какъв е тоя грип?

  • 63 416
  • 648
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 453
И нас не ни подмина грипа. Лошото е, че при мен се стигна до бронхопневмония. След 10 дена антибиотик (цедакс) нямам подобрение, утре съм пак на лекар. Проблемът е че в момента кърмя и не знам кое лечение няма да ми пречи на кърменето. Има ли някой на моя хал и как се справихте? Бебчо е само на кърма, яде през 2-3 часа. 
Аз си кърмя и кърмих когато бяхме болни. Пих Парагрип. Правиха ми снимка и за щастие не се наложи Аб, но доктора ми каза, че ако се наложи, има съвместими с кърменето.
Моето бебе също само кърма яде когато беше болно и сега продукцията на кърма ми се увеличи. Бяхме едновременно болни и се гушкахме и лежахме двамката.
Важно е да пиеш течности за да бориш вируса и да има за кърмата.

# 211
  • Мнения: 0
mimi_msm , най бързо се сваля много висока температура или увиване в мокри чаршафи, или направо под душа,  за малки деца второто е доста стресиращо, но на моята дъщеря като малка са го правили в болница  Thinking
raia1114 , аз бях след пневмония с 37 десетина дни, най добре е лекар да те види  Peace

 Благодаря margita, чак в сряда ще ходя при лекарката, засега нямам температура - от онзи ден. Дано се размина само с грип. Най - добре ми се отрази лекарството Relenza - прах за инхалиране.

Желая на всички болни бързо оздравяване.

# 212
  • България
  • Мнения: 490
малката/6г/  е с Т от вчера.през нощта достигна 40гр.смъкнах я  с нурофен и хексалгин,оцет и белтък на краката.ами всичко заедно-направо се панирах..до сега не беше се случвало.малко накашля влажно.пие симетролим и стодал.сега пак има 38гр дадох пак нурофен.горе долу на 6ч вдига температура.ще отиваме на преглед само да спадне сега Т.болят я краката и много не и се хапва.

# 213
  • Мнения: 1 428
малката/6г/  е с Т от вчера.през нощта достигна 40гр.смъкнах я  с нурофен и хексалгин,оцет и белтък на краката.ами всичко заедно-направо се панирах..до сега не беше се случвало.малко накашля влажно.пие симетролим и стодал.сега пак има 38гр дадох пак нурофен.горе долу на 6ч вдига температура.ще отиваме на преглед само да спадне сега Т.болят я краката и много не и се хапва.



Ами налегнал ви е грипа. Отивай при личния и си поискай Тамифлу или Реленца, те ги раздават безплатно, ако ги няма си купи- струва 34 лв и едното и другото. Реленцата е за над 5 години и е прах за инхалиране, а Тамифлуто , което дават е от 75мг. , но вътре има опътване как се разрежда, за да се даде на по-малки деца. Ако се започне антивирусен препарат грипа се кара много леко и без усложнения и антибиотици,дори до третия ден се оздравява.Това от личен опит с мен. Хвана само лека хремичка , която мина за 1 ден и нищо друго.
Съветвам те така, защото аз съжалявам, че не дадох Тамифлу, а имах в наличност- /обичам да съм презапасена със всякакви лекарства преватнивно,цяла аптека съм/.Сега грипа го кара много тежко и с усложнения. Пие високи дози силен антибиотик и със сигурност той ще и навреди много повече от който и да е антивирусен медикамент.

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
И аз да се запиша. Детето миналата Събота започна да кашля. Два дни беше със суха кашлица и към нея се добавиха сополки. Веднъж вдигна Т. Сега все още си кашля, но отхрачва и хремата  премина в задна. Два пъти го преглеждаха. Гърдичките са чисти, но пустата кашлица не се маха. Няма Т, не е отпаднал, яде, играе. Днес пак ще го заведа на лекар. Започва 8 ден кашлицата и искам отново да го чуят. Иначе е пил само Изопринозин и сироп за кашлица.

# 215
  • София
  • Мнения: 470
малката/6г/  е с Т от вчера.през нощта достигна 40гр.смъкнах я  с нурофен и хексалгин,оцет и белтък на краката.ами всичко заедно-направо се панирах..до сега не беше се случвало.малко накашля влажно.пие симетролим и стодал.сега пак има 38гр дадох пак нурофен.горе долу на 6ч вдига температура.ще отиваме на преглед само да спадне сега Т.болят я краката и много не и се хапва.

Ние пихме 1 седмица  Суметролим и Стодал,имахме съвсем лека кашлица и мн рядко,и на 2-рата седмица по мое желание му направихме снимка (нещо ме човъркаше отвътре) е, имаше нещо на белия дроб,и се чуваше съвем леко свирене на слушалки,пихме Сумамед и Проспан 3 дни и днес ходихме, нямало нищо вече.Но мен ме трвожи ,че цяла седмица вече е с температура 37.0 до 37.3 пада сама до 36.6 без нищо да давам и после пак  newsm78 Някой поддържал ли е такава температура сега с тоя гаден грип?

# 216
  • България
  • Мнения: 490
момичета благодаря ви.само да кажа че Embarassedдетето е на 7вече-неволно съм написала 6.
ходихме на преглед -грип е.не ни правиха изследвания.продължаваме  с ъс семетролима 2по5мл,стодал5по1ч.л,инфлуцид по 1таб на 2часа/приема го повече от 10дни,но не ни предпази!/,коризария на час по 1 таб за леката хрема,вит Ц 6 таб на ден,осцилококциум по 1 на 6часа.сребърна вода в нослето,клеева тинктура3по 14капки,ряпа с мед за леката кашлица,правехме и опашка след АВ но я спрях като продължавам само с ентеросана.през няколко минути все давам по нещо -да ли не станаха много нещата?температурата я свалям като мине 38гр.лекарката ми каза да давам на 6часа нурофен,но аз изчаквам -вие как деиствате..чакате ли 38 или се презастраховате?
реленца дадоха само за мен-не била за малки деца и имала много странични действия.още не съм я отворила.стои делемата мога ли да я дам на детето?давали ли сте?от 3 седмици съм с болки в гърлото и вече пия цевзил/болката и паренето си стои/та да ли има смисъл от реленцата?
пак мерим Т...бъдете здрави!

# 217
  • Мнения: 2 070
малката/6г/  е с Т от вчера.през нощта достигна 40гр.смъкнах я  с нурофен и хексалгин,оцет и белтък на краката.ами всичко заедно-направо се панирах..до сега не беше се случвало.малко накашля влажно.пие симетролим и стодал.сега пак има 38гр дадох пак нурофен.горе долу на 6ч вдига температура.ще отиваме на преглед само да спадне сега Т.болят я краката и много не и се хапва.

Ние пихме 1 седмица  Суметролим и Стодал,имахме съвсем лека кашлица и мн рядко,и на 2-рата седмица по мое желание му направихме снимка (нещо ме човъркаше отвътре) е, имаше нещо на белия дроб,и се чуваше съвем леко свирене на слушалки,пихме Сумамед и Проспан 3 дни и днес ходихме, нямало нищо вече.Но мен ме трвожи ,че цяла седмица вече е с температура 37.0 до 37.3 пада сама до 36.6 без нищо да давам и после пак  newsm78 Някой поддържал ли е такава температура сега с тоя гаден грип?
Аз имах 4 дни такава темпертура, въпреки че пих антибиотик през това време.Спадна след като почнах инжекции.Мен също ме тревожеше, грип, пък с такава температура, ама явно е възможно.Имах бронхит, който и на 5 ден след инжекциите се чуваше на слушалка.Изпих 4 вида антибиотици, и ме боцкаха с Тобрамицин.

# 218
  • Мнения: 47 821
Моят син е само с температура, няма други оплаквания ( е, и леко главоболие)
Засега давам само Нурофен и избягвам да ходим на лекар, защото ме е страх да няма по-болни
Да включвам ли още нещо, има ли смисъл от Инфлуцид, след като му е 2 ден вече? Имам и изопринозин, дали пък да не дам от него newsm78 Но не си спомням в момента дозировката за 5 годишно дете

# 219
  • Мнения: 2 070
Моят син е само с температура, няма други оплаквания ( е, и леко главоболие)
Засега давам само Нурофен и избягвам да ходим на лекар, защото ме е страх да няма по-болни
Да включвам ли още нещо, има ли смисъл от Инфлуцид, след като му е 2 ден вече? Имам и изопринозин, дали пък да не дам от него newsm78 Но не си спомням в момента дозировката за 5 годишно дете
при деца дозата е  1 хапче на 10 кг. тегло.ако сте 20 кг. примерно, даваш две хапчета, за 5 дни, после още 5 дни- дозата намалена на половина.ние сме го пили по такава схема

# 220
  • Мнения: 1 163
Моят син е само с температура, няма други оплаквания ( е, и леко главоболие)
Засега давам само Нурофен и избягвам да ходим на лекар, защото ме е страх да няма по-болни
Да включвам ли още нещо, има ли смисъл от Инфлуцид, след като му е 2 ден вече? Имам и изопринозин, дали пък да не дам от него newsm78 Но не си спомням в момента дозировката за 5 годишно дете
Пали вярно е написала. Ние сега го пих ме моето е 6 годишно 20 кила. Сутрин и вечер по една таблетка изопринозин.

# 221
  • София
  • Мнения: 9 517
Моят син е само с температура, няма други оплаквания ( е, и леко главоболие)
Засега давам само Нурофен и избягвам да ходим на лекар, защото ме е страх да няма по-болни
Да включвам ли още нещо, има ли смисъл от Инфлуцид, след като му е 2 ден вече? Имам и изопринозин, дали пък да не дам от него newsm78 Но не си спомням в момента дозировката за 5 годишно дете
при деца дозата е  1 хапче на 10 кг. тегло.ако сте 20 кг. примерно, даваш две хапчета, за 5 дни, после още 5 дни- дозата намалена на половина.ние сме го пили по такава схема
на малката дадох изопринозин и инфлуцид от първия ден със сополи и температура (39 и кусур градуса, която падаше до 38,5- 38,7), не знам кое от двете помогна, но само 24 часа я мори грипа, сега и сополите отшумяват, кашлица изобщо не се появи  Peace

# 222
  • Бургас
  • Мнения: 296
Ние сме на същия хал...малката е от 8 дена с температура - започна се с леко повишена 37,3-37,7 градуса, понакашляше...давах противовирусно, вит.Ц, сироп за кашлица.... тъкмо започна да се подобрява и се почна с ужаса - висока температура и страшна кашлица. След снимка ни поставиха диагноза бронхит и вече 4 дена пие антибиотик (Цедакс). Температурата след третия прием спадна за 24 часа и после отново започна да се покачва до 39 градуса и нагоре. Виждам,че не сме единствени, явно при доста дечица положението е подобно...Утре пак ще я водя на лекар, но се опасявам, че или ще трябва да включим втори антибиотик, или ще ни прати в болница.  Sad   Чудя се, колко време още може да се дават тези Панадоли и Нурофени, имам чувството, че не и  действат вече  Cry 

# 223
  • Мнения: 1 428
Ние сме на същия хал...малката е от 8 дена с температура - започна се с леко повишена 37,3-37,7 градуса, понакашляше...давах противовирусно, вит.Ц, сироп за кашлица.... тъкмо започна да се подобрява и се почна с ужаса - висока температура и страшна кашлица. След снимка ни поставиха диагноза бронхит и вече 4 дена пие антибиотик (Цедакс). Температурата след третия прием спадна за 24 часа и после отново започна да се покачва до 39 градуса и нагоре. Виждам,че не сме единствени, явно при доста дечица положението е подобно...Утре пак ще я водя на лекар, но се опасявам, че или ще трябва да включим втори антибиотик, или ще ни прати в болница.  Sad   Чудя се, колко време още може да се дават тези Панадоли и Нурофени, имам чувството, че не и  действат вече  Cry 


Спокойно, това е втория етавм на разгръщането на вируса.И при нас се получи, но не е симптом, че детето се влошава или антибиотика не действа.Просто вируса си действа, а той не се влияе от никакви антибиотици.Ще мине, втория етап трае не повече от два дни.След това всичко е ОК.

# 224
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Така е да грипа в повечето случай повтаря и няма никакво значение дали пиете АБ или не,ние след втората вълна 5 дена потдържахме Т,и чак когато му смениха АБ с по силен в двоина доза,чак тогава падна.

Общи условия

Активация на акаунт