Училище "Славейков" - Варна - отзиви

  • 5 630
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Момичета, моля споделете отзиви за вашите първокласници (и не само) в у-ще "Славейков". Двоумя се дали да запиша сина си в първи клас там, но ми трябва така да се каже вътрешна информация - добри педагози ли са учителките, конкуренцията между децата стимулира ли се (в смисъл да имат стимул да учат като им се вдига летвата) и т.н. Малко ме притеснява факта, че от тази година е въведено целодневно обучение - мисля да го запиша на англ в Британика и това би объркало нещата, но моля дайте инфо и за целодневното обучение: спят ли там, хранят ли се, храната добра ли е, децата сами ли си пишат домашните или учителките им диктуват, както е в другите занимални. Ще съм благодарна на всяка информация!

# 1
  • София
  • Мнения: 193
Здравей!
Аз съм бивша ученичка на училище 'Славейков' и имам само добри отзиви за тях. Учителите са много добри, разбиращи, преподават материала чудесно и винаги са готови да обеснят, ако някой не е разбрал. Получава се една наистина стабилна основа, на която детето да стъпи в по-горните курсове, разбира се, ако учи.
Аз лично бях при госпожа Тренова от 1ви до 4ти клас там(казвам само нея, тъй като виждам, че сте още в началото) и наистина е прекрасен човек и педагог. Познавам и другите преподаватели там и мога да кажа абсолютно същото и за тях.  Peace  bouquet

Що се отнася до целодневната форма на обучение- доколкото разбрах, тя не е задължителна по закон, т.е. е по избор на родителите, но със сигурност мога да Ви уверя, че в училището не се спи.  Peace

# 2
  • гр. Варна
  • Мнения: 17
Запис и от мен. Също се интересувам от това училище за първи клас на учебната 2011/2012 година. Но при мен има едно затруднение, че не съм от района на училището, а съм от квартал на Варна...
Как да постъпя със записването там? От кога става това записване и няколко думи за учителите, които ще водят първи клас.
p.s. Синът ми учи в това училище от 5 до 7 клас ( вкл.) до 2007г. За тогава бях доволна, но имам впечатления за учителите след пети клас.
Очаквам в 1 клас детето ми да попадне в училище където учителят освен да преподава добре материала да работи за сплотяването на децата, да има извънкласни мероприятия и традиционни за училището прояви. За мен е важна също обратната връзка учител-родител за работата на детето!

Последна редакция: вт, 11 яну 2011, 12:40 от dididi70

# 3
  • Мнения: 11 889
За мен е рано, но и аз ще следя темата.Това училище ми е №1 сред предпочитанията, но при мен е заради това, че е близко.Отзивите, които имам са от втора, трета ръка, досега все положителни.но ще чакам по-нова информация.

# 4
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Учителите трябва да си ги проучиш. Кои ще поемат тази година 1 клас , кой ще ти препоръчат на теб и кой ще ти допадне е много относително.
Като навсякъде има и много добри учители Wink  Избор до сега не са разрешавали,може да посочиш в заявлението си име на учител,но не знае дали ще се удовлетвори.
Занималнята е от тази година за първи път. Не е задължителна!  Отзивите не са много добри ,все още според мен не са сработили добре.
Първи клас са само 1 смяна от тази година. Има контакт учител- родител. Някой от учителите дават огромни домашни ,други по малко ,като цяло се работи  Sunglasses

# 5
  • Мнения: 2
Аз мога само да дам идея за това как ако не си в района на училището можеш да запишеш детето в него. Поне аз направих така. Ние живеем до лятно Тракия, а нашият учи в СОУ Св.Климент Охридски. Трябва само да попълниш в общината една бланка за временна смяна на адреса. Аз посочих адрес, на който живеят мои роднини в района, но от наблюдение стигнах до извода, че дори и да нямаш такива, никой няма да ти направи проблем.

Общи условия

Активация на акаунт