Отговори
# 75
  • Мнения: 65
"книгите" му - мисля че специално са облъчвани.
за мен са съмнителни и школата -(окултна секта със "семинари за  Money " и власт над хората), и
О'кей, сега вече говорим.
Ако това беше тактиката на забранения плод, за да отърча в Спиралата да свалям Верешчагин, успя. Не че си падам по руската школа, но пусто любопитство...

за любопитвото и котката има един английски израз...


Цитат
"книгите" му - мисля че специално са облъчвани.
- и не само мисля, а и ми се е налагало да неутрализирам!
а както се знае "от хубавото кой бяга"...

# 76
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
за любопитвото и котката има един английски израз...
Sure, sure!
Останали са ми 5-6 живота, мога да си позволя да похарча още някой #Silly

Я кажи какво имаш против НЛП. С а), б), в) и едносрични думи, ако може.
Питам съвсем сериозно, защото с това се занимавам.

# 77
# 78
  • Мнения: 1 422
Вокси, прости нездравото ми любопитство, но чета те чета и се чудя кое точно ти носи удоволствие или полза да се произнасяш всеки път кое не одобряваш или кое било по твоему "вредно". Вземи сподели нещо, което ти си приложил и какво положително ти е донесло конкретно и толкова. Какво само оценки даваш. Нека всеки сам си избира от описанията кое ще прилага, пък ти допринеси за богатството на възможности. Какво ще кажеш, а  Peace Остави на хората свободата да правят техни лични грешки дори. Само от практика се учи човек. От съвети и празни приказки полза няма.

# 79
  • Мнения: 3 034
Благодаря на всички ви за идеите и помощта.  Hug Аз чета всичко, мисля че съм достатъчно с акъла си да пресявам. В момента, в който усетя нещо неприятно, захвърлям четивото и изобщо не се задълбочавам. Тъй че, приемам всякакви насоки.  Peace

Дайте и нещо приятно да обсъдим за повдигане на следпразничния омърлушен дух.  Grinning

# 80
  • Мнения: 65
Вокси, прости нездравото ми любопитство, но чета те чета и се чудя кое точно ти носи удоволствие или полза да се произнасяш всеки път кое не одобряваш или кое било по твоему "вредно". Вземи сподели нещо, което ти си приложил и какво положително ти е донесло конкретно и толкова. Какво само оценки даваш. Нека всеки сам си избира от описанията кое ще прилага, пък ти допринеси за богатството на възможности. Какво ще кажеш, а  Peace Остави на хората свободата да правят техни лични грешки дори. Само от практика се учи човек. От съвети и празни приказки полза няма.

никакво удоволствие не ми донесе днес заниманието с верещагин.
Неща, които съм прилагал, съм споделял.
Човек може да се учи и от грешките /и трудностите/ на другите (ако иска)

Цитат
Дайте и нещо приятно да обсъдим за повдигане на следпразничния омърлушен дух. 
  bouquet

# 81
  • Мнения: 3 034
Я да ви питам как сте с разчитането на знаците? Аз някои безпогрешно ги улавям и знам за какво са, обаче други...  ooooh! Сънищата например са ми тъмна Индия. Очите да ми извади, не мога да го разтълкувам. Разбирам ги ако са буквални - примерно, мисля за даден човек и по радиото пускат любимата му песен (случвало ми се е). Или пускаме корабчета с желания със сина ми и се обръщам - над реката дъга. Е да, обаче докато аз обяснявам на детето къде е дъгата, се усещам че около нас хората се въртят, зяпат в същата посока и ме гледат странно. Случи ми се това лято. Явно дъгата не беше за общо ползване. Ей такива неща разбирам, но по-завоалираните - никак.  Crazy

# 82
  • Мнения: 287
Eто как Вселената прави приятни изненади Simple Smile
 http://www.dnevnik.bg/istorii_na_denia/2011/01/07/1021359_video_ … mnik_v_senzaciia/ .
Tака че момичета, вярвайте, понякога нещата наистина падат от небето .

simplyaven прочети някоя книжка за осъзнатото сънуване-"Lucid dream".

# 83
  • Мнения: 620
deni_m ,  nbirthday newsm51 Мир със себе си и хармония с другите ти желая.

Най-силната молитва е Благодарствената молитва.  Някъде видях, че молитвата била само за молене .... не е само за молене. Неслучайно повечето автори ни препоръчват да благодарим за нещо, от което се нуждаем все едно вече го имаме , а не да се молим да го придобием.

НЛП, не е толкова страшно, дори си мисля, че е слабичко. На един буден човек не може дори да се прилага. Изполват се методи от Магията , но за мен не е ефективен. Разбира се има хора, с приспано съзнание и те лесно се манипулират с НЛП, но нали уж за хубаво е измислено и се прилага Peace Всеки втори вече води семинари по НЛП, всяка седмица получавам покани да се запиша.

Честит БАБИН ДЕН  bouquet

# 84
  • Мнения: 1
Ами да си призная и аз не разбирам от сънища, но като че ли важат само за деня ..... Не знам как да го тълкувам, но беше странно да сънувам, че предстои заместресение и всички трябваше да се изнасят ( и все пак знам,че земетресенията не могат да се предвидят, но в съна си аз знаех,че такова идва) БАМ! Thinking на следващата сутрин като се събуждам в новините бяха обявили голямото земетресение в Чили (или друга страна не помня вече), но беше голямо бедствие!
Имам разни малки съвпадения, но гледам лошите неща да не помня.... дори не помня когато някой ми е навредил! - просто с времето го оставям назад и не искам да се връщам! НАЗАД НАЗАД си казвам и не желая да усещам какво е било!
  Имала съм и знаци, хора за които съм си мислила напоследък и те са ми звъняли по телефона или се срещаме .... мисълта е страшна работа ей Simple Smile Стига да не се напъва човек то си му идва точно където и когато трябва. И други неща като знаци - трябваше да си оправя едни документи за заминаане към САЩ, но все от някъде по администрациите ме спъваха, аз не се отказах, но все имаше неща, които пречеха сякаш ми казваха да не тръгвам, Но човек винаги има избор оправих си нещата, взех виза....., и по собствено желание се върнах много по-рано отколкото трябваше ....., така сърцето ми подсказваше, а и аз тръгнах с голямо нежелание поради ред лични причини ..... До ден днешен се опитвам да разбера дали е имало смисъл да се прибера по-рано или трябваше да си остана до крайния срок, но щом се е случило така значи е имало защо Simple Smile например бях в Истанбул на концерт на Ю2 ( напълниха ми душата)..... ако не бях се прибрала тази моя мечта да отида на концерта им скоро едва ли щеше да се изпълни Simple Smile .....
Всеки има собствен багаж- свое минало - трябва да ни е пределно ясно,че не можем да го променим и по-добре да не съжаляваме за него,  Какъвто и път да избереш, той ще те заведе някъде, важното е да следваш поставените си цели!  Wink

# 85
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Vox populi, дишай  Laughing забравяш за хубавата техника с дишането която тук препоръча  Wink ползвай я  Grinning

# 86
  • Мнения: 146
sv_harmony Чудесна премиера!! Благодаря!   bouquet

Благодаря и на всички пишещи в темата.  Heart Eyes

simplyaven Аз знаците си ги усещам и следвам много по-ясно когато съм балансирана... Определено имам интуиция.. Макар и на моментида се пообърквам, но категорично когато успокоя душата сии съм в баланс и с доверие към вселената или бога или както и  да си го нарича всеки... тогава знаците са ми ясни и ми е интересно и удоволствие  да си ги следвам.. като игра е...  Обичам ги тия моменти, но все още се уча да балансирам трайно...smile3531
Относно сънищата.. и на мен по принцип са ми тъмна Индия... но напоследък под влиянието на сестра ми започнах да им обръщам внимание... Снощи катоси лягах се помолих за отговор който да получа в съня и да е такъв, че да си гос спомям и да го разбирам и сънувах нещо прекрасно и различно от обикновено... Но сега не съм сигурна дали съм получила наистина отговор на молитвата или е нещо повлияно от идеите и ежедневието ми...  Thinking Но пък поне беше чудесно, а ако е истина ще е още по-чудесно...
А иначе от време на време си има по-различни и въздействащи сънища които помя.. дори още от дете... Този от снощи определено също ще го запомня...
 Peace

# 87
  • Мнения: 3 034
Аз всяка вечер благодаря за нещата, които имам - това по повод молитвите. Но иначе за мен са зов за помощ, да.  Peace

Е, момичета, ами да чакам Бранджелина да звъннат днес-утре значи.  Thinking Гледай тази Вселена! И телефони раздава.  Grinning А аз преди години сънувах много често един и същи сън - страхотен сън, дори книга ще пиша свързана с него, представете си колко ми е близък, щом след толкова години още го помня. Невероятен, като приказка. Не мога да го разтълкувам никак, но... Много ярка след остави в мен. Ще погледна за книжките, мерси nikolexa   bouquet
 
Друго, което съм изпробвала лично по Закона на привличането - теглене на определен коледен късмет. Трета поредна година. Наричам един за мен, знам какво да очаквам ако ми се падне и въртя баницата. Е, ей го. Трети.  Heart Eyes

А от известно време се опитвам да си припомня един списък, който си бях правила преди години за желан мъж - сещате се - описва се всичко - външен вид, работа, качества, недостатъци. Имам едно смътно усещане, че описаното се завъртя в обкръжението ми след доста години и аз бях обвързана с друг, макар че вече бях на излизане от връзката си, пред разпад. Ама блея.  ooooh! Та, вярно е онова, което казват - ако правите такива списъци/ритуали, не се мятайте на първия, дори да изглежда близко до идеала, не правете компромис, защото май в болшинството случаи Вселената праща пробни варианти.  Laughing Нещо като "Я, да видим помниш ли какво си искал и държиш ли на желанието си"  Thinking

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 00:23 от simplyaven

# 88
  • Мнения: 146
Та, вярно е онова, което казват - ако правите такива списъци/ритуали, не се мятайте на първия, дори да изглежда близко до идеала, не правете компромис, защото май в болшинството случаи Вселената праща пробни варианти.  Laughing Нещо като "Я, да видим помниш ли какво си искал и държиш ли на желанието си"  Thinking
Laughing Hug

# 89
  • Мнения: 3 034
Като си говорим за партньори, ето една медитация на Наталия Правдина, доста подходяща за началото на Новата Година за търсещите нова любов - разчистване на старите такива.  Grinning http://www.fantasiya.net/forum/24-38-788-16-1269092753

"А ако имате нужда от любов? Можете ли да си представите колко много хора са натрупали всички видове "задължителни енергийни паразити", който са виснали на аурата им? Те само предотвратяват появата на новия любим. Особено, ако имате лошия навик да се заривате в миналото и да леете сълзи за него. Много се радвам, че аз лично съм добър пример, че тази техника работи чудесно на практика в живота. Така че, предлагам да направите следното упражнение.

Упражнение: "Разчистване на психичните блокажи за любов"

За да се отървете от ненужните "блокажи", за да се отпуснете, представете си, че сте в очарователен парк, на реката или на брега на морето, където вие  хармонично и започнете да си припомняте всички, ама наистина всички свои партньори, любовници, съпрузи, дори ако това изисква да си напрегнете паметта  Laughing (шегувам се).
Освобождавайки се от тях, прощавайки им и отпускайки ги далеч от себе си, ние разчистваме пътя за нови отношения, нови срещи.
Нека сега вашите бивши мъже се явяват пред вас един по един, като с всеки ще трябва да поработите поотделно. На всека един от бившите ще кажете, умствено разбира се, тези думи: "Аз те изпращам с любов и благодарност."
В същото време в ума си си представяйте, че те се усмихват и махват с ръка за сбогом. Това е много важно!
По време на тази медитация може да забележите, че някой ви напуска безпроблемно, докато други не са толкова склонни да си отидат, а вие може да имате и сълзи в очите. Това е добър знак! Значи процесът на пречистване работи. Трябва да повтаряте процедурата с тези по-трудни хора отново и отново, докато, не стане всичко абсолютно спокойно.

Направихте ли го? Браво! Повярвайте ми, току-що направената процедура е важна. Освободени от наследството на предишните си връзки, сега сте чисти и готови да приемете в живота си, този който наистина ви заслужава, отворили сте място за новото!"

И 40-те правила на любовта на Елиф Шафак: http://www.spiralata.net/kratko/articles.php?lng=bg&pg=1200

Аз съм особен фен на тези:
4. Умът и любовта са от различно тесто. Умът привързва човека и не се излага на никакви опасности, докато любовта разплита всички възли и излага на опасност всичко. Умът винаги е предпазлив и съветва: “ Пази се от прекалено въодушевление!”, докато любовта казва “О, карай! Престраши се!” Умът не се прекършва лесно, докато любовта може в миг да се превърне в отломъци. Но именно сред развалините са скрити съкровища. Едно разбито сърце крие несметни богатства. Heart Eyes

7. Каквото и да се случва в живота ти, колкото и тревожни да изглеждат нещата, не изпадай в отчаяние. И всички врати да останат затворени, Бог ще отвори само за теб нов път. Бъди Благодарен!

9. Изток, запада, север , юг – все едно е. Накъдето и да си поел, просто се увери, че всяко пътуване е пътуване навътре в теб. Ако пътуваш навътре към себе си, ще обиколиш надлъж и на шир света и ще  стигнеш отвъд него.

13. Постарай се да не се съпротивляваш на промените, които изникват на пътя ти. Вместо това остави живота да живее чрез теб. И не се плаши, че живота ти се преобръща с главата надолу. Откъде знаеш, че онова, с което си свикнал, е по-добро от нещата, които ще дойдат?

19. Не се плаши къде ще те отведе пътят. Вместо това се съсредоточи върху първата крачка. Това е най- трудната част и именно за нея носиш отговорност. Веднъж направиш ли първата стъпка, нека всичко следва естествения си ход, а останалото ще се нареди само. Не се носи по течението. Самият ти бъди течение.

Последна редакция: нд, 09 яну 2011, 03:59 от simplyaven

Общи условия

Активация на акаунт