Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Спортуващи
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Решила съм да си закупя велоергометър и в комбинация с  лека диетка да започна нещо да правя, че с тия две деца хич нямам време за спортуване. Знаете ли от къде мога да си купя и какви са ориентировъчно цените? Very Happy
Цитирай

Sofia

Цените на велоергометрите са между 200 и 2000 лв.  Very Happy  в зависимост с какви екстри искаш да е. Има с лента - суперпрости и гадни за каране, или с верига, които вървят меко и равномерно. Някои отчитат електронно разни параметри - разстояние, изгорени калории, км/h, и са на батерии или с кабел.
Има в Метро, в спортните магазини по центъра - на- и около Пиротска, на пл. Македония. Повечето магазини имат каталози и можеш да поръчаш модел който нямат в момента.
Аз лично не бих си взела такова нещо в къщи, защото многогодишния ми спортен опит ме е научил, че каквото и да взема в нас за спорт - степер, гири, имам дори лежанка и уреди в гаража, седят като паметници и събират прах, докато аз най-прилежно си ходя 2-3 пъти седмично до залата.
Е, сигурно живот и здраве като заимам бебе и не мога да мръдна никъде без него, друга песен ще запея Smile
Цитирай

UK, Harlow/София

Аз си купих на Кетлер,беше около 400лв.,но има и по-евтини.И аз си мислех,че така ще стои, но се оказах супер сериозна Wink Това е нещо което много тонизира и ако един ден не го караш се чуестваш не както трябва.Имало е дни да минавам по 30км и сам много доволна.Препоръчвам ти да си купиш!!!!!
Цитирай

Sofia

А за останалите групи мускули какво правиш? Най-вече корем и талия?
Ръцете и гърба също са много важни - ако са в тонус, гледането на бебето е много по-лесно, няма да има болки в гърба, кръста, схващания и умора.... Very Happy
Цитирай

UK, Harlow/София

За корем,ръце и гръб си купих друг уред-много компактен и удобен.Води се за коремни преси и струва 50лв.Можеш да го разглобяваш когато искаш и заема малко място.Има и компютърче на което се вижда колко калории и движения си изразходил и направил.Няма нищо общо с напъните за коремни преси които ти скъсват кръста.Аз имам проблем с гръбнака от катастрофа и много ми помогнаха двата уреда за заздрвяване на мускулатурата на кръста.Едва чакам да родя и да почна да тренирам пак, много ми липсва,наи-вече тонуса който ми дават.И сега се движа много,ходя всеки ден по 1ч. пеша, но не е същото!!!!
Цитирай

София

Цитат на: biliana333
За корем,ръце и гръб си купих друг уред-много компактен и удобен.Води се за коремни преси и струва 50лв.Можеш да го разглобяваш когато искаш и заема малко място.Има и компютърче на което се вижда колко калории и движения си изразходил и направил.Няма нищо общо с напъните за коремни преси които ти скъсват кръста.Аз имам проблем с гръбнака от катастрофа и много ми помогнаха двата уреда за заздрвяване на мускулатурата на кръста.Едва чакам да родя и да почна да тренирам пак, много ми липсва,наи-вече тонуса който ми дават.И сега се движа много,ходя всеки ден по 1ч. пеша, но не е същото!!!!

А можеш ли да ми кажеш от къде ги купи? Много ме заинтригува с това уредче за коремните преси. И само 50 лв.?
Цитирай

Sofia

Цитат на: Gercho
Решила съм да си закупя велоергометър и в комбинация с  лека диетка да започна нещо да правя, че с тия две деца хич нямам време за спортуване. Знаете ли от къде мога да си купя и какви са ориентировъчно цените? Very Happy

Купих си го за 800лв. от спортен магазин. В момента служи за закачалка на дрехите ми. Иначе има ефект, но ако си сериозна.
Цитирай
Ще се присъединя абсолютно към мнението на Биляна за велоергометъра(за другия уред нямам наблюдения) че когато си създадеш навик да го ползваш и пропускаш по една или друга причина,направо започва да ти липсва. Аз по-рано ходех на фитнес 3-4 пъти седмично и имах страхотни резултати,като имаш предвид че 60% от времето го прекарвах на велото. Зимата обаче започна да ми тежи ежедневното събличане-обличане с екипчето и минах на варианта Домашно вело. Купих го от Метро на изплащане-Кетлер е и е много добро-излиза ми към 18 лв на месец вноската(това за финансовия въпрос). Аз лично съм много доволна че го имам вкъщи и изобщо не ме примързчва да си го карам....стигам до 20-тина км. като смея да добавя,че в зависимост от степента на натоварване(като скорост) се включват пълноценно всички мускулни групи.Но това е може би субективно усещане.
  сега ми остават 20-тина дни до раждането и нямам търпение също да започна възстановяване. между другото аз си го карах до 5-тия месец с умерено темпо и нямах никакви проблеми,но все пак си имах тренинга отпреди.
 Абе с две думи-според мене си заслужама много,ефикасно е,удобно и приятно.
 Е,ако липсва желание разбира се.....гореизброеното не важи..... Very Happy
Успех!
Цитирай

UK, Harlow/София

Уреда за коремни преси и велоергометъра са от един и същи магазин.Дано не те излъжа, но това беше една от преките на Екзарх Йосиф към Женския пазар ул."Вашингтон".Дано не съм объркала името на улицата,доста съм зле с орентацията.Там мазагина е много добър-взех и един уред за стягане на бедра-12лв.Ще ме гонят от нас вече,като фитнес зала е Wink  Wink Но в www.google.com напиши Кеттлер и там има много ясна представа за цени и уреди.Аз оттам набрах информация.И в никакъв случай не купувай тайванските.По-дпбре по-скъпо,но по-здраво.Това е вноска за цял живот!!!!!
Цитирай

Sofia

Аз имам на Кетлър за около 400 лв. Купих го преди около 1 година от Метро, беше и на промоция, та ми излезе по-малко от 400 лв. Само че сега не мога да го карам като съм бременна, ама после ще го експлоатирам здраво, както преди това  Very Happy
Цитирай

София

На мен тренажора ми допада повече от велоергометъра и ако някога реша да си взема нещо, то ще е първото. А това дали ще стои и ще събира прах или ще се използва ежедневно зависи от човека.
Цитирай

BE, 2260

ох как ми се иска и на мен 1 велоергометър...
ама живеем в двустаен и не знам къде бихме го турили... Sad
а иначе за сведение на майките които ще използват уреда за отслабване и стягане на мускулатурата, винаги въртете на най-малкото натоварване, но поне 1 час на ден за да има оптимален ефект Very Happy
Цитирай

София

Аз смятам да си купя пътечка за бягане след като се роди бебчо (живот и здраве). Някой купувал ли си е?
Цитирай

Цитат на: evpraksia
Аз имам на Кетлър за около 400 лв. Купих го преди около 1 година от Метро, беше и на промоция, та ми излезе по-малко от 400 лв. Само че сега не мога да го карам като съм бременна, ама после ще го експлоатирам здраво, както преди това  Very Happy

В твоя конкретен случай гинекологът ти вероятно те  е посъветвал да не караш велоергометъра по време на бременността, но по принцип това е една от най-безопасните и препоръчвани форми на физическа активност. Това само между другото.

По същество: в момента в Метро има прИмоция на велоергометри - BODY SCULPTURE, за 300 лв. с ДДСто. Такива има в повечето фитнеси, т.е. дуракоустойчиви са. Аз днес си закупих един - ще върши работа. Обаче към цената има и 14 лв. за монтаж, че иначе няма гаранция... Ако се вземе на изплащане е по 15 лв. за 24 месеца, ама се оскъпява.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.