Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
675-689 от 880 отговора
Да се ключа и аз в темата. Синът ми е на 15 години и от 3-4 години има екзема по ръцете. Излезе ей така от нищо и до ден днешен не можем да разберем от какво се активира. Минахме през всички възможни лекари, мазахме какви ли не котикостероиди и докато мажем се оправят, после като спрем пак излизат. Вече се отказах да давам каквито и да било лекарства и караме само на кремове които поддържат кожата мека. Също кисне ръцете всяка вечер със смрадлика и пие чай от бял равнец или коприва. Мисля че това най-много му помогна, но проблемът си го има, а той е тинейджър и е много подтискащо за него. Аз много се притеснявах в новото училище да не го избягват или да му се подиграват, но слава богу не стана така.
Днес ще ходим на преглед при д-р Кадурина. Аз вече не вярвам, че някой може да помогне, но съм длъжна да го заведа, защото съм чувала добри отзиви за нея. Моля, ако някой има опит с тази лекарка да сподели.
  Не познавам лекарката,но мога да кажа няколко  неща.Първо при който и лекар да отидеш ще ви бъдат изписани само козметики,кортикостероиди или антибиотици!Във Варна една от най-прочутите алерголожки ми каза така:,,никога не използвайте кортикостероиди-идват  пациенти,които така са се закачили за тях,че вече не могат да се откачат!''.Хомеопатката ни каза:Кортокостероиди?!Ето така се стига до астма!!!Та за енти път ще го кажа и аз:кортик. дават бърз ефект,но с времето все по нетраен;създават дисбаланс в ендокринната система и след тяхната употреба положението не се оправя,а се задълбочава!!!Ти много правилно прилагаш тетрата и белия равнец.По възможност се опитвай ти да си береш белия равнец.Мисля,че цъфти в края на лятото.Това е чудна билка.Отдавна се обедих в силните й качества.Най добре се справя с пречистването на кръвта.Пробвай с хомеопатия!
« Последна редакция: Четв., 13 Дек. 2012, 12:59 от Р@дина »
Цитирай

Хора вече незнам какво да правя.Това нещо е голяма напаст.Ето какво става.Сутрин като се събуди Дивна изглежда ок.През деня пак е ок.Почти не се забелязва.Но накрая на деня картинката е страшна.Все търся причината.Да не е от храната,да не е от водата,да не е от дрехата или играчката да не е,да не е,да не е.Даже се усъмних в едното хомеопатично хапче.Аз обаче  размествах нещата през деня и пак същата работа.Ето тази вечер беше върха.Излизахме да пазаруваме с баща й и се прибрахме след 20ч.Реших да я изкъпя преди лягане.Малко преди да влезем в банята тати я разнасяше напред назад,че като я видях-около цялата й уста ,брадичката и бузите червени ,ама червени да не приказвам,направо кръв червени!И не образован човек би разбрал.че това е възпаление и нещо в кожата работи!Като я вкарах да я къпя положението стана още по-страшно.Направо ужас!Чак се изплаших какво става.И така денем едно вечер друго.Вече съм много объркана.Уж така да не правя ,пък после залитам в същата посока.С това възпаление не мога да чакам с месеци хомеопатията да даде резултат.Трябва спешно да действам. Даже съм склонна на някакъв външен антибиотик.Не казвам,че зарязвам хомеопатията,а просто ще комбинирам методите!Вие как мислите?Кой път да хвама?
Цитирай

Комбинирането на методи може да навреди повече отколкото може да помогне само един от тях самостоятелно - особено на хомеопатия с антибиотици или още по-лошо - с кортикостероиди.
Не действай на своя глава - ако трябва се разбери с хомеопата да я види вечер точно когато е най-зле. Говорихте ли за лечебната криза?
Повечето тук сме минали по тоя път - при нас външния антибиотик нямаше никакъв ефект, затова после ни изписаха вътрешен  Naughty  Знам колко е трудно да си гледаш детето и да не можеш да му помогнеш, още по-трудно е търпението  Hug
Цитирай

Комбинирането на методи може да навреди повече отколкото може да помогне само един от тях самостоятелно - особено на хомеопатия с антибиотици или още по-лошо - с кортикостероиди.
Не действай на своя глава - ако трябва се разбери с хомеопата да я види вечер точно когато е най-зле. Говорихте ли за лечебната криза?
Повечето тук сме минали по тоя път - при нас външния антибиотик нямаше никакъв ефект, затова после ни изписаха вътрешен  Naughty  Знам колко е трудно да си гледаш детето и да не можеш да му помогнеш, още по-трудно е търпението  Hug
   По успокоих се!Току що се връщаме от хомеопатката ни.Каза да не се шашкам така.Било нормално.Като ме видя как подскачам от притеснение ни предписа графитес 30СН.В началото на лечението е нормално обрива да избие така особено и както сме ползвали кортикостероиди преди.Анна геро също беше споменала ,че в началото отваряли случая.Какво имаш в предвид лечебната криза-не сме разговаряли,но е важно да знам!
Цитирай

Радина, не смесвай методите!!!! Застани зад един и това е!
Както ти каза и Фата МОргана - всички оттам сме минали и не искам да те плаша, но ей така са нещата на приливи и отливи.
Хомеопата отваря случая с Туята, за да види дали състоянието е лечимо, оттам - започват лечебните кризи ( в нашия случай не една ) и всичко излиза навън. Кожата се възпалява, кърви, сълзи и какво ли още не. И в най-тежкия момент не съм посегнала към АБ или кортикостероид. Наскоро имах такова намерение, защото ни остана едно малко петънце само и искам вече и него да го няма, НО се въздаржах. Все пак още сме на хомеопатия и ще си удържа фронта.
Цитирай

Оооо как кърви!!!Как може повече от една лечебна криза.Нали тя е в началото?!Ужасссс!При теб за колко време даде резултат лечението?Аз се информирах и определено няма да направя грешката да съчетавам методи!!!
Цитирай

Дано при вас дерматита си остане в лека форма, докато изчезне съвсем
  Peace
Цитирай

Praynig
Цитирай

Момичета, влизам с едно питане относно хранене и захранване - време е да въведа телешко и свинско, но не мога да реша кое от двете ще е по-подходящо. Чета, че телешкото е по-щадящо стамаха, но се препоръчва да се изчака с него при деца с дерматити и неясни алергии. Вие как сте процедирали. Педиатърът каза, че може и двете.

По темата за хомеопатията не мога да се включа - не сме пробвали още. Аз съм скептична, а мъжът ми абсолютно не вярва в нея. Но чета с интерес и внимание за вашия опит.
Цитирай

До годинката никакво месо не дадох и все още не съм убедена, че е полезно. Не сме вегетарианци  Smile
Телешко още не съм дала (на 2 г. е), а свинско избягвам да давам, ако не е от домашно прасенце.
Цитирай

Моето дете не е правило реакция към храна и съм дала първо телешко, и след това свинско. Телешкото преди годинката, а свинското скоро след нея.
Цитирай

Радина, ние сме с много тежка форма на дерматит! Мисля, че съм споделяла тука - хомеопатката каза, че за нейния опит ние сме втория толкова тежък случай , който вижда. Беше дълго лечението и още продължава  ( с това петно дето ми вади очите, но вече нищо не е на фона, който беше;-))) Както и казах - приливи и отливи - 7 месеца. След това, което се падна и лятото - имахме абсолютно подобрение за 2 месеца. Наложи ни се хирургична намеса и венозен АБ и пак малко се влощиха нещата, но за малко и бързо се оправи. Сега - година след началото - едно петънце;-))) Но нашия случай е от тежките, не ме вземай за пример!
Хубавичка, аз още не давам телешко. Смята се, че ако има дерматита е свързан с алергия към белтъка на кравето мляко, телешкото е от забранените храни. Свинско си давам, но по принцип не обича много месо. Според мен започни със свинско, а можеш да си даваш и само заешко, пуешко, пилешко, не мисля, че е някакъв проблем.
Цитирай

Благодаря за споделеното. Искам да въведа ново месо, за да разнообразявам пюретата, защото менюто на малката е крайно ограничено. За сега подозирам доматите и царевицата, но не съм сигурна понеже тя почти непрекъснато е с обриви по гънките. А редом с новите зеленчуци да е и месно - вкъщи ядем месо, особено мъжът ми, най-вече свинско. Но може би ще заложа на телешко като по-леко. Яде предимно хип-ски пюрета, останах крайно изненадана, че нямат свинско. Или поне в сайта им не видях.
Весели празници на всички и дано в Новата година се похвалим с повече успехи в борбата с АД.

Цитирай

Хубавичка, не ми се търси сега по източниците, но доколкото си спомням телешкото е месо с висока алергенност. Осведоми се по-подробно преди да го въвеждаш във вашия случай.

Весели празници на всички!
Цитирай

Хубавичка, нямам идея защо се е наложило телешкото месо като " по леко" като си е алерген, докато свинското - не е.
Посъветвай се с педиатър!

ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ, МОМИЧЕТА! ДАНО ВСИЧКИ СЕ ПОХВАЛИМ С УСПЕХ В БОРБАТА С АД ПРЕЗ СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА!
Цитирай

675-689 от 880 отговора