какъв е тоя грип?

  • 63 407
  • 648
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 9 517
аз бях така в началото на януари - седмица с ниска температура, сополи, които 3-4 дена бяха зелени, кашлица... ужас, дано съм изкарала грипа, че само аз да се разболея липсва сега.
Иначе най-добре е да отидеш на лекар  Peace

# 196
  • София
  • Мнения: 98
mimi_msm , най бързо се сваля много висока температура или увиване в мокри чаршафи, или направо под душа,  за малки деца второто е доста стресиращо, но на моята дъщеря като малка са го правили в болница  Thinking
raia1114 , аз бях след пневмония с 37 десетина дни, най добре е лекар да те види  Peace

# 197
  • Мнения: 1 163
mimi_msm , най бързо се сваля много висока температура или увиване в мокри чаршафи, или направо под душа,  за малки деца второто е доста стресиращо, но на моята дъщеря като малка са го правили в болница  Thinking
raia1114 , аз бях след пневмония с 37 десетина дни, най добре е лекар да те види  Peace
margita знам но то падане  на температурата нямаше, упорита работа. Между другото прочетох във форума една рецепта за сваляне на температурата от която останах много доволна. Намазваш стъпалата на крачетата с мед слагаш чорапи, след това найлони и после пак чорапи. Така десет минути а и краката се стоплят моето като почне да вдига и краката и ръцете са му лед нямат стопляне. Медът помага доволна останах. И прочетох, че е погрешно схващането да се слагат на краката оцетени чорапи а аз винаги така правих преди  newsm78 newsm78 newsm78 някакъв хомеопат е писал, че краката трябва да са затоплени не да се истудяват. Истудяват се ръцете гръбчето ръцете.

Последна редакция: сб, 29 яну 2011, 22:53 от mimi_msm

# 198
  • Мнения: 1 428
Ако са били в контакт децата, няма спасение.
Това не е така, аз пия противовирусно , дъщеря ми кашля във мен , спим заедно, но ми няма нищо./дано е така и занапред/ Пия Тамифлу по едно на ден и по един ремантадин за всеки случай.
Ако детето е много малко можеш да даваш инфлуцид и изопринозин, витамин С в двойни дози и дори и да го хване ще мине по-леко.
А ако имаш Тамифлу или Реленца ще е най-добре, даваш  веднага при първи симптоми и на другия ден всичко е 6 .

# 199
  • София
  • Мнения: 9 517
благодаря, Хелен-мама, за големия става въпрос - на 6 години е, от утре ще почна изопринозин и при него, пък каквото сабя покаже...
за температура - аз ги слагам под душа, обаче сега с този грип не помага - сваля за 10 минути и отново нагоре  ooooh!

# 200
  • София
  • Мнения: 98
Дзвер , дъщеря ми, на 22 години в понеделник започна да кашля и понеже усетила хрипове надолу отиде следобяда на лекар, нямаше температура, вечерта вдигна,  изписа и изопринозина , в четвъртък нямаше вече температура, но утайката и беше висока и лекарката включи антибиотик  Rolling Eyes  Не помогна при нея този имуностимулатор  Thinking

# 201
  • Мнения: 453
Ако са били в контакт децата, няма спасение.
Това не е така, аз пия противовирусно , дъщеря ми кашля във мен , спим заедно, но ми няма нищо./дано е така и занапред/ Пия Тамифлу по едно на ден и по един ремантадин за всеки случай.
Ако детето е много малко можеш да даваш инфлуцид и изопринозин, витамин С в двойни дози и дори и да го хване ще мине по-леко.
А ако имаш Тамифлу или Реленца ще е най-добре, даваш  веднага при първи симптоми и на другия ден всичко е 6 .
Да, мъжа ми пи Ремантадин и Тамифлу и държи. Аз говоря за децата, които са били в контакт. Ако могат да пият превантивно противовирусно- ОК.
Аз изопринозина не можах да го давам на бебо- стрит, във вода, в кисело мляко, все не го искаше. После минахме на Есберитокс Н- почти същата работа  Crazy

# 202
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
Helen-mama,как е при вас положението падна ли Т.на детето,ние от снощи пием вече зинат на 12 ч.по 5мл.клацида го спряхме,но днес цял ден пак има Т,добре,че поне не вдига над 38 и не му давам температуропонижаващи,че станаха много,не мога да разбера обаче от къде текнаха пак тези сополи до вчера беше спрял и сега пак като река,офф такова нещо не бях виждала през живота си толкова упорит и агресивен вирус ooooh!

# 203
  • Мнения: 93
От Понеделник съм болна. До вчера имах чувството че ще умра. Ужасни болки в цялото тяло - стави, мускули... чак зъбите ме боляха всичките до един Какво ли не пих и няма оправяне. Вчера един познат ми донесе осцилококцинум + Грипекс на таблетки - чак след като пих тях настъпи положителна промяна - всичко спря.
Междувпрочем първите 4 дена бях без Т, само болки в цялото тяло и отпадналост. Грипа е ужасен! А най-гадното е, че се натрових от прахчета и какви ли още не гадории, но не минаваше.

# 204
  • Мнения: 1 428
Helen-mama,как е при вас положението падна ли Т.на детето,ние от снощи пием вече зинат на 12 ч.по 5мл.клацида го спряхме,но днес цял ден пак има Т,добре,че поне не вдига над 38 и не му давам температуропонижаващи,че станаха много,не мога да разбера обаче от къде текнаха пак тези сополи до вчера беше спрял и сега пак като река,офф такова нещо не бях виждала през живота си толкова упорит и агресивен вирус ooooh!

Съалявам за вас, дано вече се оправяте. Но  ми се струва, че тази доза Зинат е много висока за дете на 3 години. Все пак не съм лекар, но се очудвам. Аз на моето дете , което е на 7 години давам тази доза.
Аз не смея да се похваля ,че сме добре , защото и при нас е на приливи и отливи.Един ден добре , на другия 39 градуса, поне гърдите са чисти и това ме успокоява.Продълавам да давам Клацид и дано се свършва всече тоя пуст грим, че си изморихме децата от лекарства.

# 205
  • Мнения: 1 983
И ние в кюпа.
Детето беше болно преди 2 седмици, еднократно вдигна 38 градуса, после имаше кашлица, малко хрема и зачервено гърло. Но не стигнахме до АБ. Сега покашля още съвсем леко.
Но аз и мъжО сме болни, аз миналата седмица имах температура, но пиех Нурофен, тъкмо я преборих и се започна кашлицата и отпадналостта, нямах сили да се мръдна дори. Tired А мъж ми беше 5 дни с температура и кашлица, ходи на лекар, който му изписа 5 дни да пие Клацид.
Е, в понеделник бяхме и двамата на лекар, аз се сдобих с трахео-бронхит, а той е започнал да прави пневмония. Изпи Клацида и сега е на Авелокс 10 дни и после снимка, отиде да се лекува в Гръдното отделение, там са му пускали утайка, която е била бая висока и са му правили изследване на дишането, и то е било кофти.
Аз вече съм по-добре, но той ту е добре, ту му е зле, поне вече не вдига температура. Tired
Детето май го опазихме засега, дано не се разболява. Praynig
Набиваме здраво плодове, чай с мед, витамини и какво ли не, и пак не се чувстваме кой знае колко добре. ooooh!

# 206
  • София
  • Мнения: 9 517
при нас за сега ситната спря да вдига температура, сополите се успокоиха, не е започнала да кашля, но аз не смея да се зарадвам, че като чета как децата ту са по-добре, ту по-зле... мъж ми е на антибиотик от днес, ще видим до къде ще я докара... големия държи фронта, но съм в чуденка - да го оставя в понеделник в къщи, където със сигурност бъка от вируса, или да го пусна на детска, където състоянието едва ли ще е по-добро, но има някакъв вариант да няма болни деца... ще решавам май утре сутри  Thinking

# 207
  • Мнения: 3 049
Аз лично избрах погрешно според мен да оставя детето вкъщи докато аз съм болна и сега съжалявам. 5 дни бях много зле и стигнах до Клацид в двойни дози (1000 мг), от четвъртък насам е болен и мъжа ми, но той още не се е отемпературил, но детето вчера вдигна 38,3 и ту я смъкваме, ту я качва.. Под 38 не давам нищо, за да се бори с вируса сама, няма апетит, течности също не приема много, започна да кашля и да точи сополите..
Мисля, че ако я бях пуснала на градина можеше и да й се размине, но това е божа работа.
Докато беше вкъщи с мен беше добре, но аз проветрявах много често и миех подовете на стаите с препарат, миех си ръцете със сапун винаги, когато трябваше да я пипам и тичах извън стаята, в която играе, когато ми се кашляше и кихаше. Мъж ми обаче (нали е мъж) на няколко пъти го видях, че й облизва лъжицата след като и той се разсополяви, опитваше й от чашата чая дали е горещ и естествено, че и тя прихвана..  ooooh! Close

# 208
  • От липите до сините камъни
  • Мнения: 234
И аз мисля,че дозата на зината е висока,той даже не на 3 а на 2г.но и с двама доктори говорих казаха да давам тази доза,може би предвид продължителната температура,и не повлияването от клацида,днес вече Т.падна и сополите са по добре,но аз не смея да се зарадвам вече,че знам ли пак.Бързо възтановяване на всички. Hug

# 209
  • Варна
  • Мнения: 176
И нас не ни подмина грипа. Лошото е, че при мен се стигна до бронхопневмония. След 10 дена антибиотик (цедакс) нямам подобрение, утре съм пак на лекар. Проблемът е че в момента кърмя и не знам кое лечение няма да ми пречи на кърменето. Има ли някой на моя хал и как се справихте? Бебчо е само на кърма, яде през 2-3 часа. 

Общи условия

Активация на акаунт