Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Живеещи в чужбина
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора

somewhere in between

Днес се натъжих. И то много. Защото за кой ли път се замислих за приятелите си в България и за това как ни се промениха отношенията с тях...

От както сме в чужбина със съпругът ми, единствените хора, които сме канили да ни гостуват бяха семействата ни. В началото ни беше трудно, живеехме на тясно... Сега животът ни се нормализира, разширихме се и ми се прииска да поканя една от най-добрите си приятелки. Направих го, като си мислех, че тя ще се зарадва, НО... останах с впечатлението, че тя се засегна и даже, че се обиди.

Не знам как да я тълкувам тази реакция... Стана ми адски гадно...   Tired Crying or Very sad

Вие канили ли сте приятелите си от България да ви идват на гости? Как реагираха те?
Цитирай

USA

Mika,
aз съм от скоро тук и още приятели не съм канила да ни идват на гости. Но промяната в отношението между нас като, че ли вече започвам да я усещам. Обяснявам си го с това, че водим различен начин на живот, ежедневието ни е различно, различни са проблемите, които ни вълнуват. Та тези разлики с годините съм сигурна, че ще окажат влиние (негативно) на приятелството ни Crying or Very sad
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Ами ние не Sad то не можем да поканим родителите, а какво остава за приятелите...
Неиму(о)верно отношенията се променят ..... за съжаление, което е и е неизбежно  newsm70

На мястото на приятелката ти не знам как бих реагирала...може да си има причина да постъпи така newsm78
Цитирай

UK

мен досега са ми идвали 3 приятелки  на гости още докато бях студентка и си живеех в стайчето 2х2 Very Happy първата като дойде спахме на едно легло, после другите две спаха на едно легло а аз се ширих:)) може би очакваха малко по други условия,но бързо се адаптираха и останаха и трите много доволни от гостуването си. не знам защо приятелката ти се е обидила  newsm78. може наистина да има причина-примерно финансова или някакъв друг проблем.
Цитирай

При мен не съм забелязала да са се променили много отношенията с приятелите, особено с най-близките. Все още никой от тях не ми е идвал на гости (освен родителите и сестра ми, те са с приоритет  Very Happy), но това е само въпрос на време, аз съм тук сравнително от скоро.
Бих те посъветвала да говориш пак с приятелката си, ако наистина сте близки и да разбереш какво я притеснява. Понякога може човек да изтълкува грешно реакцията на другите.
Цитирай

Bristol

Да не би да има финансови проблеми приятелката ти ... или пък да и е проблемна визата (не знам в коя страна си)
За Англия например билетите си бяха скъпички (дано нещата се променят), а и виза трябва. Затова засега никой не ми е идвал на гости ( е с освен мама де   Laughing ), но кроиме планове Wink
Цитирай

usa

Ох,това ни е болна тема.Ние каним непрекъснато, но никой не е дошъл,изключая родителите,които са тук всяка година. Оправданията са обикновенно визи и пари, но отношенията са ни същите като преди, само дет почти никой не остана в България.
Цитирай

Не се разбира защо се е обидила? Може да й е дошло изведнъж и просто да не е реагирала с въодушевление, защото може да е искала да помисли подробностите?
Аз не мога да кажа, че са ми са се променили отношения с близки и познати от България, който ми е бил мил, и сега ми е мил. Разбира се, че това, че аз съм избрала да живея в друга страна, не ме прави автоматично по-различна, или пък по-добра или пък по-лоша от тях, така че аз като съм си същата, и те се държат по стария начин с мен. Но това както и да е. Много мило, че си поканила приятелката си, хубав жест, сигурна съм, че е оценен.
Цитирай

somewhere in between

Може би сте прави, че проблемът е финансов... Макар че... не знам.
Няма нужда от виза. Тук е Шенген. Вече има и един low cost, който лети от София на 1/3 та от редовните цени... А и приятелката ми все пак работи и й плащат добре...

Може и аз да нямам реална представа за нещата в България. Но напоследък комуникацията става все по-трудна...  Опитвам се да се държа нормално, не парадирам с това, че не живея там... Но имам чувството, че хората точно на това се дразнят - че се държа с тях както преди. И по-скоро те парадират с това, че те са останали в България, а ние не и не пропускат да го подчертаят... Сложно е и не ми се иска пак да предъвкваме вече казани неща...

Все пак благодаря Ви, момичета. Днес наистина ми беше много тъжно, но ми по-олекна като го написах...

Цитирай

Гърция

На нас ни идват приятели на гости, наистина дели ни една граница и сигурно това има значение Wink.
Цитирай

somewhere in between

Не се разбира защо се е обидила? Може да й е дошло изведнъж и просто да не е реагирала с въодушевление, защото може да е искала да помисли подробностите?
Аз не мога да кажа, че са ми са се променили отношения с близки и познати от България, който ми е бил мил, и сега ми е мил. Разбира се, че това, че аз съм избрала да живея в друга страна, не ме прави автоматично по-различна, или пък по-добра или пък по-лоша от тях, така че аз като съм си същата, и те се държат по стария начин с мен. Но това както и да е. Много мило, че си поканила приятелката си, хубав жест, сигурна съм, че е оценен.

Алиса, надявам се да се окажеш права... Praynig
Наистина не се бях замислила, че може и самото пътуване да я притеснява... За мен това е вече рутина, но може за нея нещата да не са толкова прости...
Цитирай

O.A.E./ Пазарджик

не съм канила до сега приятели само родителите ми , брат ми и снаха ми са идвали 2 пъти за по 3 мес. но за мен да поканя някой от  БГ зна4и 100% плащане на вси4ки разноски.
може и тя това да е о4аквала newsm78
ина4е за потдържане на връзките си зависи от 4овека. имам приятели, които загубих и други, с които сме дори по-близки. сега с тия нет телефони дори за БГ е евтин международния разговор. така 4е оправдания няма....
Цитирай

California, USA

Кажи й че я каниш с поемане на пътните разноски, да видиш как ще дойде още утре...
Цитирай

Las Vegas

аз си мечтая един ден поканя най-близката си приятелка, която ми стана и кръстница, заедно с нейния приятел и да ги оженя тук married, защото те няма как да си го позволят , а и не се решават вече 5-6 години. Обаче те са много зле финансово и аз ще трябва да им поема всичките разходи. Освен това се чудя дали те биха се съгласили, как ще се почувстват като знаят , че нямат възможност дори за билета, сигурно би им било унизително да приемат , знам ли. Та така само си мечтая, защото и без това са си огромни разходи, които за момента не можем да си позволим.
  Може би твоята приятелка се чувства точно така. А дори и да получава добри пари, едва ли са и излишни за разходка извън БГ.
« Последна редакция: сб, 19 ное 2005, 01:15 от smily_5q »
Цитирай

Там,където се събуждам щастлива.

Каня наред / може би предимно роднини/ ,като ми е малко мъчно, че една съфорумка все казва, че ще дойде и все не идва  Crying or Very sad Тук имам възможност да настаня хора, да ги нахраня, да ги разведа. Но ми е трудно да е поема пътни разноски...Само че, нещо не идват / не заради материалната страна.../. Тя самата ми майка отказва да дойде категорично и ми е  Crying or Very sad и  Mad

Но иначе, аз нямах толкова много приятели в България, така че сега създавам наред... newsm78 може би затова не усещам голяма промяна....Може и да греша....не знам
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 26 отговора