Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 265 079
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 411
Не, благодаря!  Stop

# 706
  • Мнения: 11 336
darenceto, И аз мазах щерката с мас на водна баня като бебе, сега прави силна реакция на дерматита към нея и към преварения зехтин  Confused

slunco, с какво переш? Надявам се не ползваш омекотител и влажни кърпички ...

Я да ви питам момичета някоя от вас дава ли Шуслерови соли?

# 707
  • Мнения: 2 677
Давала съм Шуслерови доста дълго време - хомеопата ни ги беше изписал  Peace

# 708
  • София
  • Мнения: 355
  Fata_morgana, имаше ли ефект върху дерматита от шуслеровите соли и каква комбинация пихте?

# 709
  • Мнения: 2 677
Ефект имаше, но не мога да кажа дали е било само от тях - пихме едновременно шуслерови, хомеопатия и водорасли. Комбинацията беше 2, 6 и 11.

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 13:25 от fata_morgana

# 710
  • София
  • Мнения: 38 476
Да се "похваля" - аз установих алергия от яйца и цитруси.
Поне вече ще знам какво предизвиква сърбежите.
Липобазата, по мое мнение, е гола вода.

# 711
  • Мнения: 46
Ефект имаше, но не мога да кажа дали е било само от тях - пихме едновременно шуслерови, хомеопатия и водорасли. Комбинацията беше 2, 6 и 11.
  Би трябвало хомеопата да е наясно,че  шуслеровита соли също са хомеопатични лекарства,т.е. хомеопатия,хомеопатия и водорасли.Малко се отцепва от класиката сякаш.Нашата нова хомеопатка  ни спря  и водораслите и вигантола и всичко, и вече сме значително по- добре!!!Пу,пу,пу на мама зайчето, днес на 8 м. стана-отивам торта да правя!

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 16:01 от Р@дина

# 712
  • Мнения: 46
Да се "похваля" - аз установих алергия от яйца и цитруси.
Поне вече ще знам какво предизвиква сърбежите.
Липобазата, по мое мнение, е гола вода.

       Честито.
       То май всичките мазила са гола вода,но като цяло те не оправят положението,а само омазнява и леко успокоява сухата кожа!

# 713
  • Мнения: 2 677
Шуслеровите соли могат да се комбинират с хомеопатия, но самите те не са хомеопатични лекарства - даже се препоръчва използването им в комбинации  Peace

# 714
  • Мнения: 46
Не бих искала да споря,но от хомеопати вече знам ,че и те са ХЛ и на практика е възможно да осуети  самото лечение!

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
За щерката хом. беше предписала шуслерови соли, но след като си изпие последното ХЛ колкото дни трябваше, и като мине определено време след това, може би около месец по-късно можех да започна да ги давам.
Това беше началото на юни...
Но детето се оправи и не се наложи изобщо да ги пие.  Peace

Не помня и точно кво изписа тогава... Embarassed

Та може би, не трябва да се съвместяват двете неща... newsm78
Самите шуслерови соли, може би, могат да се комбинират помежду си, но с хомеопатия не знам...

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 17:04 от *Бенджи*

# 716
  • Мнения: 46
също  има и тема за обмяна на опит на хомеопати,където многократно се потвърждава тезата ,че  не трябва да се смесват с ХЛ!

# 717
  • Мнения: 46
И въобще всяко нещо ,което би стимулирало или възспирало живителната сила трябва да се избягва!

# 718
  • Мнения: 2 677
Не споря, защото не съм наясно. Моята логика е следната: от това, което съм чела за шуслеровите соли - препоръчват се да се пият в комбинации (обикновено 3 различни), което е недопустимо за хомеопатичните лекарства.

# 719
  • Мнения: 46
То междудругото и на опаковката  пише,че са хомеопатични лекарства.

Общи условия

Активация на акаунт