Re: Дерматит - атопичен, себореен, екзема... ІІ

  • 263 949
  • 1 385
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Варна
  • Мнения: 987
Биодерма ни действа по-добре от АДерма,но това съвсем не означава,че АДерма е лоша козматика  Peace

# 1 381
  • Мнения: 2 677
Омегите са хубаво нещо, но е добре да се приемат вътрешно най-вече. Само с мазане не ства, колкто и да са добри кремовете. Проблемът не е само кожен - храносмилателната система е най-важна, здравето е в червата  Peace

# 1 382
  • там някъде...
  • Мнения: 235
Здравейте,
Имам нужда от съвет. Дъщеря ми е на 3,5 годинки. Диагнозата ни е Атопичен дерматит и Алергия към белтъка на кравето мляко. Все още не сме правили тестове за алергени, просто диагнозите са поставени на принципа проба-грешка.Кожата ѝ на моменти е на дребни лишеи, които се зачервяват и след това кожата се нацепва. Не на всички места се появяват такива - предимно по личицето, ръчичките, гушката и сгъвката на коленцата.Появата им не мога да прогнозирам / един ден няма, на следващия вече е червено/. Храната - вече не съм сигурна. Докато беше бебе , направихме опит с елиминирането на храните от млечната група и симптомите на АД и АБКМ изчезваха.Приемахме Фризопеп след намяляването на кърмата ми в 6 месец и нямаше проблеми.Сега има случаи в които приема примерно прясно мляко и реакция няма, друг път има.Забелязахме че прави реакция и към други алергизиращи храни, но не всеки път. В крайна сметка след прегледи при гастроентеролог и дерматолог ни насочиха към др Мустаков и др Кралимаркова.Не сме от София и имИам информация само от интернет за тях.Интересува ме към кой доктор бихте ме посъветвали да се насочим / дори и да не са тези/.Има ли пакет тестове за алергени и в коя лаборатория са достоверни резултатите, тъй като не сме сигурни дали е хранителна алергия или непоносимост или незнам какво още ?
Извинявам се предварително за дългия пост, но в момента е една голяма каша за която мисля че не съм подготвена достатъчно с информация и благодаря за мненията 😊

# 1 383
  • Мнения: 11 234
Ние сме доволни от Мустаков.
Не се правят кръвни изследвания - просто отидете при него и там ще ви направят тестовете. Не са болезнени, макар до ръката на детето да се опира игла. Мустаков приема с София и в Разград.

Лекарят ще ви изготви и таблица с храни, които може и не може да се храните  Peace

# 1 384
  • Мнения: 35 872
Моля някой да пусне нова тема.

# 1 385
  • София
  • Мнения: 4 035
Моля да се прехвърлим в новата тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=974904.msg34893339#msg34893339

Общи условия

Активация на акаунт