заглавието на поста  Very Happy
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 790 отговора