хляб с маслини

  • 5 282
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
....

Karimma, би ли казала по точно рецептата как я правиш, защото и аз имам машина за хляб и отдавна искам да направя нещо подобно в нея. Ти пробвала ли си в нея да го опечеш?


Пробвай ако искаш тази  Wink
Хляб с маслини (675 гр)
Съставки:
вода 1 1/8 чашка
сухо мляко 2 1/2 с.л
масло 2 1/2 с.л
захар 2 1/4 с.л
сол 1 1/4 ч.л
смесени подправки (така ги продават тук ) 2 1/2 ч.л
бяло брашно 2 1/2 чашка
"черно" брашно 1/2 чашка
суха мая 1 1/4 ч.л
маслини (черни) 1/2 чашка
За маслините пише, че е препоръчително да се вкарат в цикъла, когато машината "уведоми", че започва втасването, иначе се били "накълцвали" по някаква си причина


Или пък тази Grinning
Хляб със сирене и маслини (750 гр)
240 мл вода
3 с.л. зехтин
1 1/2 с.л. захар
3/4 ч.л. сушена мащерка
1 1/2 ч.л. сол
360 г брашно
2 1/4 ч.л. суха мая
---
55 г натрошено сирене
6 с.л. едро нарязани зелени маслини
3 с.л. нарязани сушени домати
3 с.л. брашно

Постави първите седем съставки в указания ред в машината. Нагласи машината на програма за бял хляб. Пусни я да меси.
Размеси останалите съставки добре. Постави ги в машината след първото месене или при сигнала за поставяне на добавки.
Аз поставям вместо указаните маслини и сушени домати каквото имам в момента -- само маслини, само сушени домати, черни вместо зелени маслини, чушки, лютеница. Понякога добавям чесън или песто. Мащерката, разбира се, може да се замени с други подправки -- например чубрица. Гледам количеството смес да не се променя и влажността да остава същата

Последна редакция: пт, 09 дек 2005, 15:45 от Honda

# 31
  • София
  • Мнения: 3 328
Хондичка, благодаря ти за съдействието при отговора - днес бях така затрупана с работа, че нямаше как да дам лично отговора  bouquet
Рецептите, които си написала, са тези, по които и аз правя такъв хляб. Не съм пробвала обаче да го пека в самата машина, един-единствен път пекох хляб вътре, а след това започнах практиката с прехвърлянето на втасалото тесто в тавичка и изпичането му във фурната. Другото е нерентабилно, освен в случай, че се ползва отложен старт.

# 32
  • Мнения: 1 771
....

Karimma, би ли казала по точно рецептата как я правиш, защото и аз имам машина за хляб и отдавна искам да направя нещо подобно в нея. Ти пробвала ли си в нея да го опечеш?


Пробвай ако искаш тази  Wink
Хляб с маслини (675 гр)


Honda, много благодаря  bouquet Simple Smile. И двете рецепти доста добре звучат. Изпрщам мъж ми за продуктите и почвам.

# 33
  • Мнения: 1 771
Honda, и едно питане на коя програма го правиш този вид хляб?

# 34
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Направих рецептата на Иринии и излезе много вкусен хляб. Само, че стана доста ронлив и не се надигна много. Може би нещо съм превишила някои от съставките или брашното ми е дошло малко.  Но стана ароматна питка и сравнително бързо се изпече.
При следващия опит смятам да се постарая повече.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 618
Нищо не се получи Embarassed  стана много ронливо, от вътре не се изпече, а отвън се препече доста. Как така вие казвате че хлябът е мекичък, Моят стана като масленка-трошливо и ронливо. Къде съм сбъркала? newsm78

# 36
  • In transit
  • Мнения: 11 803
Нищо не се получи Embarassed  стана много ронливо, от вътре не се изпече, а отвън се препече доста. Как така вие казвате че хлябът е мекичък, Моят стана като масленка-трошливо и ронливо. Къде съм сбъркала? newsm78

На това аз му казвам "клисаво" и моя стана така "ронлив" и недоопечен, иначе беше вкусен.
Опитайте с този вариант, става перфектен.
Италиански хляб
2 глави червен лук, 1кг брашно, 1 1/2 ч.л. сол, 20 г. суха мая (40г. прясна). 2ч.ч. вода, 30мл. зехтин, чч.л. захар, 1 1/2 ч черни и зелени маслини без костилка, 3с.л. магданоз или риган. Лука се нарязва на тънки колелца и се задушава в зехтина, докато омекне. Брашното се пресява и се смесва с маята, лука и маслините. Добавя се солта, захарта и ригана. Доливаме топлата вода. Омесваме меко тесто и месим 10 мин. Покриваме с кърпа и оставяме да бухне 2 часа на топло. Нагряваме фурната на 200С. Тестото разделяме на 2 части. Омесваме пак и оформяме хлебчета. Слагаме ги върху намазана тава с масло и ги оставяме да бухнат пак за 30 мин. Печем 30 мин. Вадим и оставяме покрит с кърпа докато го изядем.

Последна редакция: чт, 26 яну 2006, 22:17 от mikkey

# 37
  • Мнения: 388
Нищо не се получи Embarassed стана много ронливо, от вътре не се изпече, а отвън се препече доста. Как така вие казвате че хлябът е мекичък, Моят стана като масленка-трошливо и ронливо. Къде съм сбъркала? newsm78
                                                                                                                  newsm78 И аз така-право в боклука

# 38
  • Мнения: 901
Хляб със сирене и маслини Имам и снимка там.. много е вкусен .. !!


@goldenova Смело на 1-ва ОСНОВНА .. незнам каква ти е марката...

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 10:42 от marabu

Общи условия

Активация на акаунт