Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Реклама
  • 21 ноем. 2005, 08:39 ч.
  • Преглеждания  2 324  Мнения  45  Онлайн  1
Отговори
Ми тва е дето много ме ядоса. За 2 дни 3ма различни души ми го казаха. Че не било нормално 7м бебе-момче да е само 8 кила. Единият ми каза, че детето било гладно, затова яло каквото му предложа /щото казах, че не слагам сол и захар/. Другият ми предложи да почна да правя супа на детето, че да го подкрепя, защото неговото дете на наша възраст имало възглавнички по крачетата ... абе нямам думи, да знаете - за да ви е здраво детето трябва да е колкото се може по-тежко и кръгло.
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Реклама
# 1
  • Някъде там...
Ай стига вече! Аман от глупости! В края на краищата ти си майка на това дете и едва ли го държиш гладно! Колко според хората, които са ти казали трябва да тежи? Мойта красавица на 7 месеца беше точно 8.800 кг, но тя се роди голяма и качваше по много. Съвсем нормално си е бебето, не слушай глупости! Да не си го родила да го угояваш за Коледа я?

# 2
  • Островитянка Манка
Да, и на мен ми го подвикват Simple Smile Мойто Ане е още по-фино - на 7 м. - 6 500 Simple Smile Сега като почна да пълзи и да се движи съвсем ще изцингулее, ама на аз инат - не му дам яхния и кюфтета, а мляко та мляко  Joy

# 3
  • София
Виж ся, булка - т.нар. "околни" нямат угодия CrazyКато е слабо - що е слабо, дай му манджичка повечко; като е пухкаво - дебеличко е, стига с тая кърма, че виж къв слон стана Twisted Evil
И в двата случая съветът ще е - отбивай/респ.спирай адаптето/, тъпчи го с пикантни кюфтенца, мусака и крем-нишесте, като всички други.
Никой не обича различните Wink

# 4
  • София
Ами и моя син е сега 7,800 и хич не мисля, че е слабичък. Не им се връзвай, много си е добре детето!

# 5
  • anywhere
О, забравих да добавя - 2 пъти дневно твърда храна по 50-60 грама е крайно недостатъчна за почти 8 месечно бебе.

Ами честно да ти кажа и аз мисля, че е недостатъчна...  Confused

# 6
  • Plovdiv
Ха и аз имам същия проблем Wink
Щерками е красива млада дама без излишни килограми  Laughing за разлика от майка и  Embarassed В началото се претеснявах че качва по 400 гр. на месец, но след като си се чуства добре и не пищи от колики и не е умърлушена Stuck Out Tongue
Но като гледам в писаниците си и каката е вървяла по същия начин, а сега всички в училище и завиждат че има такова прекрасно тяло за разилка от съучинечките, които повечето са с наднормено тегло, защото се тъпчат на поразия.
Не им се вързвай. Аз даже в къщи си имам враг дето не ме оставя на мира. Баща и само ме кара да и давам разни работи, но като го погледна лошо  Naughty

# 7

Добре де, твърда храна давам до момента в който детенцето спира само да си отваря устата. Като не ще повече, насила ли да му бутам?? Всъщност само веднъж изяде цяло Хипско бурканче, обаче после падна яко  Sick.

# 8
  • anywhere
Не знам, Ани...Естествено, че не трябва да му даваш насила, но пък от друга страна ако не ограничаваш кърменията в сравнение с преди, когато е бил само на кърма, няма как да ти иска и твърдата храна отгоре... Ако се е наял до ушите с кърма, как да яде после и друго... Естествено, може да карате и основно на кърма, всеки си решава сам за детето... Просто за мен 8-месечно бебе има нужди, надвишаващи това, което само кърмата може да му даде...
Моята бебка яде три пъти пред деня немлечна храна - по около 150-190 гр. Но почти нямаме кърмене през деня (понякога на заспиване само, но суче много малко, колкото да се унесе...). Затова пък цяла нощ - през два-три часа суче... Ние имаме другия проблем - наднормено тегло... Явно и аз бъркам някъде... Направо ме е срам да отида днес на консултация...

# 9
  • София

Зъхи, защо смяташ така?Много, дори повечето, кърмени бебета хапват по-малко твърда храна.Разбира се, изключвам мойто и твойто hahahaАма те за това са като симпатичните бомбички на халва "Любимка" Joy

# 10
  • Страсбург
Абе, хора, до голяма степен влияние оказват гените и обмяната на веществата. Според мен също е добре да се предлага по-честичко твърда храна на бебе на 8 месеца. За протокола - Мая е 8.600 кг. Яде основно на обяд (около 200 г, но не винаги) и следобяд, сутрин нещо по-леко (йогурт(50-60 г) и/или бишкотка).
На мен не ми се вижда дебела.....нито слаба.....
Успехи, Ани Hug и давай по-смело с "манджите"  Laughing

# 11
Ами аз чакам момента с губене на интерес към кърменето, но засега такъв не виждам /освен когато в стаята има други хора и силни шумове - точно тогава отказва гърдата и иска нещо с лъжица/. А и аз също вече си мисля, че е хубаво да похапва повечко твърди нещица /т.е. мисля, че кърмата ми е намаляла и едва ли го наяжда хубаво/ ... но пък искам нещата да стават естествено ... самото дете да си покаже кога иска друго освен мляко и колко ....

# 12
  • Шумен
..не било нормално 7м бебе-момче да е само 8 кила
Ами моето като е на 11 месеца и е 8,600 Joy Горкото ми дете, уморила съм го от глад Naughty И аз ги чувам тия приказки от време на време, ама хич не се връзвам Crossing Arms И пак да питам - ти кога даваш твърдата храна, преди или след кърмене? Щото аз никога не съм давала след кърмене - то забрави да си отвори устата като се нацока мойто дребното Laughing Да ти кажа едва сега почна да качва по повече от 200г на месец/последните 5 така беше Rolling Eyes / и мисля, че е попнеже вече върви и му трябва повече енергия, респективно набива детето повечко. Ама почна да ми се храни като хората чак в 9-я месец някъде. Дотогава сме имали и дни почти изцяло на кърма. Лошо няма Peace

# 13
  • София
Ани 8 кг не е малко, моя пич беше толкова на 10 месеца. С големи бузи и пълни крачета. Кг са относително нещо.
Но и аз като Зъхи смятам че за 8 месечно, яде малко твърда храна.
Ти си решаваш все пак Peace

И стига слуша хората, тегли им една дълга и сочна на ум и забрави.

# 14
  • Mediterraneo
Моята беба също не е от дебеланковците- на 6м. е 7100, а се роди големичка- 3800   261uu. Съгласна съм, че кг са относително нещо. А за твърдата храна- моята яде два пъти дневно по 150-200г такава. Заместила съм 2-3 хранения изцяло, а кърмя само сутрин и вечер. Преди да заместя хранене, предлагах твърдата храна преди млякото, защото иначе просто не виждам как след яко нацокване бебе ще отваря устата за лъжичка. Rolling Eyes

Реклама

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт