Пробиотици?

  • 188 018
  • 223
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 607
Здравейте, момичета:) За тези, които са пили Лактофлор- кое е по-добро Лактофлор ПРОБИОТИК - капсули или Лактофлор Биоплюс Пробиотик & Фибри - капсули? Много хора ползват и пробиотиците на Херба медика. Какво ви е мнението за тях, сравнени с Лактофлор? На пазара има доста пробиотици, но мнението на лекарите е, че българските са достатъчно добри, за да купуваме чужди.

# 91
  • Мнения: 552
quote author=MTV link=topic=557906.msg18221088#msg18221088 date=1301038625]
В момента по Нова телевизия ("На кафе") говорят за пробиотиците.
[/quote]
Ще споделиш ли на кратко, какво казаха?

# 92
  • Мнения: 9 466
За съжаление не успях да го гледам цялото, а и на една част вече бях само слушател-дребния мрънкаше за разходка, и наддавах ухо..темата ще имала продължение в няколко предавания, тъйкато е обширна.
Говориха как и защо се поражда дисбактериозата-при раждането, бебета които били секцио и в кувьоз били с дисбак. (аз тук не съм особено съгласна..щото по тази логика излиза, че родените по нормален начин по "пътя си" са се снабдили с полезните бактерии hahaha)..ест. и всички приемали АБ, тези които пушат и консумират редовно алкохол, имащи стрес...а бе с 2 думи-99% от населението (не запомних името на докторката, въпреки че е била и др. предавания..).
Това, което ми хареса, но само слушах вече, е как се правят пробиотиците-в лабораторни усл.Бакт. се изолират от човешки тънки черва (това било най-добрия вариант) и се размножават от там нататък в млечна среда...сушене и слагане в капсули, които не са желатинови...и до там бях Tired
Не съм търсила дали предаванията ги няма на сайта.. Rolling Eyes


# 93
  • Мнения: 3 540
На Кафе , след 19тата минутка е за пробиотиците.

# 94
  • Мнения: 9 466
HugVanq 66, мнооого благодаря!  bouquet

# 95
  • София
  • Мнения: 30 085
да се запиша и аз. Изписаха ми АБ + Линекс. Тук прочетох, че е добре пробиотикът да се пие 2ч. след АБ, така ли е?
Какво ви е мнението за Линекс. В темата само една потребителка споделя, че го е пила  newsm78

# 96
  • Мнения: 7
Качествените пробиотици разбира се не са измишльотици! Основното в един пробиотик е бактериите да са живи и с доказан пробиотичен ефект. Така, че всеки сам може да прецени за себе си дали пробиотика е качествен когато види ефекта от него. Morgana кога си работила в Дафлорн и като каква. Интересно е това което споделяш от "кухнята на събитията".Относно Бифидната бактерия си абсолютно права, че се отглежда много трудно. Трябват и специални анаеробни условия за развитие.

# 97
  • Мнения: 1 103
моето бебе беше с разстройство близо месец и след всяко хранене ( 20-30 мин. след това) повръщаше пресечено мляко със нещо като сопол лигаво; педиатърката ни изписа био-гаиа, ефект нямаще; отидохме на гастро  със съмнение за АБКМ, и ни изписа Инфант дофилус, след седмица дойде ефекта- изчезна разстройството и повръщането, на нас това ни помогна Peace

# 98
  • Мнения: 3 540
био-гаиа, са под формата на капки, нали!
При вашето дете , за да се стигне до този проблем със стомахчето, е имало много лоши бактериии и пробитиците под формата на капки, са били неустоичиви на тази атака на лошите! Confused

# 99
  • София
  • Мнения: 6 477
Качествените пробиотици разбира се не са измишльотици! Основното в един пробиотик е бактериите да са живи и с доказан пробиотичен ефект. Така, че всеки сам може да прецени за себе си дали пробиотика е качествен когато види ефекта от него. Morgana кога си работила в Дафлорн и като каква. Интересно е това което споделяш от "кухнята на събитията".Относно Бифидната бактерия си абсолютно права, че се отглежда много трудно. Трябват и специални анаеробни условия за развитие.
Преди четири години работех там като технолог и точно знам кое как се правеше понеже като се скапеше нещо...а то си се скапваше ежедневно с шефа трябваше веднагически да замазваме положението.  Имаше някои партиди, които се правеха в Елби - там се прави съответното кисело мляко. Но тези партиди заминаваха за износ и в тях имаше лактобацилус....Но за нашия пазар...нееее....само фактът, че нямаше микробиологичен контрол, а се пробваше партидата на вкус трябва много да ти говори. После при сушенето редовно ставаха гафове и част от бактериите просто си заминаваха...мога много да говоря, но не искам защото това е минал етап. Само знам, че точно на Дафлорн никога не бих купила продукти!

# 100
  • Мнения: 0
Преди четири години работех там като технолог и точно знам кое как се правеше понеже като се скапеше нещо...а то си се скапваше ежедневно с шефа трябваше веднагически да замазваме положението.  Имаше някои партиди, които се правеха в Елби - там се прави съответното кисело мляко. Но тези партиди заминаваха за износ и в тях имаше лактобацилус....Но за нашия пазар...нееее....само фактът, че нямаше микробиологичен контрол, а се пробваше партидата на вкус трябва много да ти говори. После при сушенето редовно ставаха гафове и част от бактериите просто си заминаваха...мога много да говоря, но не искам защото това е минал етап. Само знам, че точно на Дафлорн никога не бих купила продукти!

Здравейте, аз съм представител на гореспоменатата фирма - Дафлорн. Поради това, че накърнявате имиджа на фирмата, ние не желаем да спорим Вас, но ви предлагаме ако желаете да изследвате произволно избран от нашите продукти в лабораторията на Националната Ветеринарно-медицинска служба, която е единствената акредитирана лаборатория в България за подобен вид изследвания и ще установите, че продуктите на Дафлорн отговарят на всички изисквания за това, което е пробиотик, а именно на дефиницията на Световната Здравна Организация за минимално количество от 10^7 живи бактерии на грам.
Фирма Дафлорн също така е сертифицирана по ISO 22000 от международната организация Moody's International и има златен печат (най-високо ниво, без никакви забележки по технологията).
В случай, че лабораторният анализ не покаже наличието на минимум 10^7 живи клетки, ние ще ви върнем парите за продукта и направеният анализ в троен размер!

# 101
  • София
  • Мнения: 6 477
Понеже темата се изроди в скрита или явна реклама на дадена фирма, а това според правилата на форума е забранено
7. Не се допускат рекламни обяви и теми, както и аватари, подписи и др. елементи от потребителския профил, които представляват тенденциозна реклама на сайт, фирма, продукт, услуга.
Не се допускат недоговорени рекламни теми, скрити и явни реклами, както и теми с цел популяризиране на други форуми и сайтове.

Чл. 33. (1) от ЗЗП
Реклама е всяко съобщение във връзка с търговия, занаят или професия, което има за цел да насърчи реализацията на стоки или услуги, включително на недвижими имоти, права и задължения.

Аз няма повече да коментирам по темата, благодаря!

# 102
  • Мнения: 0
Понеже темата се изроди в скрита или явна реклама на дадена фирма, а това според правилата на форума е забранено

Моргана, препоръчвам Ви след като имате такъв интерес към българското законодателство да се запознаете и с глава VII от Наказателния Кодекс отнасящ се до клеветата и понеже фирмата няма да остави нещата така във въздуха - очакваме или извинение от ваша страна или ще се обърнем към съда, за да ви разясни разпоредбите на глава VII от Наказателния Кодекс на Р. България. Както сигурно знаете с последните промени засягащи електронните съобщения (от миналата година), не е проблем да бъде изискана информация по съдебен път за вашата идентичност от НЕГ.БГ (собственика на форума).

# 103
  • София
  • Мнения: 30 085
може ли да се разберете на лични кой кого ще съди, защото нещата вече станаха АНТИреклама с тези заплахи и обвинения. М/у другото подходът не е много правилен (лично мнение).

по темата: Аз да попитам пак за Linex. Как го съхранявате  newsm78 На опаковката не пише да е в хладилник.

# 104
  • Мнения: 0
може ли да се разберете на лични кой кого ще съди, защото нещата вече станаха АНТИреклама с тези заплахи и обвинения. М/у другото подходът не е много правилен (лично мнение).

Съжалявам ако за Вас това е нещо незначително - за нас става дума за много труд, работа и дълги години разработване на продуктите ни. Не сме искали никой да ни прави анти-реклама разбира се, но след като вече е направено, имаме право да изискаме публично опровержение. Хората трябва да разбират разликата между свобода и свободия - това, че живеем в демокрация не означава, че всеки може да говори каквото и където си поиска, т.е. може да го прави, но си носи последствията за това! Ние приемаме този форум сериозно и няма да позволим да говорят подобни неща за продуктите ни.
На вас ще ви бъде ли прятно ако ви направят например лична анти-реклама публично във форума?

Общи условия

Активация на акаунт