За фолиевата киселина в Германия

  • 5 793
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 768
Искам да питам германките,не6о zа фолиевата киселина.Къде се продава в Германия,колко струва?
А може ли беz рецепта да се вzеме?
А проблем ли е ако zапо4не да се вzема по късно?

# 1
  • Мнения: 7 605
Продава се по аптеките, и беz рецепта. За цена не zнам, тук във Франция струват 3? zа 30 таблетки.

Какво имаШ в предвид да се по4не по късно...по късно от какво?

# 2
  • Мнения: 1 768
Каzаха ми,4е трябва да се пие 3 месеца преди бебеправенето..

# 3
  • Мнения: 1 793
Каzаха ми,4е трябва да се пие 3 месеца преди бебеправенето..
хубаво е да. аз обаче започнах да пия фолиева киселина като бях бременна в 6-7 г.с. всичко с бебето си беше наред

# 4
  • Мнения: 7 605
Преди zабременняването, по то4но. Но от къде zнаеШ да ли Ще zабременееШ от раz? И да ги по4неШ когато zабременееШ, пак не е фатално. Факти4ески то zависи от хранителния ти режим, ако приемът на фолиева киселина 4реz храната е достатъ4но голям хи4 няма смисъл да я пиеШ, оба4е при пове4ето хора не е така.
Лекарят ти какво каzа по въпроса?

# 5
  • Мнения: 4 212
има поне 10 теми за фолиевата киселина в библиотеката на искам бебе. Най добре е да по4неш фолиевата киселина възможно най рано. Става въпрос за витамин.
Навсякъде по аптеките продават свободно фолиева киселина.
Портокаловият сок съдържа най много фолиева киселина. Чаша, две на ден са достатъ4ни.
Успех.

# 6
  • Мнения: 3 880
Има ги съЩо и в дрогериите (и в суперите при витамините)
Ето тук например
Цените са раzлични_има и евтини и по_скъпички, zависи от марката.
Аz zапочнах да ги вzемам в 6. седмица, след като лекарката ми установи бременността...

# 7
  • Мнения: 2 452
Не зная откъде можеш да си я купиш и колко струва, но правилно си се насочила. Добре е да се пие фолиева кислина преди и по време на органогенезата. Аз започнах да пия в момента, в който решихме да започнем да правим бебе; дали ще е три месеца или 2 години (дано не е толкова, все пак!), фолиевата киселина няма да ти навреди.

# 8
  • Мнения: 4 399
В Германия съм я купувала от дрогериите и от суперите. Струва около 4-5? за 30 таблетки.
И кой ти е казал че е късно. Късно е  ако си бременна в 20 седмица. След като още не си забременяла, не може да е късно.
И между другото аз не я пих точно в месеца в който забременях и започнах след като имах положителен тест. Има много храни обогатени на фолиева киселина и в Западна Европа и САЩ е много трудно да не си набавиш необходимото количество дори и ако не пиеш таблетки. Така че не се шашкай! Wink

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Къде се продава в Германия,колко струва?
А може ли беz рецепта да се вzеме?
А проблем ли е ако zапо4не да се вzема по късно?
Продава се в аптеките, в дрогерийте, като дм, шлекер и др.  Раzличните марки имат и раzлични цени. Обикновено съдържат и други витамини. Напр. таzи на Abtei струва около 4 евро zа 30 таблетки.
Не ти е необходима рецепта.
Добре е да zапочнеш, когато zапочнете да правите бебе, както са писали другите.

А и на немски се каzва Folsaeure, ако неzнаеш.

# 10
  • Мнения: 980
Добре си се ориентирала smile3560
Мамите са ти казали откъде и как. Хайде, стискам палци да полу4и6 разко6ен коледен подарък newsm53

# 11
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
защо  не си вземеш направо мултивитамини, където фолиевата ти е 100% от необходимото коли4ество за деня. после живот и здраве минаваш  направо на витамини за бременна.
успех във бебеправенето!

# 12
  • Мнения: 2 452
защо  не си вземеш направо мултивитамини, където фолиевата ти е 100% от необходимото коли4ество за деня. после живот и здраве минаваш  направо на витамини за бременна.
успех във бебеправенето!

Обикновено при планиране на бременност се препоръчва по-висока от нормалната дневна доза; затова се пие отделно фолиева киселина, в по-висока от средната дневна доза, която се съдържа в мултивитамините. Heart Eyes

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
защо  не си вземеш направо мултивитамини, където фолиевата ти е 100% от необходимото коли4ество за деня. после живот и здраве минаваш  направо на витамини за бременна.
успех във бебеправенето!

Обикновено при планиране на бременност се препоръчва по-висока от нормалната дневна доза; затова се пие отделно фолиева киселина, в по-висока от средната дневна доза, която се съдържа в мултивитамините. Heart Eyes

много се извинявам за намесата, но и аз да попитам , 4е съм на същата вълна , а съм и в рискова възраст. сега пия тези

http://www.puritan.com/pages/file.asp?xs=6239C04B425C49D9B3C49FB … mp;np=1&lbl=1

като бях бременна и кърмех -тези
http://www.puritan.com/pages/file.asp?xs=6239C04B425C49D9B3C49FB … mp;np=1&lbl=1

много съм доволна от тях. моя приятелка дори спря да повръща в на4ална бременност

та въпроса ми е. трябва ли да добавя към всекидневните допълнително фолиева?

# 14
  • Мнения: 4 399
Mariabutti,  дневната доза по време на бременост или при опитващи да забременеят е 400 µg (0.4 мg). Провери дали това е количеството което се съдържа в твоите мултивитамини. Освен това както и преди писах има много храни които са обогатени на ФК. Аз например ям много корнфлейк, а той е много обогатен на ФК. Идеята е да се осигури достатъчно ФК на жени които забременяват непланово.

Общи условия

Активация на акаунт