Пробиотици?

  • 188 641
  • 223
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 376
Споко, АБ ще унищожи всички лактобацили, ако се пият едновременно с АБ, предозиране няма да стане , а парите дадени за Лактофлор отиват на вятъра... Друг е въпроса, че Лактофлор е възможно най-лошият пробиотик. Съдържа само един щам и това е Lactobacillus bulgaricus. Един добър пробиотик съдържа между 6 и 9 щама - както лактобацили, така и бифидобактерии.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Solar Wind, благодаря ти за отговора, но малко съм озадачена, защото поставих същото питане в сайта на apteka.framar.bg и оттам ми отговориха да не ги пие заедно. Малко ме е страх да не стане предозиране.  newsm78
Клеевата тинктура не е пробиотик. Консултирала съм се по въпроса с гасторентероложката на сина ми и ЛЛ и според двете не е проблем и може да се дава заедно с пробиотик. Това си е обаче консултация, която аз съм правила, за нашия случай.
Важно е и ти да си спокойна в това, което даваш на детето. Постъпи както сметнеш, че е най-добре за детенце  Hug. Скорошно оздравяване!

Последна редакция: ср, 16 мар 2011, 19:39 от Solar Wind

# 77
  • Мнения: 1
Споко, АБ ще унищожи всички лактобацили, ако се пият едновременно с АБ, предозиране няма да стане , а парите дадени за Лактофлор отиват на вятъра... Друг е въпроса, че Лактофлор е възможно най-лошият пробиотик. Съдържа само един щам и това е Lactobacillus bulgaricus. Един добър пробиотик съдържа между 6 и 9 щама - както лактобацили, така и бифидобактерии.

Хехе, това как ти хрумна, че за да е добър един пробиотик трябва да съдържа толкова много бацили (предполагам под щамове имаш всъщност в предив различни бацили) ? Това, че западните фирми наблъскват в продуктите си всякакви щамове, повечето от които дори не могат да преминат през pH-то на стомаха, не означава, че това е правилният начин. Просто на западните фирми им е проблем да слагат Lactobacillus Bulgaricus, просто защото го нямат. По принцип Lactobacillus Bulgaricus и Bifidobacterium са единствените пробиотични микроорганизми, които се признават от Световната Здравна Организация и FDA на САЩ да имат положителни ефекти върху човешкото тяло, като това важи особено за Lactobacillus Bulgaricus.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 958
По-важното е, че работят пробиотиците. Не се карайте за съдържанието.

# 79
  • Мнения: 3 540
Пробитиците работят пълноценно, ако предварително е прочистена чревната флора с фибри. Ако групите пробиотични бактерии са 2 вида и за тънките черва и за дебелото черво, а също и да са добре екипирани, да стигнат здрави и живи до тях.  Peace

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 687
А какво ще кажете за тази статия, че ме хвърли в потрес сега?  #Crazy http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=151

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 40 688
А какво ще кажете за тази статия, че ме хвърли в потрес сега?  #Crazy http://www.lechitel.bg/newspaper.php?s=0&b=151

Само като прочетох...учени от Нестле....и спрях!Не вярвам на подобни щуротии,особено Нестле-най-големите боклуци!

# 82
  • Мнения: 3 540
Ето ви едно интересно Клипче, за пробиотиците.  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 7
Здравейте, и аз искам да се вкюча защото прочетох статията вав весник Лечител от линка. Просто "уникално". На доста места се пишат доста неверни неща включително и тази статия.Темата за Пробиотиците ме вълнува и чета форума редовно. Естественно, че пробиотични бактиерии не са само Lactobacillus bulgaricus и Bifidum bacterium bifidum. Има пробиотични щамове при Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus gasseri ,Lactobacillus acidophilus и много други. По- важното е подбраните щамове в един пробиотичен препарат да са  с доказано изразени пробиотични свойства.

# 84
  • Мнения: 7
Всъщтност на 25.03.2011 по Ново телевизия в предаването на Гала "на Кафе" ще се дискутира темата за пробиотиците.

# 85
  • Мнения: 3 540
А какво ще кажете за ТАЗИ статия!

# 86
  • София
  • Мнения: 6 477
Поредната мода - пробиотиците! Няма да агитирам запалените им почитатели, че това са пълни измишльотини, само ще ви кажа, че преди няколко години работих точно в Дафлорн.....Ако знаете какво има в техните продукти - просто всичките ви подобрения ще са чисто плацебо! Просто 90% от сухото вещество си беше пудра захар - собственоръчно сме ги правили продуктите....И даже д-р Емилова взе да гледа подозрително - как пациентите взели да пият Биомилк с наслада...ми то само захар как да не им е сладко......
А специално Бифидус бактерията е толкова капризно нещо, че до червата вярвайте ми не достига жива нито една...но рекламата е супер яко нещо и сега това е поредната нова мода!

# 87
  • Мнения: 3 540
Те за това са толкова евтини!  Thinking

# 88
  • Мнения: 1 100
Не е мода. Сигурно има и фалшификати, както винаги, но има и истински пробиотици, които действат. Peace
При тригодишният ми син сигурно в резултат на плацебо-ефект му спира разстройството още след първия прием на пробиотик. Wink От три седмици е на АБ, а няма типичните странични ефекти. В болницата също му даваха пробиотик, качествен.

А какво ще кажете за ТАЗИ статия!
Вярвам, че е истина - от Активия ме боли корема, предпочитам чисто кисело мляко, по възможност домашно.  Laughing

# 89
  • Мнения: 9 481
В момента по Нова телевизия ("На кафе") говорят за пробиотиците.

Общи условия

Активация на акаунт